Підвищення мінімальної зарплати в Україні до рівня в 6500 гривень можуть відкласти до грудня 2021 року року. З такою ініціативою виступив глава парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, депутат Данило Гетманцев. Про це він сказав в інтерв'ю ТСН.uа.
Гетманцев пропонує відкласти підвищення мінімалки до 6500 гривень
Чим аргументує
Гетманцев вважає, що переглядати розмір виплат потрібно, але зробити це одномоментно неможливо.
«Тому ми переглядаємо ці стандарти поступово. До речі, до нашого рішення про підвищення мінімалки до 5 тисяч гривень, третина працівників була за межею абсолютної бідності. Тобто вони заробляли менше, ніж їм необхідно було для фізичного виживання.
Читайте також: «Мінімалку» будуть підвищувати в три етапи. З вересня українці отримуватимуть 5 тисяч
Щомісяця Мінсоцполітики перераховує фактичний прожитковий мінімум. У липні було 5050 гривень, а ми підняли до 5 тисяч гривень. Інакше кажучи, ми не підняли мінімалку до цього рівня, але наблизилися. У наступному році повинні перейти цю мінімальну межу. Підвищення буде на 9,3% », — пояснив депутат.
Читайте також: Зарплатна мінімалка 5 тисяч: чи стануть українці багатшими
За словами депутата, підвищення зарплати може призвести до тінізації економіки — людей почнуть переводити на 0,5 ставки.
«Тому мені здається, що оптимальною сумою для підвищення зарплати є 6 тисяч гривень, а не 6,5 тисячі. Тобто, я б зупинився на 6 тисячах гривень», — заявив він.
На запитання про те, що бюджет-2021 передбачає підвищення мінімалки до 6,5 тисяч, Гетманцев сказав:
«Так. Але я б відклав це підвищення до 1 грудня 2021 року. Тоді, мені здається, що ми б нормально пройшли цей рік. Адже це буде менше впливати і на інфляцію, і на податковий тиск на бізнес».
Читайте також: Збільшення «мінімалки» може призвести до збільшення зарплат «в конвертах» — ЄБА
Як збираються підвищувати мінімалку
Мінімальна зарплата зросла до 5000 гривень з 1 вересня 2020 року.
З 1 січня 2021 року її планують підвищити до 6000 гривень, а з 1 липня 2021 року — до 6500 гривень.
За словами президента, після підвищення мінімальної заробітної плати зростуть доходи працівників бюджетної сфери: вчителів, медиків, соцпрацівників, оскільки їхні посадові оклади розраховуються за єдиною тарифною сіткою, прив'язаною до мінімальної зарплати.
Читайте також: Женева вводить мінімальну зарплату на рівні $4 тисяч. Нова «мінімалка» втричі вище, ніж в США
Коментарі - 23
Не-не, треть работников получали официально минималку потому что получать больше с нашими налогами — слигком накладно для бизнеса.
Но как раз об упрощении системы налогоблажения и снижении налогов глава финансового комитета — ани пари з вуст. Только про повышение.
22% ндфл +19,5% пдфл, военный +20% ндс+ акцизы+налог на ренту (газ, уголь, электроенергия)+ налоги на бензин табачку и алкогольную продукцию+ прочее…
Сколько Царь батюшка там подати собирает? 50%? 60%?..
Король без головы — король,
А голова шута не может
Быть у короля!
поправочка — есв
а ндфл это то что у тебя написано как 19,5.
Ну и традиционно для тех кто считает что НДС платит он — ты забыл включить сюда ндфл продавцев, водителей, дворников и прочее и прочее.
Спочатку з водія та роботодавця знімається податок на зарплатню ЄСВ та ПДФО, а з тим, що залишилось — водій іде в магазин і купує товар з ПДВ, оплачуюючи цей податок.
Продавець або виробник цього товару передає отриману суму ПДВ державі. Передає, а не генерує. Беручи з покупця.
Новий фінансовий цикл, виплата інших податків, нарахування зарплатні і податків з неї, починається після передачі ПДВ і з суми, що залишилась.
Первая нестыковочка это перепутанные налоги: ЕСВ 22% и НДФЛ 18%.
Продавець або виробник цього товару передає отриману суму ПДВ державі. Передає, а не генерує. Беручи з покупця.
Вторая нестыковочка это нарушение логики: если налог продавца ты приписываешь себе, то почему только НДС?
Ведь продавец, производитель и их посредники и партнеры платят помимо НДС очень много разных налогов. И все эти налоги продавец включает в цену. И то что только НДС ты видишь в чеке не означает что ты те налоги не платишь.
Элементарная арифметика, начальная школа.
Бо ти і так і так пишеш. Зберись, і сформулюй нормально ))
Я давно определился, но у тебя и
yo2019 другое мнение по этому вопросу.
Мы сейчас не дискутируем на тему «кто же платит НДС», я лишь указываю на алогичную дыру в вашем подходе: вы берёте на себя только один налог продавца, а должны брать все.
Дивіться. Як юрособа, платник ПДВ, я закладаю у вартість своєї продукціі, окрім податків, все, що захочу. Зрештую покупець, якщо буде згоден заплатиті скільки я хочу, оплатить все.
Далі є мої витрати — працівники, оренда, амортизація, купівля сировини, тощо…
Витрати зменьшують другий основний податок — податок на прибуток. Всі податки — є витратою з точки зору оподаткування.
Окрім ПДВ (і інших акцизів). ПДВ у чистому вигляді передається державі.
Фактично так — кінцевий споживач оплачує взагалі все. Мої витрати, мій прибуток і зверху на це все — ПДВ.
Тому ПДВ формально відокремлюють від інших податків. Бо всі згодні, що я маю покрити витрати і отримати прибуток. Але ж держава просить кінцевого споживача доплатити для неї щє 20% :)
Окрім ПДВ (і інших акцизів). ПДВ у чистому вигляді передається державі.
Ничего не понял как это так получается что оплата одних налогов это передача денег государству, а оплата других налогов это внезапно расходы.
Фактично так — кінцевий споживач оплачує взагалі все. Мої витрати, мій прибуток і зверху на це все — ПДВ.
Наконец-то у нас нашлось что-то общее.
Тому ПДВ формально відокремлюють від інших податків.
Не понял кто формально отделяет если НДС вместе с другими налогами и другими затратами продавца/производителя сидят в цене.
Я вижу что ты путаешься в том что у разных налогов разные базы для расчёта. И по твоему почему-то получается что раз НДС считается от цены от он какой-то особенный. Но нет, он просто считается от цены, а не от прибыли как налог на прибыль и неот зарплаты работника как НДФЛ и ЕСВ. База налогооблажения совершенно никак не меняет суть налога.
ПДВ у своїй суті каже, що це податок з кінцевого споживача.
Постачальник виступає податковим агентом, через неможливість знімати гроші з роздрібного покупця одразу на місці.
Але тобі таке важко. Ти просто за все платиш і все. Не треба тобі розрізняти.
При цьому у мене є дві юрособи, з пдв і без. Якщо клієнту потрібен підрядник з ПДВ, до вартості додається 20%, які ми за першою дією передаєм державі.
Как и налог на прибыль, НДФЛ, акциз и прочее и прочее.
налогом только для плательщика являются лишь налоги на дорогие автомобили, на землю и на недвижимость — они платятся независимо от того ведёт ли плательщик коммерческую деятельность
https://www.youtube.com/watch?v=Tr_yDDWfkuA&feature=youtu.be
Подписывайтесь на youtube-канал Finance.ua и комментируйте видео ;)