Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив про перехід в питаннях міжнародної допомоги від концепції «донорства» до «партнерства з розвитку» та позначив топ-5 пріоритетів українського уряду. Про це він говорив під час Форуму координації міжнародної технічної допомоги «Партнерство заради розвитку».
Від «донорства» до «партнерства з розвитку». Шмигаль заявив про зміну концепції міжнародної допомоги
Що значить такий перехід
Прем'єр-міністр наголосив, що Кабмін продовжує послідовно втілювати реформи, спрямовані на відновлення економічного зростання й наближення України до ЄС.
За його словами, уряд переходить від концепції «донорства» до «партнерства з розвитку», і цей форум свідчить про початок спільного формування порядку денного і пріоритетів для розвитку.
Читайте також: Кабмін затвердив проект держбюджету-2 021. Ключові пріоритети
«Сфери діяльності уряду тотожні пріоритетам партнерів з розвитку. Зокрема, це економічна свобода, національна безпека, верховенство права, людський розвиток та ефективне управління», — сказав Шмигаль.
П'ять пріоритетів
Прем'єр також виділив 5 пріоритетів, які уряд має намір реалізувати в Україні.
- створення фондового ринку для залучення інвестиційних і фінансових ресурсів в країну і пенсійну реформу, зокрема впровадження накопичувальної системи, розвиток подальших рівнів пенсійного забезпечення;
- створення Національної економічної стратегії до 2030 року;
- державне приватне партнерство в сфері інфраструктури, зокрема концесія портів, аеропортів, створення концесійних автодоріг;
- реалізація Зеленого курсу ЄС в Україні за допомогою ініціатив в сфері водневої енергетики, справедливої трансформації вугільних регіонів, управління відходами;
- захист навколишнього середовища і створення в Україні стратегії перероблення відходів і утилізації сміття.
Читайте також: МВФ стурбований тим, як Україна витрачає кошти covid-фонду — Шевченко
Нагадаємо
- 10 червня 2020 року Рада директорів Міжнародного валютного фонду ухвалила рішення про створення для України нової 18-місячної Програми Stand-by. Перший транш за програмою Україна отримала 11 червня.
- Перед цим, в результаті переговорів, Україна і МВФ відмовилися від раніше погодженої трирічної програми розширеного фінансування EFF і переключилися на 18-місячну програму stand by.
Коментарі - 9
- Найбільш шкідлива робота у політиків, особливо у нелохів і непрофанів. Стільки шкоди, як вони, не приносить більше ніхто.