Одним з найбільш дискусійних питань для МВФ є питання витрачання держбюджету з Фонду боротьби з covid-19. Про це заявив голова НБУ Кирило Шевченко в інтерв'ю zn.ua.
МВФ занепокоєний тим, як Україна витрачає кошти covid-фонду — Шевченко
Що МВФ зараз обговорює з Мінфіном
За словами Шевченка, зараз МВФ і Мінфін обговорюють кілька ключових показників держбюджету на 2021 рік.
«Зокрема, про рівень доходів, розмір дефіциту бюджету та його фінансування. Ми розуміємо, що в середньостроковій перспективі бажано було б звузити дефіцит бюджету до 2-3% від ВВП, але в нинішніх умовах, коли економіка страждає від кризи, це дуже важко», — заявив Шевченко.
Читайте також: У МОЗ розповіли, скільки коштує лікування одного пацієнта з covid-19
Також, за його словами, один з дискусійних на сьогоднішній день питань — це питання витрат держбюджету з Фонду боротьби з covid-19.
Крім цього, глава Нацбанку відзначив стурбованість МВФ антикорупційною політикою України, яка також є частиною меморандуму з МВФ.
Читайте також: Кому і на що Кабмін виділив кошти з covid-фонду
НБУ не має жодного невиконаного зобов'язання перед МВФ, запевнив Шевченко.
Нагадаємо
- Кабмін розподілив 65,96 млрд гривень з Фонду боротьби з covid-19. Про це 1 жовтня повідомили в Міністерстві фінансів.
- На фінансування Фонду для боротьби з коронавірусом у квітні в держбюджеті передбачили 64,7 млрд грн.
- У травні прем'єр Денис Шмигаль повідомив, що з 65 млрд грн Фонду боротьби з коронавірусом 20 млрд грн спрямовані на пенсійну реформу, понад 3 млрд — на медзакупівлі й доплати медикам. Утім, як повідомлялося на початку жовтня, уряд не купив за кошти Фонду жодного ШВЛ-апарату для лікування хворих.
- З Фонду боротьби з COVID-19 на 1 вересня 2020 року витрачено 19,1 млрд грн з передбачених 66 млрд грн — це 29% від загальної суми. Найбільше коштів було витрачено на соцзахист і дорожні проекти.
Коментарі - 17
Про це заявив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман, коментуючи рішення Ради НБУ щодо членів правління НБУ Сологуба і Рожкової.
"Забезпечення відповідальності Правління НБУ має провадитися згідно засад управління Національним банком. Ці критерії управління були розроблені у консультаціях з фахівцями МВФ упродовж попередніх програм, що підтримувалися МВФ. Ці засади спрацювали як на користь НБУ, так і в цілому для економіки України.
Їх дотримання посилило довіру до НБУ як до незалежного та професійного центробанку, надавши політиці Нацбанку більшої надійності та ефективності", - підкреслив представник МВФ. Ще чекаєте на транші МВФ?
«В итоге до конца года не ожидаем новых поступлений от кредиторов, – говорит Андрей Шевчишин. – Основным фактором изменения госдолга будет погашение обязательств и размещение ОВГЗ, по которым ввиду низких ставок, публичный частный спрос минимальный, а покупателями остаются госкомпании и банки».
Нардеп Гео Лерос заявив, що 236 депутатів від «Слуги народу» беруть гроші в конвертах. Про це Лерос заявив в ефірі «Прямого».
«Я хотів би вам досить унікальну новину сказати. Це інформація, яка ще ніде не звучала. Ви зачепили тему щодо конвертів. 236 народних депутатів фракції „Слуга народу“ отримують ці конверти. 236», — сказав нардеп.
Крім цього, Лерос анонсував ще ряд цікавої інформації, якою, як він сказав, «буде виводити цих чортів на чисту воду».
«Я раніше заявляв про те, що, безумовно, президент України, всі ці служби безпеки, правоохоронні органи – вони захищають зараз всю цю корупційну зграю. Але рано чи пізно – сподіваюся, що рано – Зеленський перестане бути президентом і йому не вдасться вже покривати цих людей», – додав нардеп.
Кстати не самый плохой вариант - COVID пройдет, а дороги останутся