Мінфін - Курси валют України

Встановити
8 жовтня 2020, 14:03

Голова НБУ пропонує скасувати податок на доходи за депозитами фізосіб

Голова Національного банку Кирило Шевченко пропонує скасувати податок на доходи за депозитами фізичних осіб. Про це він заявив в інтерв’ю zn.ua.

Голова Національного банку Кирило Шевченко пропонує скасувати податок на доходи за депозитами фізичних осіб.
Фото:kirillshevchenko.com

Податок скасують?

«Однією з моїх пропозицій цього року до уряду було скасування податку на доходи за депозитами фізосіб. На жаль, у Мінфіну ця пропозиція не знайшла відгуку. Причини абсолютно зрозумілі», – розповів голова НБУ.

Читайте також: Банкіри розповіли, що думають про скасування податку на дохід по депозитах

За словами Шевченка, регулятор повернеться до цього питання.

«У більшості країн інвестиційних інструментів в арсеналі фізичних осіб значно більше, в Україні ж це або депозити, або ОВДП і крапка. Ще є нерухомість, яка не є інвестиційним інструментом, але виступає реальною альтернативою першим двом. З огляду на нинішню ситуацію хотів би повернути привабливість такого інвестиційного інструменту, як депозити. Річ у тім, що коли у нас відсоткові ставки були на рівні 25%, це оподаткування доходу не було настільки значущим. Сьогодні, коли дохідність за депозитами, особливо валютними, знизилася, це оподаткування має суттєвий вплив на перерозподіл фінансових ресурсів», – пояснив голова НБУ.

Читайте також: Податок на доходи від депозитів цього року не скасують. У наступному — можливо — НБУ

Окрім цього, Шевченко наголосив, що підтримує ідею перезапуску фондового ринку в Україні, яку раніше озвучував прем’єр-міністр, через обмеженість фінансових інструментів.

Спроби скасувати податок вже були

Податок на дохід за депозитами населення існує з 2014 року.

У листопаді 2019 року у Верховній Раді депутати зареєстрували законопроект, який передбачає скасування податку на дохід за депозитами.

З аналогічною ініціативою у грудні 2019 року виступила Рада Нацбанку. Вона рекомендувала Кабінету міністрів ініціювати законопроект про скасування податку на відсотки з депозитів і збільшення суми відшкодування за вкладами за рахунок ФГВФО з 200 тис. грн. до 500 тис. грн.

Коментарі - 14

+
0
Kidav
Kidav
8 жовтня 2020, 14:08
#
Или снизить до 5 (10%) и убрать военный сбор.
+
0
Invul
Invul
8 жовтня 2020, 14:18
#
Лучше оставить исключительно военный сбор. Но этого не будет, дырка в бюджете колосальная :)
+
+50
Pavel Demishev
Pavel Demishev
8 жовтня 2020, 14:18
#
Налог 19,5 % платим из з.п., в магазине платим 20 %, с депозита заплати ещё 19.5 %. 10 %, 20%, 5% платят ФОПы. Не много ли? Кстати ФОП, который платит единый налог и открывает депозит на 2600 тоже платит 19,5% налога.
+
0
Scorpio
Scorpio
8 жовтня 2020, 14:44
#
З кожного доходу потрібно платити податок
+
+41
Pavel Demishev
Pavel Demishev
8 жовтня 2020, 14:52
#
Так что скоро будем платить за дождь?)
+
+16
bobmarle
bobmarle
8 жовтня 2020, 14:23
#
Уплата налога на депозиты в итоге ложиться на плечи того, кто берет кредит — это очевидно! Да и сам налог странный, так как нет отчётности в налоговую по уплате налогов именно физ. лицом а не банком. И не возможно доказать, что человек оплатил налоги с депозита. В итоге доход с депозита есть, налоги уплачены, а документов нет!
+
+7
AnnaGerman
AnnaGerman
8 жовтня 2020, 14:36
#
«Хватит уже воровать из убытков ! Воруете ? Так воруйте уже из прибылей..»
давно призывал Миша Жванецкий.
( налог должен быть в разумных пределах 5-10%, и обязательно учитывать инфляцию)
+
+37
lenta19
lenta19
8 жовтня 2020, 14:36
#
Ну все, теперь Кирилл - наш кумир.
+
0
BONYS
BONYS
8 жовтня 2020, 20:30
#
СЫР И МЫШЕЛОВКА-опять какую-то пакость надумали!!!
+
0
Игорь Коляда
Игорь Коляда
8 жовтня 2020, 21:00
#
«В большинстве стран инвестиционных инструментов в арсенале физических лиц значительно больше, в Украине же это или депозиты, или ОВГЗ и точка. Еще есть недвижимость, которая не является инвестиционным инструментом, но выступает реальной альтернативой первым двум. Учитывая нынешнюю ситуацию хотел бы вернуть привлекательность такого инвестиционного инструмента, как депозиты.

Вообще-то, в большинстве стран депозиты НЕ ЯВЛЯЮТСЯ инвестиционными инструментами.
В таком возрасте и при такой должности это — НУЖНО ЗНАТЬ.
Ещё нужно знать, что депозит является разновидностью РЕНТНОГО дохода, и в большинстве стран понимают, что рентный доход по своей рентабельности НЕ МОЖЕТ ПРЕВЫШАТЬ рентабельность трудового дохода, так как трудовая деятельность в таком случае — ТЕРЯЕТ СМЫСЛ.
А наши «эффективные» менеджеры такой простой истины усвоить не могут и всё удивляются «почему к нам не идут инвестиции и не растёт производство продукции высокого передела ».
+
0
Igorenya
Igorenya
8 жовтня 2020, 22:07
#
Не отменят, слишком большие деньги
+
+15
rredrred
rredrred
12 жовтня 2020, 13:01
#
Спад объема депозитов уже пошел, люди просто начали забирать депо и размещать деньги в других местах. рано или поздно ликвидность в банковской схеме иссякнет и овгз так же просядут что приведет к краху правительства. правительству уже сейчас надо искать компромис между интересами граждан и бюджетных поступлений. 
ведь этих налогов нет для подставных нерезидентов по овгз, только для народа обзательное декларирование. законы и интересы бюджета почему то исключительно для народа, а не для выбранных им слуг???
+
0
Jassmminne
Jassmminne
10 жовтня 2020, 9:43
#
Ну что уже почувствовали отток депозитов? И это только начало... Прийдется давать рефинанс банкам для ликвидности. Но для этого нужно включать печатный станок. Ну и со всеми остальными последствиями. Девал, инфляция...
+
0
NFH
NFH
14 листопада 2020, 18:20
#
По моему они печатный станок и не выключают)))
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися