Кабінет Міністрів сьогодні, 30 вересня, ухвалив низку рішень для забезпечення функціонування Державної податкової служби України (ДПС) та Державної митної служби (ДМС) у форматі єдиної юридичної особи. Про це повідомляється на Урядовому порталі.
Уряд ухвалив рішення для реалізації концепції єдиної юрособи для ДПС і Держмитслужби — Кабмін
За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, відтепер територіальні органи податкової служби будуть не окремими юридичними особами, а просто окремими підрозділами центрального органу виконавчої влади. «Те саме стосується і митної служби», – додав прем’єр.
Що передбачає такий формат
Концепція єдиної юридичної особи для ДПС та Держмитслужби є позитивною загальноприйнятою європейською практикою, яка реалізується в Україні відповідно до раніше ухвалених Законів.
Формат єдиної юридичної особи передбачає:
- ліквідацію територіальних органів ДПС як окремих юридичних осіб публічного права та утворення відокремлених підрозділів ДПС (без статусу юридичних осіб);
- реорганізацію територіальних органів як окремих юридичних осіб публічного права – у відокремлені підрозділи Держмитслужби (митниці).
Читайте також: МВФ продовжить співпрацю з Україною, але про транш поки не говорить
Переваги формату
Позитивні аспекти функціонування ДПС і Держмитслужби за моделлю єдиної юридичної особи:
- посилення інституційної спроможності Держмитслужби та ДПС;
- відновлення управлінської вертикалі, яка була втрачена під час функціонування ДФС;
- оптимізація адміністративних, кадрових й інших ресурсів для посилення безпекової функції держави, а саме: вдосконалення системи аналізу ризиків, розробка нових ІТ-рішень;
- оновлення кадрового потенціалу через впровадження програми оцінки персоналу з кваліфікації та благонадійності;
- створення єдиного підходу до системи добору кадрів, системи стратегічного управління, інформаційної політики, формування ефективної комунікації у сфері боротьби з корупцією.
Створення єдиної юридичної особи для кожної з цих служб дозволить запровадити ефективні організаційні структури цих служб, побудовані за функціональним принципом, а також впровадити нові електронні сервіси з метою зниження часових і грошових витрат для доброчесного бізнесу.
Нагадаємо
Міжнародний валютний фонд у червні оприлюднив текст Меморандуму з Україною, в якому зазначено зобов’язання, які українська влада має виконати.
Згідно з документом, Україна має рухатися за певними структурними маяками. Зокрема, до вересня 2020 року вона мала підготувати нові організаційні структури та системи для Державної податкової служби та Державної митної служби і створити кожну з ных як єдину юридичну особу.
Читайте також: МВФ оприлюднив меморандум за новою програмою. Які завдання має виконати Україна
Коментарі - 2