Наразі ведуться перемовини з МВФ і народними депутатами, під час яких Мінфін пояснює позицію, чому саме такий обсяг дефіциту передбачено в проєкті бюджету на 2021 рік – 6% ВВП. Про це повідомляє пресслужба міністерства.
«Я не розглядаю сценарій, за якого ми не отримаємо транш МВФ» — міністр фінансів
Що є
«У нас з МВФ партнерські взаємовідносини. Ми виконуємо всі взяті на себе зобов'язання. У конкретному життєвому циклі країни, а це 2020-2021 роки, нам такий партнер, як МВФ, потрібен», – підкреслив очільник Мінфіна.
Як повідомив Марченко, наразі тривають консультації з МВФ, днями відбулася розмова прем'єра з директором Європейського департаменту. «Потрібно пройти стадію обговорення бюджету за конкретними параметрами. Не йдеться про якісь вимоги, ми просто пояснюємо, чому ми заклали саме таке зростання або такі витрати», – пояснює міністр.
Місія МВФ все ж таки очікується у жовтні-листопаді.
Читайте також: Марченко пояснив, чому місія МВФ не поспішає в Україну
Що планується
Проте у стратегії своєї діяльності Мінфін ставить завдання відмовитися від фінансування МВФ в 2023 році.
«Безумовно, продовження зниження дефіциту бюджету – це наш пріоритет у середньостроковій перспективі: в 2023 році ми плануємо знизити його до 3% ВВП. Але наступного року ми вважаємо, що необхідний баланс між фіскальною консолідацією та інструментами стимуляції економічного зростання», – заявив Сергій Марченко.
Читайте також: Bank of America допускає затримку траншу МВФ
Раніше
- В МВФ повсякчас нагадують про важливість нової антикорупційної інфраструктури в Україні. Дату прибуття місії в Україну для прийняття рішення про другий транш поки не назвали.
- Міністр фінансів Сергій Марченко раніше заявляв, що Кабмін повністю виконує ті структурні маяки, які передбачає програма співпрацю з МВФ. В уряді очікують до кінця року отримати заплановані транші.
- У червні рада директорів МВФ затвердила програму співпраці з Україною на $5 млрд і надала перший транш. Перегляд програми було заплановано на вересень. Загалом програма розрахована на 18 місяців.
- 12 червня Україна отримала $2,1 млрд першого траншу від МВФ.
Коментарі - 13
Жозеп Боррель – це головний у ЄС щодо України. Верховний представник ЄС із питань закордонних справ.
Грошей немає, але ви тримайтеся. Хоча ні. Гроші є. І багато. Але вам поки що не дамо, бо ви вкрадете.
Стислий переклад із дипломатичної: доки ви не почнете поводитися пристойно, не відновите програми МВФ, не проведете судової реформи, не припините атаки на антикорупційну реформу, грошей не буде.
І ще, адепти «послати Захід» можуть говорити, що підступний ЄС хоче взяти судову систему України під контроль. Тільки ось вони так і не придумали відповідь на запитання – навіщо це ЄС? І в ЄС немає конфлікту інтересів у відсутності верховенства права в Україні. А в українських олігархів і їхніх «посіпак» – є. У цьому ж і вся суть. ЄС хоче, щоб в Україні побудували систему правосуддя. І це їхній єдиний інтерес. Іншого просто не придумаєте. А українським олігархам і посадовцям це не подобається. Тому що їм і так добре.
Дилема українського корупціонера. І боротися з корупцією не хочеться. І висіти на березі не хочеться. Раніше їх рятував Путін. Але тепер, якщо візьмеш гроші в нього, то теж можна опинитися на березі.
Вибору немає. Треба робити реформу. Але так не хочеться. І завжди здається, що, може, пропетляють. І вони ставлять на карту економіку України, тому що не хочуть, щоб Захід заважав їм красти. А українці їм аплодують. Мазохісти, не інакше. Українці, не посадовці. І не олігархи.
Загалом грошей найближчим часом не буде. Фурса.
А він правий! Транш буде. Просто невідомо коли. :)
Загалом зрозуміло, клоунам ніхто не любить позичати гроші.