Цього вівторка основними мотиваторами для всіх клієнтів валютного ринку будуть два фактори:
Валюта у вівторок: куди піде курс
1) Наближення кінця місяця і розрахунки з бюджетом. У компаній залишилося практично всього два дні до звітної дати і особливо відкладати свої ще незавершені господарські операції по кінцю місяця і третьому кварталу, а також розрахунки з державою по податках і зборах їм вже нікуди. Це простимулює збільшення активності на валютному ринку як з боку експортерів, так і імпортерів. За розрахунками «Мінфіну» 29 вересня обсяги торгів будуть перебувати у межах до $ 145-190 млн при здійсненні до 440-600 угод;
2) Поведінка Нацбанку, Укргазбанку і нерезидентів. Оперативний вихід НБУ з продажем долара вчора вранці із зазначенням бажаного для Нацбанку рівня котирувань 28,33 гривень, а потім активний продаж валюти на торгах Укргазбанком - швидко збив всі намагання продавців і спекулянтів в черговий раз підняти курс. При цьому регулятору навіть не довелося реально продавати валюту, бо фактично за нього це зробив держбанк. Тандем НБУ-Укргазбанк і в цілому ця тактика поки ефективна.Ми очікуємо продовження її використання і сьогодні в тому випадку, якщо виникнуть чергові спроби зіграти «на підвищення».
Відео: Чи буде долар дорожче 29 гривень і навіщо Нацбанк послаблює національну валюту
До головних потенційних порушників спокою сьогодні можна віднести як банки - спекулянти, так і нерезидентів та «дочок» іноземних банків. Попит на валюту з їх боку зараз виріс, що дозволяє продавцям активно намагатися розігріти курс. З огляду на, що отримані відшкодування ПДВ експортерами ще не витрачені - певна нестача пропозиції валюти ще буде присутня на міжбанку в найближчі дні і це працює проти гривні.
Додатковим фактором, який вплине на ресурсний і опосередковано валютний ринок - буде сьогоднішній аукціон Мінфіну з розміщення ОВДП. Після консультацій з первинними дилерами чиновники прибрали розміщення облігацій на 1330 днів і залишили до продажу тільки папери на 210,364 і 672 дні. Ми очікуємо, що основними покупцями облігацій у вівторок стануть держбанки і ключовим питанням для них залишиться прибутковість по запропонованих облігаціях. Зараз мінфінівці йдуть на деякі невеликі поступки в частині прибутковості по облігаціях і ринок сподівається на продовження цього процесу. Тим більше, що значні погашення облігацій кінця вересня, а також зростання соціальних виплат - тільки збільшують необхідність у держави в нових позикових коштах.
На готівковому ринку основна частина обмінників продовжить працювати зі спредом по долару у межах 15-25 копійок, але дещо скоротять спред по євро - до 20- 30 копійок. Як і вчора - при значних коливаннях євровалюти на зовнішніх ринках наші фінансисти будуть і сьогодні часто міняти свої цінники протягом дня.
Курси міжбанку за прогнозом «Мінфіну» на 29 вересня будуть у межах: долар - коридор 28,20 - 28,40 гривень, євро - коридор 32,79 - 33,20 гривень.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати у межах: долар - коридор покупок і продажів 28,00 - 28,41 гривень, євро 32,40 - 33,30 гривень.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 28,00 - 28,25 і продаж 28,32- 28,41 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 28,20 - 28,29 гривень та продаж 28,32 - 28,35.
Слухайте прогнози від «Мінфіну» на «Просто радіо»
Партнер прогнозу курсу — Прокредит Банк, німецький онлайн-банк
Будь-якої миті, де б ви не були, майте повний контроль над власними фінансами.
Хочете знати про валюту більше? Слідкуйте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі
Коментарі - 34
Уж очень спокойный день, рынок сам находит компромисс пока без НБУ, возможно УкрГаз сливает и импортеры, банки покупают. Очень маленькие коридоры, по доллару возле 28,30, евро 33,00-33,05. По рублю печаль, вчера 0,36 торговался, сегодня 0,3550, там совокупность факторов: санкции, заворушка в Армения-Азербайджан, инфляционные ожидания населения, 2-я волна ковид, падения валют развивающих рынков вцелом.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/149637/
в 2018 году торговый оборот с рашкой был 11.5%, за 2019 год - итого меньше.
где тут колосальный?
вы трепло, уважаемый, и цифры это подтверждают.
На конец полугодия главными импортными партнерами Украины были: Китай – 15% от всего импорта, Германия – 9% и Россия – 9%.
от і вся залежність
Их главный торговый партнёр это ЕС и заголовки лиги, а рашку они уже «победили» и обложили санкциями.
мало того, ваши хвалёные бренды бытовой техники - производятся-то в Китае, и пофиг, что бренд кацапский. так что здесь вы опять мимо (так как в кацапстан пойдёт только наценка от продажи, а себестоимость производства - всё равно пойдёт в Китай).
так что вы снова мимо со своей аналитикой, да ещё и к тому же без конкретики и цифр.
И як бути з транзитом газу до ЄС?
...
с какого перепуга гривна в след за рублём должна пойти?
Вы же, пытаетесь на ура-патриотизме махать тут со мной шашкою. Вы проиграете.
Рублик сегодня пробил 80, гривна подешевела на 5 коп, завтра продолжение...
Не, ну вы можете конечно поверить что у нас уже не гривна, а евро, и мы уже в ЕС. Но увы, снова разобьётесь о бетонную стену российского влияния на вас.
где я проявил какой-то ура-патриотизм?
мало того, у меня валютная зп, и мне наоборот выгоден рост курса валюты.
так что и здесь вы мимо…
«иногда, лучше молчать — чем говорить» (с)
а в вашем случае и подавно.
P.S. от вас конструктива — ровно 0. я задал вполне конкретный вопрос, на который вы так и не ответили, свалившись на личности.
Возможно, во 2й пол. дня по инсайд. инфе с АОВГЗ будет какое-либо выраженное движение