Рада ЄС затвердила фінансову підтримку в розмірі 87,4 млрд євро для 16 держав-членів. Вони отримають кредити в рамках програми по зниженню ризиків безробіття в період кризи з covid-19. Про це повідомляється на сайті Європейської ради, пише Ліга.
ЄС витратить на підтримку країн-членів в їх боротьбі з коронавірусом 87 мільярдів. Список країн
Країни-члени ЄС зможуть профінансувати різке збільшення державних витрат на підтримку громадян, які втратили доходи, а також деяких заходів, пов'язаних з охороною здоров'я.
Хто отримає допомогу
Найбільші кредити отримають Італія і Іспанія.
Бельгія — 7,8 млрд євро
Болгарія — 511 млн євро
Хорватія — 1 млрд євро
Кіпр — 479 млн євро
Чехія — 2 млрд євро
Греція — 2,7 млрд євро
Італія — 27,4 млрд євро
Латвія — 193 млн євро
Литва — 602 млн євро
Мальта — 244 млн євро
Польща — 11,2 млрд євро
Португалія — 5,9 млрд євро
Румунія — 4,1 млрд євро
Словаччина — 631 млн євро
Словенія — 1,1 млрд євро
Іспанія — 21,3 млрд євро.
Читайте також: Боротьба з коронавірусом. Уряд Італії виділяє бізнесу 400 мільярдів євро
Нагадаємо
SURE — один з трьох елементів системи соціального захисту в умовах пандемії covid-19 вартістю 540 млрд євро, який був схвалений лідерами ЄС для захисту робочих, підприємств і державних службовців.
Раніше повідомлялося
Євросоюз виділяє більше 15 млрд євро на допомогу країнам-партнерам у зв'язку з пандемією коронавірусу, з них 190 млн євро отримає Україна.
Стежте за цікавими та ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка та коронавірус».
Коментарі - 17
Жозеп Боррель - це головний в ЄС щодо України. Верховний представник ЄС з питань закордонних справ.
Грошей немає, але ви тримайтеся. Хоча ні. Гроші є. І багато. Але вам поки не дамо, тому що ви вкрадете.
Короткий переклад із дипломатичної: поки ви не почнете поводитися пристойно, не відновите програму МВФ, не проведете судову реформу, не припините атаку на антикорупційну реформу, грошей не буде.
І так, адепти «послати Захід» можуть говорити, що підступний ЄС хоче взяти судову систему України під контроль. Тільки ось вони так і не вигадали відповідь на запитання - навіщо це ЄС. І в ЄС немає конфлікту інтересів за відсутності верховенства права в Україні. А в українських олігархів і їхніх посіпак є. У цьому то і вся суть. ЄС хоче, щоб в Україні вибудували систему правосуддя. І це їхній єдиний інтерес. Іншого просто не придумаєте. А українським олігархам і чиновникам це не подобається. Тому що їм і так добре.
Дилема українського корупціонера. І боротися з корупцією не хочеться. І висіти на березі не хочеться. Раніше їх рятував Путін. Але тепер якщо візьмеш гроші у нього, то теж можна опинитися на березі.
Вибору немає. Треба робити реформу. Але так не хочеться. І завжди здається, що, може, минеться. І вони ставлять на кін економіку України, бо не хочуть, щоб Захід заважав їм красти. А українці їм плескають. Мазохісти, не інакше. Українці, не чиновники. І не олігархи.
Загалом, грошей найближчим часом не буде.
Сергій Фурса
«Мне просто интересно, что чувствуют украинские чиновники»
Что думают - неизвестно никому, хотя можно предполагать с определённой долей вероятности.
А вот то, что говорят в Европе и делают в Украине - это по факту совершенно разные вещи.
В ЕС видят всю эту муть - вот и не спешат сорить деньгами в Украине.
Як я вже сказав президенту, ЄС не є благодійною організацією або банкоматом. Найкращий спосіб підтримати Україну для нас – це допомогти у реформуванні країни. Але лише українці власноруч можуть втілити ці реформи. Найкращим способом стабілізувати наш регіон сусідства є стабільна, заможна і демократична Україна«, - йдеться у статті високого представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля »Олігархи, корупція та Covid-19: про що я говорив із президентом Зеленським".
«Останніми місяцями криза, спричинена Covid-19, погіршила соціально-економічну ситуацію в Україні, як і будь-де в інших країнах світу. У другому кварталі поточного року ВВП України впав на 11,4%. Однак не всі чинні труднощі в Україні пов'язані з Covid-19», - наголосив він.
Олігархи досі зберігають значний вплив. Вони володіють більшістю національних телеканалів.
«Свобода інформації є киснем демократії, а незалежні медіа мають вирішальне значення в зусиллях України щодо забезпечення стійкого інформаційного простору та активного громадянського суспільства», - зазначив дипломат.
Румыния — 4,1 млрд евро
Это как они считают? В Румынии больше ж заболевших.
У ЕС свой особый калькулятор...
https://www.youtube.com/watch?v=cML2ftEPdDk
но тоже работают над этим