Карантин: Безробіття в Україні зросло майже до 10%
Кількість працюючих за другий квартал скоротилася майже на 1 млн осіб. Про це свідчать результати обстеження робочої сили Державної служби статистики України.
Про зайняте населення
Кількість зайнятого населення у віці 15 років і старше в II кварталі 2020 року становило 15,7 млн осіб, а у віці 15-70 років – 15,6 млн осіб.
За даними статистичного відомства, рівень зайнятості населення у віці 15 років і старше дорівнював 49,0%, а серед населення у віці 15-70 років – 55,2%.
Про безробітне населення
Кількість безробітного населення у віці 15 років і старше і у віці 15-70 років становило по 1,7 млн осіб.
При цьому рівень безробіття серед робочої сили у віці 15 років і старше становить 9,8% (у першому кварталі - 8,5%), а серед осіб у віці 15-70 років – 9,9% (в першому кварталі - 8, 6%).
Читайте також: Допомогу з безробіття тепер можуть отримувати й ФОПи без найманих працівників
Нагадаємо
За даними Держстату України, в I кварталі 2020 року кількість безробітних становило 1,5 млн осіб, кількість працюючих - 16,6 млн осіб
Національний банк погіршив прогноз безробіття в Україні в 2020 році відповідно до методології Міжнародної організації праці до 10%. Раніше прогнозувалося, що безробіття становитиме 9,5%.
Коментарі - 2
Бізнес прагне зменшити ризики втратити ресурси в умовах поширення коронавірусу та значної невизначеності, свідчать розрахунки Міністерства розвитку економіки.
Ділова та інвестиційна активність як усередині країни, так і за її межами зменшилася. Це завдало збитків економіці.
Торік рівень тіньової економіки становив 28% від обсягу офіційного ВВП України.
«Усі чекають, як продовжиться співпраця з МВФ і Світовим банком. Це викликатиме не тільки економічний, але і психологічний вплив. Також це стане сигналом для експортерів, коли завозити в країну виручку. Це один з основних факторів, який впливатиме на курс як до кінця цього року, так і протягом наступного», - каже банкір.
«Також на курс впливає оголошення деякими іноземними банками виплати дивідендів. Це недраматичні суми, але після карантину ринок у принципі не дуже великий. Зараз він тільки відроджується. Тому навіть виплати декількох банків впливають на валютний ринок і невелике зростання курсу. Але у відсотках волатильність у гривні до долара менше, ніж у деяких інших валютних парах», - пояснює банкір Тетяна Попович.
За словами аналітиків, в Україні невизначена фіскальна політика уряду і монетарна політика Нацбанку. Це може впливати на погіршення інфляційних і девальваційних очікувань.