Мінфін - Курси валют України

Встановити
24 вересня 2020, 16:38

Обсяг інвестицій у кліматичні стартапи зростає в 5 разів швидше за венчурні

Інвестиції у кліматичні технології зростали швидше, ніж загальні венчурні інвестиції в цілому за період з 2013-го по 2019 рік, пише TechCrunch з посиланням на аналітичну доповідь PwC.

Інвестиції у кліматичні технології зростали швидше, ніж загальні венчурні інвестиції в цілому за період з 2013-го по 2019 рік, пише TechCrunch з посиланням на аналітичну доповідь PwC.
Фото: pixabay.com

Чому така швидкість

Головна причина такого стрімкого зростання — потреба кліматичних технологій на ринку, зазначають експерти. Компанії зацікавлені в рішеннях, які допоможуть їм досягти вуглецево-нейтральних або навіть вуглецево-негативних показників при менших витратах.

Читайте також: Три українських стартапи отримали гранти на $50 тисяч

І хоча кліматичні технології все ще перебувають на початковому етапі свого розвитку з погляду загального ринку (вони становили лише 6% від загального інвесткапіталу у 2019 році), зростає галузь швидше за інші. Йдеться про $60 млрд залучених на ранніх стадіях коштів.

Обсяг залучених у кліматичні стартапи коштів збільшився з $418 млн у 2013 році до $16,3 млрд у 2019 році.

Згідно зі звітом PwC, це приблизно втричі перевищує темпи зростання венчурних інвестицій у штучний інтелект.

Куди спрямовані інвестиції

Майже половина залучених сегментом коштів припала на ринок США і Канади ($29 млрд). Китайські кліматичні стартапи залучили $20 млрд, європейські — $7 млрд. Більша частина інвестицій у США та Китаї спрямована на кліматичні рішення в галузі мобільності й транспорту.

Читайте також: Найактивніше буде розвиватися біотех, штучний інтелект і фінтех

Нагадаємо

Американський стартап Cloud Paper, який виробляє туалетний папір з бамбука, залучив $3 млн від венчурного фонду Greycroft Partners, а також Марка Кьюбана, Ештона Кучера, Роберта Дауні-молодшого й інших публічних людей.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися