23 вересня 2020, 8:34 Читать на русском

У світі зростає інтерес інвесторів до видобутку залізної руди — Bloomberg

Ціни на залізну руду з початку року зросли на 35,3% і станом на 18 вересня 2020 року були на рівні $ 124,50 за тонну, що в останній раз спостерігалося в 2014 році. Про це повідомляє Bloomberg.

Ціни на залізну руду з початку року зросли на 35,3% і станом на 18 вересня 2020 року були на рівні $ 124,50 за тонну, що в останній раз спостерігалося в 2014 році.
Фото: thehindubusinessline.com

Причина різкого зростання

Попит на руду різко зріс завдяки високому попиту з боку Китаю, де виробництво набрало обертів на тлі зусиль уряду по відновленню виробництва після епідемії коронавірусу.

Нестача поставок з Бразилії, яка сильно постраждала від пандемії covid-19, також спровокувала зростання цін на залізну руду.

Читайте також: В Україні представили сервіс для потенційних інвесторів

Виробництво сталі

Згідно з останніми даними Всесвітньої сталевий асоціації (WSA), в період з січня по липень 2020 року світове виробництво сталі знизилося на 5,3% в річному обчисленні до 1 027 млн ​​тонн, в той час як виробництво сталі в Китаї зросло на 2, 8% до 593 млн тонн.

Поновлення виробництва сталі може викликати гострий попит на залізну руду.

«Не випадково погляди інвесторів зараз прикуті до сировинних залізорудних компаній. Як показали звіти аналітиків, гірничодобувна галузь за останні три місяці наростила зростання акцій на 10,1% і стає провідною галуззю в період пандемії, яка цікавить інвесторів», — повідомляє видання.

Читайте також: Куди інвестувати гроші вигідно в 2020 році. Поради банкірів та інвесторів

Серед компаній, які зараз найбільш привабливі у фінансовому плані, аналітики називають Vale S.A, Fortescue Metals Group Ltd, Rio Tinto plc і BHP Group BHP.

Передісторія

Ціни на металобрухт і залізну руду в перших числах вересня знову пішли вгору, досягнувши дуже високих відміток. А подорожчання сировини, очевидно, буде сприяти подальшому зростанню котирувань на сталеву продукцію.

Залізна руда ставить рекорди завдяки Китаю. У вересні-жовтні там прогнозується підйом попиту і цін на сталеву продукцію і сировину. Причому його джерелом є не тільки будівельний сектор, а й виробництво промислової продукції. Парадоксальним чином коронавірус навіть пішов китайській економіці на користь, підштовхнувши владу до прийняття широкомасштабних заходів по її стимулювання.

Читайте також: Інвестиції в золото: як це працює

У травні 2020 року ціни на залізну руду зросли до максимуму за сім місяців на тлі різкого скорочення поставок з Бразилії в умовах пандемії коронавірусу при поступовому збільшенні попиту в Китаї. З початку квітня залізної руди подорожчала на 20%.

Інвестиції в ОВДП: 10,25% річних + бонус від «Мінфіну»

Коментарі - 2

+
+15
bonv
bonv
23 вересня 2020, 8:54
#
Гроші є,, і їх необхідно десь пристроїти, щоб не лежали без діла:)
+
+45
bonv
bonv
23 вересня 2020, 8:56
#
1) В мексиканскую деревню приехал брокер и объявил что покупает местных обезьян по 10 песо/штука. Обезьян вокруг море, жители рады – все сдают обезьян в розницу и оптом по 10 песо.
2) Обезьян стало меньше, тогда брокер сказал, что повышает цену до 20. Жители напряглись, изловили последних обезьян, принесли – сдали по 20. Самых последних забрал за 25, а потом объявил что хочет еще! – и уже по-50! Но сам уехал и оставил доверенного трейдера.
3) Трейдер говорит – давайте так, я сдаю вам втихую этих обезьян назад по 35, а когда босс приедет, вы их ему по 50 впарите… Народ рад халяве такой – назанимал кучу бабла и скупил всех обезьян обратно по 35.
4) На следующий день трейдер исчез вслед за брокером, а народ остался без денег, но при обезьянах.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама