Бюджетний дефіцит в 270,4 млрд грн, закладений у проекті держбюджету — 2021, може ускладнити залучення коштів, необхідних для управління держборгом. Попит на ОВДП, які уряд планує продати на 550 млрд грн, може виявитися недостатнім. Про це йдеться в огляді Focus Ukraine, підготовленому аналітиками Райффайзен Банку Аваль.
НБУ доведеться викуповувати у 2021 році ОВДП на вторинному ринку і емітувати гривню. Відносини України з МВФ можуть ускладнитися — аналітики
У документі наголошується, що планова емісія ОВДП на 550 млрд грн може зіткнутися з недостатнім попитом. Це призведе до того, що НБУ буде змушений викуповувати ОВДП на вторинному ринку. У свою чергу, це означає додаткову емісію гривні через фондовий канал.
Аналітики банку нагадують, що держбюджети 2019 і 2020 років більшу частину бюджетного року хронічно не виконувалися за доходами. У 2021 році ця проблема може повторитися. Вони також підкреслюють, що заплановане підвищення мінімальної заробітної плати до 6000 грн в січні і 6500 грн в липні 2021 року не є економічно обґрунтованим рішенням.
Читайте також: Повертаємося в 2012 рік: влада знову запускає друкарський верстат
«Значний бюджетний дефіцит і потенційна покупка ОВДП з боку НБУ можуть ускладнити взаємини з МВФ. Це, ймовірно, ще більше ускладнить залучення коштів для управління державним боргом та фінансування майбутнього дефіциту», — йдеться в огляді.
Головні цифри проєкту бюджету
Як писав «Мінфін», Міністерство фінансів заклало в проєкт держбюджету-2021 такі параметри:
- ВВП – 4,5 трлн грн. Зростання ВВП очікується на рівні 4,6%
- Доходи плануються на рівні – 1071 млрд грн (+92,3 млрд грн до плану 2020 року)
- Видатки – 1350 млрд грн
- Середньомісячна зарплата – 13,6 тис. грн
- Споживча інфляція – 7,3%
- Державний борг до ВВП – 64,6%
Читайте також: Новий проект бюджету: кому підвищать зарплату і що чекає бізнес
Коментарі - 8
Про це повідомляє пресслужба НБУ.
«»Діалог з МВФ триває. Продовження співпраці з Фондом – пріоритетне завдання. Україна поступово просувається в частині виконання зобов’язань перед фондом. Ми очікуємо, що наступний транш від МВФ надійде цього року",- заявив голова Нацбанку Кирило Шевченко під час зустрічі із керівниками установ-членів Форуму провідних міжнародних фінансових установ (FLIFI).
«Хочу вас запевнити, що Національний банк залишатиметься вашим прогнозованим та передбачуваним партнером. Ви не побачите жодних розворотів на 180 градусів у нашій політиці. Наш мандат незмінний. Це забезпечення цінової та фінансової стабільності, а також сприяння розвитку економіки», - наголосив голова НБУ.
МВФ вимагає від України гарантій незалежності антикорупційних органів. Жодного траншу в цьому році від МВФ не буде.
Про це заявив лідер партії, п’ятий президент Петро Порошенко у Facebook.
«В Європарламенті заговорили про загрозу скасування безвізу для України. Це таке ввічливе попередження Банковій, яка останніми тижнями буквально трощить незалежну антикорупційну структуру», — наголошує Порошенко.
На його думку, ставити під загрозу безвіз — значить сприяти поверненню України у сферу впливу Росії.
«Показово, що формування кишенькової комісії для фіктивного конкурсу з обрання керівництва САП відбулося спільним голосуванням коаліції із »Слуг«, ОПЗЖ Медведчука. І депутатів-утриманців Коломойського, який давно ратує переорієнтуватися із Заходу на Москву. Останньому безвіз не потрібен, бо земля горить під ногами по всьому світу, від Ізраїлю до США», — додає Порошенко. Зе-ждуни ж чекають на транші в цьому році…
В новом видео нашего канала вы узнаете, какая самая дорогая монета, как появилась гривна и другие интересные факты, в том числе об инвестиционных монетах:
https://www.youtube.com/watch?v=zZIecNjDaZE&feature=youtu.be
Подписывайтесь на youtube-канал «Минфина», комментируйте и задавайте свои вопросы под видео;)