Мінфін - Курси валют України

Встановити
15 вересня 2020, 19:10

Регулювання ринку криптовалюти в різних країнах і перспективи України

Електронні гроші істотно змінили світову економіку, проте виявилося, що даний інструмент недостатньо захищений і схильний до впливу зловмисників. Поява технології блокчейн і криптовалюта стала наступним еволюційним етапом даного процесу. Криптовалюта користується величезною популярністю, проте в різних країнах до регулювання криптовалюти і цифрових активів підходять по-різному, тим самим визначаючи майбутнє фінансових технологій.

Електронні гроші істотно змінили світову економіку, проте виявилося, що даний інструмент недостатньо захищений і схильний до впливу зловмисників.
Фото: Simcord

Країна висхідного сонця була першою, хто інтегрував криптовалюту в юридичне поле і надав можливість японцям розплачуватися з її допомогою.

Не тільки Японія, а й ряд інших країн позитивно ставляться до нового фінансового інструменту:

  • У Швейцарії відсутні оподаткування для вкладників в токени.

  • Державні органи Мальти також підтвердили свою лояльність, розробивши і прийнявши правову базу застосування технології блокчейн. Запланована блокчейн-платформа централізованого банку криптовалюти.

  • На території Китайської Народної Республіки кілька тисяч компаній працюють в сфері блокчейн (великі дані). Деякі з них активно співпрацюють з розробниками з Сінгапуру.

  • Уряд Нової Зеландії прирівняв криптовалюту до цінних паперів, і тепер вся робота з нею відбувається відповідно до вимог прийнятих законодавчих актів. Роботодавці острова навіть можуть платити зарплату у криптовалюті своїм співробітникам.

А яке відношення до цифрових активів складається в Україні? Чи можемо ми думати про регулювання і про швидке їх використанні?

Цифрові активи і їх правове регулювання в Україні

Торік в Харкові відбувся міжнародний юридичний форум за сприяння Міністерства освіти і науки України, Міністерства Юстиції та Міністерства економічного розвитку. У заході взяли участь фахівці більш ніж з 20 країн світу. Генеральним партнером форуму виступила компанія Simcord.

На форумі обговорювалися питання кібербезпеки, майбутнього цифрових активів, можливості інтеграції блокчейн-технологій в державне управління, загроз в секторі безпеки, а також блокчейн і право.

В рамках форуму виступали фахівці компанії Simcord, розповівши про можливості та перспективи використання блокчейн-технологій і системи Bitbon в сфері інформаційних ресурсів і послуг. Заступник генерального директора компанії виступив з доповіддю про соціально орієнтованих мережах і економічних системах нового покоління, де вже застосовують блокчейн.

Нові розробки щодо цифрових активів в Україні

Останніми найцікавішими науковими розробками стали: визначення терміна «цифровий актив» і тест на відповідність токена цифровому активу.

Коментарі - 2

+
+30
matroskin
matroskin
15 вересня 2020, 20:30
#
На днях читал статью, где министр культуры обратился в главк толи в МВД то ли в СБУ чтобы те перепроверили действительно ли заблокирован ВКонтакте. И уверен что ему там ответят-ЗАБЛОКИРОВАН, но если он обратится в любую школу, там ему ученики 6 класса покаут как в 2 клика включить VPN или т.п. и всё будет прекрасно работать. К чему это?
Да к тому, что чиновники обратно продолжают бороться с верянными мельницами распиливая под это бюджетные миллиарды. Всем интерестно бороться с гиробордами, криптовалютами и прочей херней, но никто не хочет бороться с реальными направлениями где ежндневно госсударство теряет миллиарды.
Цырк.
+
0
Алексей Сахаров
Алексей Сахаров
16 вересня 2020, 6:58
#
Да чиновники могут боротся с чем угодно и как угодно, они отдельно и мы отдельно, плюс у нас все чиновники в лучшем случае это люди 90х и в худшем 70-80х и что они вообще понимают их место давно уже на свалке истории...
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися