Нацбанк «у разі доцільності може проводити операції з державними цінними паперами на вторинному ринку». Про це заявив глава Ради НБУ Богдан Данилишин під час брифінгу щодо затверджених Радою НБУ Основних засад грошово-кредитної політики НБУ на 2021 рік, пише Finbalance.
Нацбанк «у разі доцільності» купуватиме ОВДП на вторинному ринку
Коли Нацбанк може виходити на ринок
«У разі доцільності Національний банк може проводити операції з державними цінними паперами на вторинному ринку, попередньо визначивши чіткі та прозорі критерії такої участі.
Водночас у разі проведення операцій із державними цінними паперами Нацбанк дотримуватиметься свого зобов’язання уникати будь-яких форм фіскального домінування над монетарною політикою», - повідомив голова Ради НБУ Богдан Данилишин.
Читайте також: Шмигаль: Держава може викуповувати ОВДП на вторинному ринку в окремих випадках
Передісторія
У липні міністр фінансів Сергій Марченко заявляв, що наразі немає потреби в тому, що НБУ купував ОВДП на вторинному ринку.
Читайте також: Інвестиції в ОВДП. Марченко закликає українців довіряти облігаціям
Заступник голови НБУ Дмитро Сологуб у липні зауважував, що банки мають можливість купувати ОВДП за рахунок кредитів рефінансування. Таку ж заяву ще в квітні робив тодішній заступник глави Нацбанку Олег Чурій.
1 квітня цього року Рада НБУ скасувала пункти свого рішення від 13.07.2018 «Про Стратегію монетарної політики Національного банку України», якими Нацбанк зобов'язали:
- утримуватися від проведення операцій, що можуть мати ознаки прямої або непрямої підтримки бюджетних видатків;
- утримуватись від здійснення операцій з купівлі державних цінних паперів, а також встановити параметри щодо верхньої межі обсягу державних цінних паперів в портфелі НБУ.
Читайте також: Скільки можна заробити на достроковому продажу ОВДП
Мінфін очікує, що дефіцит держбюджету в 2020 році складе 7,5%, а в 2021 році — 6% ВВП.
Інвестиції в ОВДП: 10, 25% річних в гривні + 0,2% бонус від «Мінфіну»
Планові показники бюджету
- У квітні Верховна Рада внесла зміни в держбюджет на 2020 рік, якими план доходів було знижено на 119,8 млрд грн (до 975,8 млрд грн), план видатків — збільшено на 82,4 млрд грн (до 1266,4 млрд грн), а дефіцит зріс на 202,1 млрд грн (до 298,4 млрд грн).
- У документі було закладено збільшення обсягу держзапозичень на 277,5 млрд грн (до 642,7 млрд грн), у т.ч. внутрішніх запозичень — на 146,5 млрд (до 377,6 млрд грн), а зовнішніх — на 131 млрд грн (до 265,1 млрд грн).
Коментарі - 8
вот только в данном случаи юань это облигации. а франк это гривна.
поэтому во спасение рынка облигаций и подключили эмитента денег.
Особенно понравилось насчет «своего обязательства избегать любых форм фискального доминирования над монетарной политикой»