Центр комунального сервісу в Києві закликає громадян бути уважними, щоб не попастися на «вудку» зловмисників, що пропонують фейковий знижку на електроенергію. Про це повідомляє пресслужба ЦКС.
Фейкові знижки на світло. Українці отримують листи від імені Кабміну
Про що йдеться
ЦКС стало відомо про поширення фейкової інформації у вигляді електронної е-mail розсилки.
У повідомленні на пошту громадянам пропонують зареєструватися на сайті «Центру комунального сервісу», перейшовши за помилковим посиланням. Після реєстрації користувачеві нібито оформлять знижку на електроенергію.
Як розпізнати лист від шахраїв
«Листи надходять з адреси, домен якого схожий на урядову електронну пошту. Шахраї незаконно використовували логотип Кабміну і загальну візуальну стилістику особистого кабінету Центру комунального сервісу для поширення недостовірної інформації», — повідомляє пресслужба ЦКС.
У фейковому повідомленні сказано: «Уряд України впроваджує в 4 кварталі 2020 року зменшення тарифу на електроенергію по всій території країни до закінчення карантинного періоду. Пропозиція актуальна до 15 вересня 2020 року».
Читайте також: Електроенергія в Україні подорожчала ще на 12%
Зараз ЦКС з'ясовує ситуацію і має намір звернутися до відповідних органів із запитом про встановлення організаторів фейкових розсилок. При цьому фахівці ЦКС наголошують, що є єдине посилання, за яким можна зареєструватися і користуватися особистим кабінетом ЦКШ.
Чинний тариф для населення
- В Україні ціна на електроенергію для населення становить 90 коп. за 1 кВт-год при споживанні до 100 кВт-год, а понад цього обсягу - 168 копійок за кВт-год, і залишається незмінною з 2017 року.
Ціни для побутових споживачів не зростають завдяки механізму спецзобов'язань (ПСО), покладених на енергогенеруючі компанії.
1 вересня 2020 року Верховна Рада прирівняла ціну на електроенергію для багатоквартирних будинків до цін для населення.
Коментарі - 7
Встречал такие рекламы «Зеленский договорился с международным фондом »какое-то название«, чтоб каждому украинцу подарили 20000грн. и ссылка» или видео с Настей Каменской где она рассказывает про подарок автомобиля и текст, что мол получи гарантированно от 20000грн. а главный приз - автомобиль и ссылка«, Или »Лучшие бренды решили провести опрос среди потребителей и за это заплатить и ссылка"...
Все ссылки вели на сайты с абсолютно одинаковым интерфейсом, где ты отвечаешь на 4 тупых вопроса аля «что ты выберешь колу или пепси?» и потом тебе какой-то калькулятор насчитывает н-ную сумму в рублях. После чего надо ввести данные карты и написано «с вас снимет 1 доллар для проверки карты после чего вам начислится вся сумма двумя платежами»)
а тут афферисты хотя бы более умно поступили и заморочились