Мінфін - Курси валют України

Встановити
9 вересня 2020, 10:12

Найбільше грошових переказів українці отримують зі США — Приватбанк

З початку 2020 року міжнародні перекази через сервіси Приватбанку отримали вже 1,3 млн українців, що на 14% більше порівняно з 2019 роком. Про це йдеться у повідомленні банка.

З початку 2020 року міжнародні перекази через сервіси Приватбанку отримали вже 1,3 млн українців, що на 14% більше порівняно з 2019 роком.
Фото: psm7.com

Звідки найбільше грошових переказів

За даними Приватбанку, частка якого за даними НБУ в загальному обсязі виплат грошових переказів у країні становить 54%.

У 2020 найбільше грошових переказів українці отримують зі США – понад 17% від загального обсягу переказів.

Читайте також: НБУ: грошові перекази в Україну почали зростати

Другим у рейтингу країн-донорів переказів залишається Ізраїль (13,3%), на третьому місці зі значним зростанням обсягів переказів опинилась Італія (13%).

Також у п’ятірці країн-лідерів з відправки в Україну грошових переказів закріпилися Росія (7,5%), Німеччина (5,6%) і Польща (5,1%).

Читайте також: Грошові перекази мігрантів в Україну скоротилися на 13,2%

Дані за підсумками кварталу

За підсумками першого кварталу 2020 року об`єм грошових переказів трудових мігрантів в Україну склав $2,9 млрд, у тому числі за січень — $991 млн, за лютий — $994 млн і за березень — $ 922 млн.

Читайте також: Приватбанк продовжив пільговий період для переказів з Польщі

Нагадаємо

  • За даними НБУ, в цілому за 2019 рік трудові мігранти перевели в Україну $12 млрд.
  • Національний банк переглянув прогноз очікуваного обсягу переказів від трудових мігрантів в Україну в 2020 році, знизивши його з $12,5 до $10 млрд.

Коментарі - 4

+
+29
Італій .
Італій .
9 вересня 2020, 10:27
#
Внезапно: не те заробитчане снабжают страну валютой.
+
0
SkrudjMacduck
SkrudjMacduck
9 вересня 2020, 10:52
#
З Польщі 15 євро і ти вже в Україні, навіщо світити гроші? А зі США дорого літати, передачі також не возять, тому і суми менші. З статистики дуже чітко видно кореляцію по відстані.
+
0
Італій .
Італій .
9 вересня 2020, 11:31
#
Та понятно.

То я так (немного неочевидно) поязвил над регулярно публикуемыми заявлениями НБУ о том сколько валюты в страну привозят заробитчане. При том что у НБУ нет возможности отделить переводы заробитчан от незаробитчан, как и посчитать те деньги что идут не через банки и системы быстрых переводов.

У меня есть знакомые заробитчане. Они часть зарплаты получают в гривне тут на украинский счёт. Часть зарплаты получают в злотых на счёт в польском банке и тут уже кто как — кто-то перегоняет в украинский партнерский банк, кто-то снимает наличку и меняет её по приезду (заметно выгодней партнерского банка). Иногда даже вот меняемся — я им тут перевожу на их счёт гривну, они мне там на мой счёт кидают злотые.

Из всёго этого НБУ теоретически может получить разве что цифры переводов в партнерский банк и то не факт: ведь это не полноценные SWIFT-переводы, а какая-то схема работы этих двух банков на уровне взаимозачётов потому что отправителю такой перевод стоит 0 злотых, потери разве что на банковском курсе покупки тут в Украине.
+
+15
Pablito
Pablito
9 вересня 2020, 12:17
#
Ничего странного: бОльшая часть денег для IT идет со Штатов.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися