Понеділок, 7 вересня пройде досить цікаво на українському валютному ринку, хоча і не продемонструє значних обсягів статистики торгів.
Валюта у понеділок: чому можливі активні спекуляції
Основною причиною її падіння буде вихідний в США. Сьогодні в Америці відзначають День праці і тому угоди по долару на нашому міжбанку будуть проходити на умовах ТОМ (розрахунки в гривні - сьогодні, поставка валюти - завтра). Такий формат не дуже цікавий більшості місцевих клієнтів, які зазвичай працюють на умовах ТОД (всі розрахунки і по валюті, і в гривні проходять одним днем). Тому сьогодні клієнти або відразу перенесуть свої угоди в доларі на завтра, або досить суттєво знизять активність за операціями в цій валюті, а зосередяться в основному на операціях в євро та рублі.
Але саме малооб'ємний ринок, а також формат розрахунків на умовах ТОМ дозволяє спекулянтам активно «покачати» курс на невеликих сумах протягом дня. Тому міжбанк у понеділок з одного боку буде проходити при невеликій статистиці торгів ( «Мінфін» прогнозує до $ 130-160 млн при укладанні 390-420 угод), а з іншого боку - з періодичними стрибками котирувань при проведенні спекулятивних операцій.
Як і весь минулий тиждень, з суто місцевих факторів на поведінку ринку продовжать впливати:
1) Дії нерезидентів і «дочок» іноземних компаній. При сприятливому для них курсі - «дочки» іноземних компаній продовжать поступово купувати валюту під репатріацію дивідендів, а нерезиденти періодично виходити на торги з купівлею долара та євро за рахунок коштів, отриманих від погашення їм попередніх випусків ОВДП та виплат доходу за облігаціями.
Відео: Навіщо світова влада розганяє інфляцію. Прогноз курсу
В останні декілька місяців нерезиденти змінили тактику своїх покупок валюти на міжбанку. Якщо раніше - після погашення чергових українських гривневих боргових зобов'язань - вони відразу купували валюту, що істотно давило на курс в такі моменти, то зараз це відбувається невеликими траншами, щоб не «підривати» котирування.
Тому, якщо сьогодні навіть на умовах ТОМ по долару, курс буде для них прийнятним - вони періодично будуть купувати валюту, що створить додатковий попит на неї на міжбанку. Якщо ж котирування будуть досить високими, то іноземці продовжать вичікувати оптимально низький курс.
2) Господарські операції клієнтів та інтервенції НБУ. Після того, як експортери вже витратили гривню, яку отримали від відшкодувань ПДВ - у них зберігається необхідність фінансування своїх господарських гривневих витрат, що і змушує їх активно виходити на міжбанк з продажем валютної виручки. Хоча сьогодні обсяги такої пропозиції валюти і будуть нижче через розрахунки по долару на ТОМі - це частково підстрахує гривню на торгах і закриє основну частину попиту на валюту з боку покупців.
А поведінка Нацбанку на торгах у понеділок особливо не зміниться. При надлишку пропозиції долара на торгах ми побачимо регулятор з його викупом навіть на умовах ТОМ. Але швидше за все - регулятор сьогодні віддасть перевагу тільки спостереженню за ситуацією, особливо у хід торгів не втручаючись.
На готівковому ринку обмінники будуть орієнтуватися на курсовий тренд міжбанку (хоча і з поправкою на малооб'ємний ринок по долару через вихідний в США та можливі спекулятивні розгойдування котирувань протягом дня), крос-курс пари долар / євро на міжнародному ринку і на реальний попит і пропозицію з боку населення в своєму регіоні.
Спред по долару буде перебувати у межах 15-20 копійок і по євро - до 20- 30 копійок. Причому в обмінниках фінкомпаній він традиційно буде меньшим, а в касах банків - дещо ширше.
Курси міжбанку за прогнозом «Мінфіну» на 7 вересня буде у межах: долар - коридор 27,60 - 27,95 гривень, євро - коридор 32,56-33,00 гривень.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати у межах: долар - коридор покупок і продажів 27,50 - 28,00 гривень, євро 32,10 - 33,00 гривень.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 27,50-27,67 і продаж 27,75-28,00 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,60 -27,65 гривень і продаж 27,68 -27,75.
Слухайте прогнози від «Мінфіну» на «Просто радіо»
Партнер прогнозу курсу — Прокредит Банк, німецький онлайн-банк Будь-якої миті, де б ви не були, майте повний контроль над власними фінансами. |
Хочете знати про валюту більше? Слідкуйте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі
Коментарі - 20
AleksandrBank.
А что ж Вы хотели для рынка, который сегодня работает по доллару на ТОМе? Спячка по доллару может быстро тремя-пятью сделками разогнать курс на спекуляциях, а затем банальным пересчетом по кросс-курсу пар евро/доллар и доллар/гривна мы можем получить много интересного и по евро. Рай для спекулянтов Хорошего дня!
на выходных доллар не ушел как в пятницу вверх, оптовики работали в Киеве 27.60-27.68. Спроса особо нет, до сентября и начала сентября — это период трат у населения. А компаниям не все НДС уплатили. Загон оленей возможен только с участием НБУ, а так рынок будет смотреть на разворот вниз.
эта неделя конец вывод дивидендов, сегодня выходной в США, завтра перекос. Аграрии и метталурги хорошо продают, плюс торможение импорта дало профицитный результат за долгие годы.
Доллар может уйти к 27.70 если не помешвет НБУ.
Евро рост на фоне пары евро/доллар 32.80-32.90.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/149637/
1) изменение тактики НБУ во время интервенций с приходом Кирилла;
2) посмотреть на теперешние кадровые перестановки в Нацбанке с учетом того, что скорее всего вместо Сережи Пономаренко будет Леша Ефремов — и если Вы этих людей сами знали, когда работали дилером ( а они на рынке как минимум с 1993-1994 годов), Вы должны были пересекаться, как например я — и подумать, как будет меняться все дальше в части валютного рынка и т.д.)
3) продумать для себя варианты последствий для валютного рынка опять увеличения спроса на импорт, роста наличности в обращении, структуры доходов бюджета и его расходов хотя бы последних трех месяцев) и поговорить с Вашими знакомыми дилерами, что там реально происходит.
Это будет для Вашей компании явно полезней, чем пытаться мне доказать Ваши экономические знания.
И последнее (я не смогу по времени заниматься только ответами на ваши вопросы) — посмотрите все же на то, что я Вам говорил о теперешней работе нерезов на нашем рынке, вы поймете почему я спорю с Вами в части пика внутренних и внешних выплат.
12:12«Укргазбанк» вышел с продажей по 27,74 .
Махинаторы страшные.
-------------------------
Алексей, ждем вечорку с описанием «активных спекулянтов» )))
Судя по всему он скоро станет и моим любимым троллем Надеюсь, с ним будет интересно дискутировать на реальные темы, потому как для себя пока окончательно не разобрался — он умный, или красивый.Но время быстро покажет. Да и вообще, если человек что-то по делу говорит, я ж всегда «за». Но и за словом от ответ в карман не полезу.
AleksandrBank.
Я же Вам писал утром тут под статьей, что НБУ не допустит. Так и происходит.
----------------------
"1) изменение тактики НБУ во время интервенций с приходом Кирилла;
2) посмотреть на теперешние кадровые перестановки в Нацбанке с учетом того, что скорее всего вместо Сережи Пономаренко будет Леша Ефремов — и если Вы этих людей сами знали, когда работали дилером ( а они на рынке как минимум с 1993-1994 годов), Вы должны были пересекаться, как например я — и подумать, как будет меняться все дальше в части валютного рынка и т.д.)
3) продумать для себя варианты последствий для валютного рынка опять увеличения спроса на импорт, роста наличности в обращении, структуры доходов бюджета и его расходов хотя бы последних трех месяцев) и поговорить с Вашими знакомыми дилерами, что там реально происходит."
--------------------
Тот случай, когда комментарий интересней всех Ваших статей за полгода.
Как утренних, так и вечерних.
Меняйте уже свой ямб на хорей! Не дайте перхоти ни единого шанса! )))
Якщо ви ще не в курсі. «Мінфін» кілька місяців тому запустив новий сервіс, в якому ми віддаємо курси валют по API. Детальніше про нього тут: https://bit.ly/3jWOrXY
Новi курси НБУ:
Фунт стерлінгів, Польський злотий, Швейцарський франк, Китайський юань, Угорський форинт, Датська крона, Японська єна, Іранський ріал, Казахстанський тенге, Канадський долар, Білоруський рубль, Молдавський лей, Турецька ліра, Туркменський манат, Норвезька крона, Сінгапурський долар, Узбецький сум, Чеська крона, Шведська крона, Австралійський долар
та курс XDR (МВФ)
Курси у обмінниках та на чорному ринку. Крім вищеназванних валют ви можете отримати дані по:
Дірхам ОАЕ, Болгарський лев, Новий ізраїльский шекель, Мексиканське песо, Новозеландський долар, Грузинський ларі, Хорватська куна, Єгипетський фунт, Монгольский тугрик, Румунський лей, Новий тайванський долар
а також валютні пари
EUR-USD
USD-EUR
та Біткоін