Практично весь цей тиждень долар дорожчав як на міжбанку, так і на готівковому ринку. Основна причина зростання котирувань на торгах — збільшення попиту на безготівкову валюту з боку імпортерів та іноземців, що працюють з українськими ОВДП. Експортери ж не поспішали продавати валюту, оскільки отримали відшкодування ПДВ від держави.
Початок вересня: чого чекати по готівковому долару, євро і рублю
Це призводило до перевищення попиту над пропозицією на міжбанку і зростання безготівкових котирувань. Власники обмінників своєї гри «на підвищення» не вели, а лише корегували цінники в залежності від поведінки курсу долара на торгах.
Непогано заробляли обмінки на євро. Оскільки валютні ралі по парі євро/долар на міжнародних ринках призводили до постійних стрибків курсу євро і щодо гривні протягом дня.
Євро при продажу то перевищував психологічний поріг в 33 гривні, то знову повертався до рівнів 32,75-32,80. Часта зміна котирувань обмінників по євро протягом дня вже стала звичайною справою як для рядового громадянина, так і для самих фінансистів.
В цілому, за 31 серпня — 4 вересня долар на міжбанку виріс з 27,50/27,53 до 27,73/27,76 гривень. Євро трохи просів з 32,74 / 32,78 гривень до 32,72 / 32,75 за рахунок падіння його котирувань на міжнародних ринках у другій половині тижня. На готівковому ринку на вечір п'ятниці обмінники фінкомпаній продавали американську валюту по 27,70- 27,75 гривень і євро по 32,65-32,75.
Цими вихідними власники обмінників продовжать активно заробляти у форматі «з обороту» по долару, євро і рублю. Але через зростання валютних ризиків фінансисти виставлять досить великий спред між купівлею та продажем по кожній з цих валют.
Основним обмежувачем «апетитів» власників обмінників при виставленні котирувань будуть реальний попит і пропозиція з боку населення і рівень конкуренції між пунктами обміну валют в даному регіоні.
Курс валют на 5-6 вересня
Котирування готівкового долара в більшості обмінників будуть у межах коридору: прийом 27,55- 27,68 гривень і продаж 27,70- 27,85 при спреді від 15 до 25 копійок.
Частина обмінників скорегують розраховані «Мінфіном» курси ще на плюс-мінус до 5 копійок в залежності від своїх індивідуальних завдань.
Котирування євро. Валютні ралі по парі євро/долар на міжнародних майданчиках не вщухають. Це дозволяє українським фінансистам активно заробляти як на зовнішніх ринках (безпосередньо граючи на крос-курсі євро / долар), так і на коливаннях євро щодо гривні.
Свої валютні ризики по євровалюті власники обмінників закладуть у розмір спреду між купівлею та продажем євро на вихідних. 5-6 вересня вони будуть орієнтуватися на досить широкий коридор по крос-курсу пари євро/долар у межах від 1,175 до 1,187 долара за євро. І в цих межах перераховуватимуть по ньому співвідношення гривні до євро через курси пар євро/долар і долар/гривня.
За нашими розрахунками, курс готівкового євро в обмінниках на ці вихідні буде перебувати на рівні: прийом 32,45- 32,65 гривень і продаж 32,70-32,85 гривень при спреді від 20 до 30 копійок.
Як завжди, частина обмінників ще додатково скорегують розраховані «Мінфіном» котирування євро щодо гривні на плюс-мінус 3-5 копійок на євро в залежності від своїх індивідуальних цілей на ці дні, розташування обмінника і наявності у фінансистів обсягів вільної готівкової гривні та євровалюти.
Котирування російського рубля.
За розрахунками «Мінфіну», в обмінниках в цю суботу та неділю прийом рубля буде перебувати у межах 0,360-0,368 гривень, а продаж в коридорі від 0,369 до 0,375 гривень за рубль.
З огляду на значні валютні коливання рубля щодо всіх світових валют, а також чергові стрибки цін на нафту, фінансисти розглядатимуть рубль в ці вихідні як одну з найбільш високоризикових валют і розширять по ньому спред до 0,01-0,015 гривень на рублі.
Коментарі - 2