Мінфін - Курси валют України

Встановити
2 вересня 2020, 10:32

Три свіжих вкладення Джорджа Сороса: на що зробив ставку іменитий інвестор

«Гарне інвестування — це нудно», — так говорить один із найвеличніших інвесторів — Джордж Сорос. Протягом 30 років середньорічна дохідність хедж-фонду, який знаходиться під його керуванням, сягала й 30%. Що є одним з найбільших і стабільних прибутків в історії Уолл-стріт.

Yahoo Finance з посиланням на дані TipRanks розбирає три останніх вкладення американського бізнесмена. «Мінфін» наводить аргументацію, яка стала вирішальною при виборі об'єкта інвестицій.

З огляду на його афоризм «Гарне інвестування — це нудно», не дивно, що Сорос тяжіє до акцій зі стабільно високою дохідністю. Його нещодавно придбані нові позиції тільки підтверджують це. Адже бізнесмен придбав папери трьох компаній фінансового сектора з дивідендною дохідністю 4,5% і вище. При цьому, всі вони, на думку співтовариства аналітиків, мають значний потенціал до зростання. Ось ці нові позиції в портфелі хедж-фонду мільярдера.

1. Іпотечный фонд Blackstone Mortgage Trust

Blackstone Mortgage Trust — інвестиційний фонд нерухомості вартістю понад $167 млрд. Він спеціалізується на видачі заставних іпотечних кредитів у Північній Америці, Європі, Австралії.

Фонд швидко оговтався від удару пандемії covid-19 — після провальних перших трьох місяців року в другому кварталі і виручка, і прибуток перевершили очікування аналітиків. Виручка досягла $107,1 млн, а прибуток склав $0,56 на акцію.

Читайте також: Чому біткоїн став популярнішим у 2020 році

Компанія продовжує стабільно виплачувати дивіденди. В середині липня були виплачені щоквартальні дивіденди в розмірі $0,62 на акцію, що забезпечило інвесторам стабільний прибуток в розмірі 10,3% річних.

Це більш ніж у п'ять разів вище середнього показника серед акцій індексу S&P 500 і в чотири рази вище середнього показника серед компаній у фінансовому секторі індексу.

Сорос придбав 355 тис. акцій фонду. За поточними цінами пакет в інвестпортфелі Soros Fund оцінюється у $8,5 млн.

Аналітик Дональд Фандетті з Wells Fargo зазначив, що за квартал фонд залучив $607 млн ​​позикового і акціонерного капіталу, збільшивши ліквідність до $1,3 млрд. Це говорить про високу конкурентоспроможність фонду на ринку. Експерт упевнений, що Blackstone Mortgage продовжить виплачувати дивіденди, і рекомендує купувати його акції. Він очікує подорожчання паперів протягом року на 37%, до $33 за штуку.

Консенсус-прогноз Refinitiv має на увазі зростання ціни акцій фонду до $27,17 протягом року. Три аналітика рекомендують купувати папери, шість — тримати в портфелі.

2. Акції Truist Financial

Truist Financial — восьмий за величиною банківський холдинг у США. Він утворився в грудні минулого року в результаті злиття SunTrust та BB&T. Його основні дочірні компанії мають більш 2 тис. банківських відділень у 17 штатах.

Акції холдингу сильно знецінилися під час коронавірусної кризи і відновилися лише частково. Проте Truist Financial виплачує дивіденди з розрахунку $0,45 на акцію, що дає дохідність у 4,5%.

Сорос сприйняв злиття банків як можливість купити більший банк з великими ресурсами. Фонд мільярдера придбав майже 498,7 тис. акцій Truist Financial. За поточними цінами пакет оцінюється у $19,74 млн.

Читайте також: Чи варто купувати платину, доки вона вдвічі дешевша золота

Експерти сходяться на думці, що акції компанії у найближчий рік подорожчають. Аналітик Білл Каркач з Wolfe Research вважає папери гарною ідеєю для покупки — він встановив річну мету на позначці $52, що на 31% вище поточної вартості паперів.

Річна мета, встановлена ​​за результатами опитувань Refinitiv, на 14% перевищує поточні котирування паперів.

З 24 аналітиків, опитаних сервісом, 15 рекомендують купувати акції Truist Financial, дев'ять дають рекомендацію «тримати».

3. Акції U.S. Bancorp

U.S. Bancorp. — третій актив, який придбав Сорос, і п'ятий за величиною банк у США з ринковою капіталізацією у $56 млрд.

Фінансові показники банку в розпал пандемії різко впали. Чистий прибуток на акцію в другому кварталі 2020 року склав $0,41, тоді як у четвертому кварталі 2019-го кожна акція принесла чистий прибуток у розмірі $1,08.

У другому кварталі у відновленні банку намітився певний прогрес: загальний обсяг кредитів збільшився на 7%, а середній залишок на депозитах — на 11%.

Читайте також: Де купити квартиру біля моря за €10 тис.

У середині липня U.S. Bancorp. виплатив квартальні дивіденди в розмірі $0,42 на акцію. За цією ставкою дивіденди були виплачені четвертий квартал поспіль, тому розмір річного дивіденду склав $1,68 на папір.

Дивідендна дохідність за рік — 4,5%, а 11-річна історія компанії з регулярного збільшення дивідендів робить її привабливою для інвесторів, орієнтованих на прибуток.

Фонд Сороса купив 614,3 тис. акцій, зараз цей пакет оцінюється у $22,85 млн.

Аналітик Кріс Котовські з Oppenheimer вважає, що банк добре адаптований до нинішньої ситуації з коронавірусом і у банківському секторі є одним з найбезпечніших активів для покупки.

«Диверсифікована модель банку здатна генерувати прибуток, яка може легко фінансувати майбутні потенційні накопичення резервів», — зазначив експерт. Котовські прогнозує подорожчання акцій U.S. Bancorp до $75 протягом найближчого року, що має на увазі потенціал зростання у 101%.

Опитані Refinitiv аналітики у найближчий рік очікують подорожчання паперів на 17%, до $42,66. Дев'ять респондентів рекомендують купувати папери, 12 — тримати їх у портфелі, четверо радять акції продати.

Коментарі - 22

+
+50
bonv
bonv
2 вересня 2020, 10:37
#
30% за рік це круто.
+
+75
Alpenstein
Alpenstein
2 вересня 2020, 12:45
#
Це, певно, не кожний рік. В оригіналі «In some 30 years of active trading, his hedge fund saw an annualized average return exceeding 30%». Якщо «saw» перекласти, як «бувало, що бачив і 30% дохідність», то зміст трохи інший.

Гугл-транслейт дає такий переклад, як в статті. Ну я не філолог і не слідкую за діяльністю Сороса, тому можу й помилятись. Але зазвичай у цих інвест-дідусів довготривала дохідність десь у проміжку 10-16%.

В принципі зараз ті, хто купив технологічний сектор в березні-квітні, мають 40% і більше дохідність. Так що разово це не надто унікальний показник.
+
0
Alpenstein
Alpenstein
2 вересня 2020, 12:58
#
Трохи почитав про нього, то пишуть, що якщо взяти з 1969р. заснування його фонду по 2000 р, то на тому проміжку вийде 32% середньорічної дохідності. Щоправда це такий специфічний період, коли якраз був зліт дот.комів, що міг будь-яку дохідність витягти до небес )

According to The Wall Street Journal, Soros Fund Management gained 8.9% in 2017 and 0.9% in 2018.
+
0
Dаrk Lite
Dаrk Lite
7 вересня 2020, 11:45
#
За это время ничего не поменялось...кроме названия ...
+
+109
ssh28
ssh28
2 вересня 2020, 11:36
#
А почему в статье нет про покупку украинского чернозема?
+
+78
Zuckerman
Zuckerman
2 вересня 2020, 11:56
#
Поки що шукають гроші на мільйони вантажних вагонів.
+
+30
Elena1997
Elena1997
2 вересня 2020, 22:06
#
Считаете там вагонами вывозили? :)

Cresud
Земельный банк: 852 тыс. га.
Где находится компания: Аргентина.
Земельный банк расположен в Аргентине, Бразилии, Парагвае и Боливии.
Cresud специализируется на выращивании зерновых и сахарного тростника, мясном и молочном скотоводстве. В Бразилии работает через свою дочернюю компанию BrasilAgro.
Владельцы: В 90-тых годах компанию купил американский инвестор Джордж Сорос совместно с аргентинским бизнесменом Эдуардо Эльсштейном. В 1999 Сорос продал свои акции, а Эльсштейн продолжил расширять зембанк холдинга и вошел в совместное предприятие с китайской группой Heilongjiang Beidahuang Nongken.
+
+30
Elena1997
Elena1997
2 вересня 2020, 22:10
#
Вот ещё интересные латифундисты:
NCH Capital

Земельный банк: 820 тыс. га.

Где находится компания: штаб-квартира в Нью-Йорке, США.

Земельный банк сконцентрирован в России и Украине. В Украине NCH представлен агрохолдингом «Агропросперис» с земельным банком 400 тыс. га.

В России сконцентрировано около 250 тыс. га. Остальные земли – в Молдове, Болгарии, Казахстане и Румынии.

Компания NCH была основана в 1993 году. Владеет холдингами не напрямую, а через кипрские офшоры NAP Holdings (Ukraine) Limited и ATS Agribusiness Investments Limited.

Владельцы: основатели компании Джордж Рор и Морис Табасиник. Американский бизнесмен Рор – сын строительного магната. Его отец родом из Львова, мать – из Мукачево.
+
+40
Rumatha
Rumatha
2 вересня 2020, 12:21
#
Вы ещё, наверное, хотите увидеть статью покупки Вакарчука....
+
+60
ramarren
ramarren
2 вересня 2020, 13:26
#
Украинский чернозем-то он в розницу скупает, а вот всю Беларусь хочет оптом забрать! Думаю, это более выгодное вложение!
+
+30
Alpenstein
Alpenstein
3 вересня 2020, 12:02
#
К сожалению наш чернозем особо никому не нужен кроме местных пауков в банке. И на вывоз не особо - во-первых дорого, во-вторых урожайность с гектара по ряду культур даже в Египте выше, чем в Украине. И я не об экзотике типа манго-бананы. 

У нас пожалуй только подсолнечник хорош, да и то в совокупности с климатом, а не потому, что почва какая-то чудодейственная.
+
+15
Serge55
Serge55
4 вересня 2020, 9:40
#
Вы точно не в теме, не пудрите мозги про «особо никому не нужен». а сколько у нас земельных офшоров\банков с разными прокладками, на тех же арабов, обычному человеку и не разобраться.
+
+30
Alpenstein
Alpenstein
4 вересня 2020, 13:13
#
Ну как вам сказать... Я на лондонской и варшавской биржах по роду деятельности значусь инсайдером по ряду агрокомпаний, присутствующих в Украине, поэтому имею некоторое обоснование для своего мнения. Но навязывать, конечно, его не буду. 

Если вам интересно общение в нормальном тоне, то буду рад послушать, что вы подразумеваете под «в теме» и какое ваше мнение по агрорынку.
+
+15
Elena1997
Elena1997
4 вересня 2020, 13:57
#
Ценность на бирже складывается не только из качества земли. Важно законодательство страны, где эта земля расположена. Если потенциального инвестора (покупателя) отпугивает то Сомали, которое идёт в нагрузку к нашему чернозему, то это совершенно не умаляет свойств наших черноземов. И ещё один момент — можно в том Египте пять-десять лет иметь супер урожаи, и убить почву так, что понадобиться столько же лет для её восстановления. Поэтому к показателю урожайности также нужно подходить с умом.
Поправьте, если не права.
+
+30
Alpenstein
Alpenstein
4 вересня 2020, 14:35
#
Да, всё правильно. Помимо качества земли важно уметь ту землю (а особенно урожай с неё) защитить физически и юридически от рейдеров, от краж на ж/д. 
Важна доступность элеваторов, умение в логистику (конкуренция за вагоны и тягу), переработка-перевалка. 
Ну и из фундаментальных факторов важен еще климат. Несмотря на плодородность не всё может расти у нас хорошо.
Непрофильный условный рептилоид-Сорос даже если тут что-то купит - то просто похоронит свои деньги. Это не тот бизнес, как на бирже - купил акцию и без забот и хлопот капают дивиденды.

Убивать почву смысла для системных игроков тоже нет. Вот вы вложились в инфраструктуру, наработали связи, судей, силовиков, налоговиков, накупили комбайнов, подружились с УЗ, сделали дноуглубление в порту, а может еще взяли для этого кредиты или выпустили облигации на надцать лет - и какой смысл при таких усилиях убить свою же землю за пять лет? Ну тема с урожайностью обширная, можно посетить «день поля» и послушать лекции про спутники, СЗР, посевной материал, точное земледелие и т.д. и т.п. :)
+
+19
Elena1997
Elena1997
5 вересня 2020, 10:29
#
Что плохо растёт у нас - хорошо растёт у соседа белоруса ) а мы сейчас видим, что там происходит. Я уже когда-то здесь писала за что немцы любят Украину ( работала с ними долгое время). Они от наших фруктов - овощей в восторге. Дословно - они имеют вкус. Вообщем, да, здесь можно углубиться глубоко в глубины вопроса. Но как факт всё равно останется - наши чернозёмы это природное богатство, которое вот так по желанию за два года не создашь. И чем сейчас больше у нас «Сомали» (Вы хорошо описали) , тем и меньше цена будет земли.
+
0
OlexK
OlexK
2 вересня 2020, 19:01
#
Баскетбол - игра для черных (это не о расизме, просто они там лучше), а фондовый рынок - игра для супербогатых.
+
0
Wless
Wless
2 вересня 2020, 19:48
#
Сорос наверно не понимает что такое по-настоящему рискованное инвестирование, вот купил бы акции нашей швейной фабрики которая шьёт никому уже ненужные модные наряды и школьную форму, вот кайфанул бы если бы вышел в плюс, а то прикупил пару банков и иппотеку американскую как всегда за баксы (которые вечно в крахе), да разве это рисковый фонд.
+
0
lsdog
lsdog
2 вересня 2020, 20:29
#
Баффет тоже нарастил в последние годы долю в us bancorp которая занимается розничными банковскими услугами и снизил долю в банк оф америка
+
+7
preyvanamor
preyvanamor
3 вересня 2020, 0:50
#
Як заробити 30% річних в $ (ну як ШОРОШ) зі статті я так і не зрозумів. Напевно я неправильно читав, а 5% - це до одного місця...
+
+25
Alpenstein
Alpenstein
3 вересня 2020, 11:30
#
Не думаю, що десь у світі у вільному доступі є стаття, прочитавши котру можна просто, законно і залізобетонно показувати дохідність 30% в долларі на якомусь значному проміжку.

Правда є один серіал про Пабло Ескобара...
+
0
Elena1997
Elena1997
4 вересня 2020, 13:59
#
Биткойн, на определенном промежутке.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися