Верховна Рада підтримала внесення змін до закону про виконавче провадження щодо обов'язку виконавця проводити індексацію розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі.
Рада дала добро на індексацію аліментів. Що це означає
«За» законопроект №3112 в цілому проголосував 321 народний депутат.
Що передбачає документ
- Документ передбачає усунення колізій у законодавстві і часткове зменшення навантаження на місцеві загльні суди і відповідні суди апеляційної та касаційної інстанцій.
«У разі самостійного напрямку стягувачем виконавчого документа безпосередньо підприємству, установі, організації, фізичній особі — підприємцю або фізичній особі… індексація розміру аліментів, визначеного в твердій грошовій сумі, проводиться, якщо інше не передбачено у виконавчому документі або в договорі між батьками про сплату аліментів на дитину», — йдеться в тексті закону.
Читайте також: Розмір аліментів на дитину збільшився з 1 січня
-
Законопроектом передбачено покласти на виконавця обов'язок щорічно проводити індексацію розміру аліментів, визначених судом у твердій грошовій сумі.
-
Індексацію проводитимуть щорічно, починаючи з другого року після визначення розміру аліментів.
У документі прописано, що виконавець зобов'язаний обчислювати розмір заборгованості зі сплати аліментів щомісяця, а також проводити індексацію розміру аліментів.
Читайте також: В Україні з 1 липня підвищать прожитковий мінімум. Як зміняться соцвиплати та пенсії
Коментарі - 8
А есть неполные семьи, которые живут только на алименты.
Есть, но если мужик забирает ребенка, а потом обращается за алиментами, то это уже тоже в ином свете выглядит.
А алименты - зло.
Способствуют появлению неполных семей и прочих веселых последствий.
Левацкая политика, как она есть.
Выплата по ДТП является РАЗОВОЙ компенсацией за форс-мажор. И не важно, когда она выплачена - в этом году, или через 5 лет. (А восстанавливать авто или нет после дтп - это никого, кроме потерпевшего, не интересует. Это вообще - не аргумент!).
Выплата алиментов (на содержание несовершеннолетнего ребенка) носит социальный характер и производится на протяжении продолжительного периода времени. Государство ведь обязалось заботиться о детях, стариках и инвалидах...