Комітет експертів Ради Європи з оцінки заходів боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму (Moneyval) вирішив присвоїти Україні більш високий рейтинг у цій сфері. Про це йдеться в повідомленні Moneyval, пише Європейська правда.
У Європі побачили прогрес України в боротьбі з відмиванням грошей
У своїй новій доповіді Moneyval проаналізував зусилля України щодо вдосконалення своїх заходів по боротьбі з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму з моменту останнього такого оцінювання у грудні 2017 року.
Зазначається, що через велику кількість недоліків, виявлених в декількох ключових областях, Україна звітує перед Moneyval в рамках розширеної процедури подальших дій. Moneyval вивчила низку законодавчих, нормативних та інституційних заходів, вжитих Україною для усунення цих недоліків.
Читайте також: У Європі не бачать прогресу України в боротьбі з відмиванням грошей
Прогрес України
Комітет відзначає прогрес України у двох ключових напрямках: удосконалення кримінально-правових норм, що стосуються злочину фінансування тероризму; посилення санкцій щодо фінансових установ та інших суб'єктів за недотримання законодавства про протидію відмиванню коштів і фінансуванню тероризму.
«Позитивні кроки української влади спонукали Moneyval присвоїти Україні більш високі міжнародні рейтинги відповідності у вищезазначених областях; вони були переглянуті з „частково відповідає“ на „значною мірою відповідає“ – йдеться у повідомленні.
Без змін
Водночас Moneyval не задовольнив прохання України про підвищення рейтингів ще за чотирма напрямками: фінансові санкції, пов'язані з тероризмом; фінансові санкції, пов'язані з поширенням зброї; регулювання і нагляд за нефінансовими професіями; ведення національної статистики по протидії відмиванню коштів і фінансуванню тероризму.
»Зусилля України в цих областях не були визнані достатніми для того, щоб виправдати зміну рейтингів" — зазначає комітет.
Moneyval вирішив, що Україна залишиться в рамках розширеної процедури подальших дій. Країна повинна буде відзвітувати перед комітетом про подальший прогрес у сфері протидії відмиванню коштів і фінансуванню тероризму.
MONEYVAL — спеціальний комітет Ради Європи з питань оцінки заходів боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму. Створено Комітетом Міністрів Ради Європи у 1997 році.
Коментарі - 20
зеленые тарифы это что-то преступное ? тоже нет.
Вопрос - что не так ?
А ответ простой - к Медведчуку , который всю жизнь на госслужбе и при этом купил яхту за 200 миллионов долларов у вас претензий почему-то нет. https://www.epravda.com.ua/rus/news/2020/06/22/662125/
Так что это если не политика ?
Святой киевский уголовник дял вас просто роднее ?
Назовите бизнес медведчука , который позволил ему яхту за 200 миллионов купить. У порошенка с его фабриками такой нет....
Но опять же, законность получения собственности вызывает вопросы у обоих.
Это лишний раз доказывает лживость обвинений порошенка в преследовании политических противников.
но заметим - к медведчуку у вас вопросов не возникло. Возникли к ахметову.
Который 20 лет имеет бизнес в ЕС , фирмы которого там зарегистрированы и работают... И проверялись европейцами стопиццот раз.
А почему так ?
К киевским криминальным авторитетам из 90-х вопросов не возникает ? А ведь медведчук входил в 90-е в так называемую «великолепную семерку» киевских авторитетов....
И да, Медведчук в свое время был шефом Порошенко, который начинал свою политическую карьеру в его СДПУ(о). И отношения у них вполне рабочие не только в политической сфере, но и в бизнесе. Это только для публики Медведчук изображался врагом народа, а по факту его Порошенко и в политику вернул, и бизнес помог расширить.
О чем же здесь говорить?
Бизнес Медведчука- абсолютно непонятен. Чем он владеет и на чем зарабатывает- загадка. Но судя по расходам на яхту- зарабатывает существенно больше порошенка.
Так понятней?
Меня не интересует кто был чьим начальником 20 лет назад- речь не об этом.
Зеленский- вообще отдельный вопрос. Бизнеса у него и небыло. И его оффшоры всплыли по делу о разворовывании средств Приватбанка.
Я даже не знаю как можно технически это делать. Сам процесс подготовки терракта не предполагает финансирования. Я соглашусь что процесс предполагает концентрацию материалов, оборудования. Но обмен их на деньги не возможен. Все производители под колпаком. Если допустить нелегальное производство, в этом случае не будет иметь место контакта с безналом.
Заведение «грязных» денег на безнал не будет связано с «терроризмом». Все что попало в банки светится.
Вывод денег из безнала в нал, это тупик. С точки зрения «терроризма».
Отсюда вывод. «Терроризм» не есть нечто частное. Это государственное. Общее.
В любом случае, потоки безнала не будут контачить с процессом «терроризма».
Для чего тогда нужна «борьба» ? А вот это уже вопрос из другой сферы. Дам краткий ответ. Китай плавил 20 млн. тонн стали из 600 в 1980х. Сейчас Китай плавит 900 млн. стали из 1900. Рост в 50 раз за 30 лет. Этот качественный скачок и есть причина «финмона», соглашений по климату, «вирусов». Ну а Европа это просто мальчик для битья.