Україна збільшила суму непогашених євробондів із терміном погашення 1 вересня 2020 року на $328,79 млн. Про це йдеться у повідомленні пресслужби Мінфіна.
JP Morgan надав Україні $329 мільйонів для викупу ВВП-варантів
«Україна збільшила на $328,79 млн загальну суму в обігу єврооблігацій з відсотковою ставкою 7,75% та погашенням 1 вересня 2020 року, загальна непогашена сума яких становила $1,36 млрд», — зазначили в міністерстві.
J.P. Morgan виступив єдиним покупцем та лід-менеджером транзакції.
Читайте також: ВВП-варанти України: Вперше в історії ціна перевищила 100% номіналу
«Ми раді, що протягом року з безпрецедентним рівнем невизначеності нам вдалось здійснити активну операцію з управління державним боргом, яка сприятиме зваженій борговій політиці України в майбутньому. Ми продовжимо слідкувати за ринком і використовувати всі доступні інструменти для того, щоб досягти цілей, визначених в нашій Стратегії управління державним боргом», — зауважив міністр фінансів Сергій Марченко.
Нагадаємо
15 серпня Міністерство фінансів України оголосило про завершення викупу на відкритому ринку близько 10% ВВП-варантів, випущених в ході реструктуризації зовнішнього боргу з терміном дії до 31 травня 2040 року на номінальну суму $3,2 млрд.
Передісторія
Ухвалені в квітні правки в закон про держбюджет-2020 дали Мінфіну право здійснювати операції з ВВП-варантами, включно з їх обміном, випуском, купівлею, викупом та продажем.
Відповідно до закону, умови таких угод визначає Кабінет міністрів. Одним із джерел для здійснення таких угод можуть бути, як виняток, держзапозичення понад обсяги, встановлені в державному бюджеті для фінансування його дефіциту.
Україна випустила ВВП-варанти в 2015 році в рамках реструктуризації $19,3 млрд держборгу на суму списаних кредиторами єврооблігацій на $3,2 млрд і вони не є частиною держборгу країни.
Читайте також: Маркарова розповіла, коли планують погасити ВВП-варанти
За умовами випуску, інвестори претендують на частину приросту реального ВВП з урахуванням інфляції, що перевищить показник зростання ВВП у 3% (тригери) в 2019-2038 роках, за умови, що номінальний ВВП без урахування інфляції перевищить $125,4 млрд.
Якщо приріст ВВП за рік буде нижче 3% або реальний ВВП буде менший $125,4 млрд, виплат за паперами не буде.
Читайте також: Гетманцев: ВВП-варанти, випущені в 2015 році, є «міною уповільненої дії»
Мінфін України цього року вже провів одну активну операцію із зовнішнім держборгом, випустивши в кінці липня нові єврооблігації з погашенням в 2033 році на суму $ 2 млрд під 7,253%, і викупивши-обмінявши в рамках цього випуску єврооблігації з відсотковою ставкою 7,75% і погашенням в 2021 і 2022 роках на суму відповідно $ 435,14 млн і $ 370,34.
Варант — цінний папір, що дає власникові право купувати пропорційну кількість акцій за обумовленою ціною протягом певного проміжку часу, як правило, за нижчою в порівнянні з поточною ринковою ціною.
Коментарі - 10
Так що виходить, у нас майже всі пенсіонери багатші, ніж 25% американців.
Я зараз не стверджую, що це істина про пенсіонерів, просто не вірте аналітикам, які приводять якісь розрахунки, типу ВВП на душу населення чи борг відносно ВВП, адже вірити можна лише в первинні дані, а аналітику читати лише з авторитетних джерел.
>.Выкупают мусорные бумаги, чтобы не отвечать за содеяное перед народом Украины.
очень похоже на правду, иначе непонятно зачем замещать беспроцентные варранты на дорогие евробонды...
ну может просто чтоб процентов платить побольше..
экономика сейчас бурно падает во всем мире.