Ця середа пройде досить динамічно на валютному ринку з поступовим зростанням обсягів операцій. Причини все ті ж самі:
Долар та євро в середу: чи чекати серйозних стрибків курсу
Наближення закінчення звітного періоду. До кінця місяця залишається всього 4 робочих дні і клієнтам треба встигнути закрити свої основні зовнішньоекономічні угоди хоча б до кінця тижня, щоб в останній день місяця , тобто наступного понеділка - вже просто завершити розрахунки за серпень. Брак часу змусить компанії активніше виходити на міжбанк, що призведе до зростання статистики торгів. За нашими прогнозами, сьогодні обсяги операцій будуть у межах до $ 230 млн при укладанні до 510-600 угод;
Основний період відшкодувань ПДВ експортерам. У найближчі дні держава повинна розрахуватися з експортерами за основними сумами відшкодувань ПДВ. Тому частина цих компаній намагатиметься дотягнути до цього періоду без продажів всіх обсягів валютної виручки, економлячи валюту і витрачаючи гривню, отриману від відшкодувань. Це зменшує пропозицію валюти на міжбанку і традиційно грає проти гривні;
Розрахунки по аукціону Мінфіну з розміщення ОВДП, який відбувся вчора 25 серпня. Його результати виявилися відверто слабими. Чиновники продали облігацій на загальну суму всього 894,4 млн гривень, у тому числі на $ 29,8 млн. Сьогодні день розрахунків за ці папери, але такі обсяги особливо не вплинуть на поведінку ресурсного і опосередковано - валютного ринків.
У середу валютний ринок продовжить бути повністю залежним від поведінки і курсових завдань великих гравців. Особливого тиску на курс гривні ми сьогодні не очікуємо і в основному тон на торгах будуть задавати виходи окремих учасників ринку з обсягами заявок від $ 10-15 млн.
Відео: Чи очікувати сюрпризів по курсу долара та євро найближчим часом
Спекулянти намагатимуться попрацювати не тільки у форматі «в дві сторони» і заробляти на різниці готівкового та безготівкового курсів , а й покачати курс протягом дня, підлаштовуючись під дії найбільших клієнтів.
НБУ продовжить тактику викупу надлишків пропозиції долара зі збереженням при цьому основного завдання - згладжування курсових коливань протягом дня. Продавати валюту навіть при її ситуативної нестачі регулятор не буде, надаючи можливість держбанкам продавати валюту держкомпаній максимально дорого.
На готівковому ринку обмінники продовжать орієнтуватися на котирування міжбанку зі збереженням в більшості обмінників спреда по долару у межах 15-20 копійок і по євро - у межах до 20- 30 копійок.
Курси міжбанку за прогнозом «Мінфіну» на 26 серпня будуть знаходитися у межах: долар - коридор 27,30 - 27,50 гривень, євро - коридор 32,10 - 32,62 гривні.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати у межах: долар - коридор покупок і продажів 27,20 - 27,65 гривень, євро - коридор 31,80 - 32,60 гривень.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 27,20 -27,37 і продаж 27,49 -27,63 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,35 -27,40 гривень та продаж 27,42 -27,50.
Слухайте прогнози від «Мінфіну» на «Просто радіо»
Подкаст з останнім випуском «Прямо по курсу» можна послухати тут:
Партнер прогнозу курсу — Приватбанк Немає нічого ціннішого за життя. Благодійний фонд «Приватбанку» в межах програми «Дихай! Разом проти коронавірусу» передав до лікарень 12 апаратів штучної вентиляції легень і закупив ще 15. Приватбанк — беремо і допомагаємо! |
Маєте бажання знати про валюту більше? Слідкуйте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі
Коментарі - 15
Да любая аналитика сейчас отдаёт бесовщиной
Цікавим є, що цей профіцитний баланс на фоні загального падіння обсягу, як імпорту, так і експорту у травні, в середньому на 20 відсотків по всім напрямкам. Хіба що проїли на 30% більше ніж зазвичай.
З цього одна за одною, випливають дві речі:
1. Промисловість та бізнес, що не оговтались від падіння на 20% у 2019-му, у 2020 остаточно прибиті пандемією. Нема збуту, нема роботи, нема грошей.
2. Нема грошей - нічого не потрібно купляти ні за доляри, ні самі доляри.
Зараз взагалі не можу вигадати, що може створити попит на доллар. Газом затарені, начеб-то. Сотні літаків з подорожуючими не вилітають щодня, ретейлери одягу розпродають зимово-весняні колекції, видаючи їх за осінні...
Це загальна стагнація, яка сама не вирулить. Підвищєння витрат бізнесу через підвищєння мінімалки - закладеться у ціни → ціни виростуть → покупець меньше купить → бізнес недоотримає → щє підвищіть, бо невигідно тримати підприємство і мало продавати → і так по колу... До тих пір, поки імпортувати не стане дешевше, ніж виробляти.
І ось тут прийде ІМПОРТ!
Я зробив замовлення на Алі за місяць на 160 доларів. Імпорт)
А нам знову буде розгрібать!