МВФ планує продовжити співпрацю з Україною в межах програми stand-by, але поки не говорять, коли чекати наступного траншу кредиту. Про це в коментарі hromadske заявив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.
МВФ продовжить співпрацю з Україною, але про транш поки не говорить
Про що говорять в МВФ
«Дискусії щодо виконання параметрів і показників кредитної програми тривають, дата початку роботи місії МВФ щодо першого перегляду програми поки що не визначена», — розповів Люнгман.
Зазначимо, що від рішення місії МВФ буде залежати, чи отримає Україна другий транш кредиту та чи продовжиться співпраця з фондом загалом.
Читайте також: У вересні МВФ вирішить, чи надавати Україні другий транш
Умови для України
Серед умов для отримання Україною грошей від Фонду — завершення реформи митної та податкової служб, затвердження плану роботи з непрацюючими кредитами в банківській системі тощо.
«Важливо, щоб поточна економічна політика відповідала тим критеріям, на яких базується Меморандум про економічну і фінансову політику, і щоб зміст і тимчасові рамки плану реформ були якомога зрозуміліші. Саме з цих питань і тривають дискусії», — зазначив постійний представник МВФ в Україні .
Читайте також: У МВФ назвали умови співпраці з Україною після відставки Смолія
Що повинна зробити Україна
- до кінця серпня — перегляд всіх тарифів на опалення і прийняття спрощеної процедури зміни домогосподарствами постачальника послуг.
- до кінця вересня — підготовка нових організаційних структур і системи для ДПС та ДМС з тим, щоб з 1 січня 2021 року ці фірми діяли як дві окремі єдині юридичні особи.
- до кінця вересня — посилити корпоративне управління на державних підприємствах, в тому числі розширити повноваження наглядової ради Нафтогазу.
Раніше повідомлялося
- 10 червня Рада директорів Міжнародного валютного фонду ухвалила рішення про створення для України нової 18-місячної Програми Stand-by.
- Згідно з оприлюдненими документами заплановано чотири перегляди програми — за підсумками червня, вересня і грудня цього року, а також червня 2021 року. Очікується, що ці перегляди завершаться: 1 вересня 2020 року, 1 грудня 2020 року, 15 травня 2021 року і 15 грудня 2021 року.
Коментарі - 12
А щодо України: "продолжаются дискуссии".
МВФ на три букви послали — нічого страшного…
И поживиться хотят все. Беларусь ждут нелегкие времена.
https://youtu.be/fFVTgJii5A0
Но это конечно редкость, у нас почти всё Китай, даже если марка европейская или американская. Тут даже японские товары всё чаще оказываются из Китая.