20 серпня 2020, 18:23 Читать на русском

Як вибирати забудовника при купівлі нерухомості на первинному ринку

Інвестиції в об'єкти, що будуються, обіцяють високу прибутковість, однак пов'язані з високими ризиками. Вклавши гроші в «котлован», можна так і не дочекатися довгоочікуваної квартири. У цьому переконалися і інвестори Еліта-Центру, і покупці житла в новобудовах Войцеховського, і ті, хто купив квартири в комплексах Укрбуду.

На що звертати увагу при виборі забудовника, щоб не потрапити в складну ситуацію, розповіли експерти на онлайн-вебінарі FinUpDate «Нерухомість: чи варто купувати зараз або краще почекати».

Правова сторона питання

Керівник сервісу онлайн перевірки нерухомості Monitor.Estate Володимир Копоть радить ретельно вивчати дозвільні документи на будівництво об'єкта. За його словами, відомо багато випадків, коли готові проекти не відповідали вимогам, прописаних в документах. Наприклад, замість школи або дитсадка компанія будувала 25-поверховий будинок. Або не дотримала містобудівних умов.

Наступний ключовий фактор — земельна ділянка. «Багато забудовників ігнорує цільове призначення земельної ділянки і будують житлові комплекси на промислових територіях. У такій квартирі потім ви не зможете прописатися і комунальні тарифи будуть втричі вище», — попереджає Володимир Копоть.

Також слід звернути увагу на схеми фінансування. Краще купувати нерухомість законним способом — через фонд фінансування будівництва. Попередні договори купівлі-продажу або інвестдоговори сильно звужують права покупця. Якщо щось піде не так, інвестору буде складно захистити свої інтереси.

Читайте также: Як продати чи купити квартиру і не стати жертвою шахраїв

Хороша репутація дорогого коштує

Комерційний директор ТОВ «Royal House» Олексій Білокінь радить звернути увагу на історію забудовника, його фінансові можливості і репутацію.

«Слід подивитися, які комплекси компанія вже побудувала, а які ще в роботі, скільки їх в загальному. Корисно почитати відгуки про здані об'єкти і про те, наскільки забудовник виконав взяті на себе зобов'язання за термінами, внутрішній інфраструктурі і т.д. », — говорить Олексій Білокінь.

За його словами, також корисно звертати увагу на те, чи є у забудовника своя техніка, своя генпідрядна організація і т.п.

Всю необхідну інформацію інвестор може знайти в соціальних мережах і на спеціалізованих форумах. Краще витратити зайвий час на збір даних, ніж ризикувати своїми грошима.

Рейтинг забудовників Києва за 1-2 квартал 2020

Прогалини в законодавстві

В Україні відсутня законодавча база, яка захищає права громадян, які купують права на майбутні квартири. Купувати неіснуючу і не введену в експлуатацію квартиру цілком законно. Майбутні власники оплачують квартири і на ці гроші забудовник будує будинок, але жоден забудовник не може і не дасть 100-процентних гарантій, що будинок буде зданий вчасно.

За даними дослідження, проведеного компанією Monitor.Estate і «Українським клубом нерухомості», найбільша кількість ризикових об'єктів житлового будівництва зводиться в Одесі — більше 76%. На другому місці Київ — 55%.

ризиковані об'єкти житлового будівництва

Коментарі - 9

+
+15
bonv
bonv
20 серпня 2020, 19:33
#
Експерти називають декілька причин, через які українці відкривають рахунки в іноземних банках:
— Недовіра до українських банків, бажання підстрахуватися вкладеннями за кордоном.
— Робота за кордоном.
— Підготовка до інвестицій за кордоном: купівля машини, квартири, будинків, акцій, відкриття свого бізнесу.
— Планування життя за кордоном: намір змінити своє місце проживання або своїх родичів.
— Часті подорожі та бажання мати більше можливостей.
+
+30
bonv
bonv
20 серпня 2020, 19:34
#
У меня есть отличный вариант… — Я заработаю на этой сделке минимум 10 тысяч долларов сверх обычного.
https://minfin.com.ua/blogs/bonv/125944/
+
+15
bonv
bonv
20 серпня 2020, 19:35
#
Хороша репутація дорого коштує...
+
0
Alena1403
Alena1403
20 серпня 2020, 21:27
#
ЖК Русанов Резиденс, который в самое ближайшее время, пополнит ряды Укрбуда и Элиты центр. Не прекращающиеся суды о законности в получении, как участка так и разрешения на само строительство.. Почва участка, это намытый песок у Русановского канала с близко расположенными грунтовыми водами и по периметру участка проходят все коммуникации микрорайона, отсутствие подъезда у участку, близость к железнодорожному полотну, перенаселенный микрорайон с новыми ЖК, только от Галактики шесть 25 этажных домов с отсутствующим местами в школах и дет садах и вечные пробки с ужасающей нехваткой паркомест!!!! Список бесконечен....
+
0
bonv
bonv
20 серпня 2020, 22:13
#
Беззаконня в будівництві триває. Але люди продовжують безпечно вкладати в котловани..
+
0
PetroIncognito
PetroIncognito
21 серпня 2020, 11:56
#
Кто не знает эта Алёна живёт в доме напротив и т.к. новый жк закроет ей вид из окна она везде где только можно пишет одно и то же. А тем временем все суды выиграны и стройка идёт. Я кстати планирую там квартиру купить потому на Алёну уже не первый раз попадаю)
+
0
PetroIncognito
PetroIncognito
21 серпня 2020, 11:58
#
И кстати ее дом стоит в 50 метрах на таких же «намывных песках», ну и там по всем пунктам такой же бред.
+
+15
mary27
mary27
20 серпня 2020, 23:58
#
Никак.
Все наши застройщики в чем-то - ''укрбуды'')
Только некоторые ''еще'', а другие - ''уже''.
+
+15
Andrey M
Andrey M
21 серпня 2020, 10:28
#
Гарно сказано:)
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама