Вчорашній день знову не порадував шанувальників гривні на валютному міжбанку. За 19 серпня котирування безготівкового долара і євро зросли - до 27,43 / 27,46 гривень по американській валюті та до 32,75 / 32,78 за євро.
Пік бюджетних платежів: курс долара та євро — вгору або донизу
Назвати таке зростання чимось критичним для нашої економіки ми не можемо - Україна переживала і стрибки курсу до 1 грн за день - але тенденція останніх двох днів по збільшенню котирувань дещо насторожує і психологічно готує учасників торгів до продовження просідання гривні, що є нестандартним в пік бюджетних платежів у клієнтів.
Подорожчання валюти провокує продавців-експортерів до притримування частини валютної виручки з метою її продажу в подальшому тільки за максимально високим курсом і це скорочує обсяг пропозиції на торгах. Що в свою чергу стимулює покупців не особливо торгуватися по котируваннях і це тільки ще більше розігріває апетити як продавців валюти, так і спекулянтів.
Відео: Чи очікувати сюрпризів по курсу долара та євро найближчим часом
Сьогодні протистояння курсових інтересів великих покупців і продавців на фоні завершення періоду бюджетних розрахунків у клієнтів буде основним мотиватором поведінки учасників міжбанку. Валютні котирування явно «розігріли» за останні два дні і цю тенденцію спекулянти намагатимуться підтримати й сьогодні, підлаштовуючись під дії великих гравців та максимально розгойдуючи котирування протягом дня.
Допоможе спекулянтам у четвер і посилення коливань пари євро / долар на зовнішніх ринках, що опосередковано дозволяє їм заробляти і на стрибках курсу євро щодо гривні під час торгової сесії.
Нацбанк не буде особливо втручатися в ситуацію при зростанні котирувань на торгах, але при наявності ситуативного перевищення пропозиції долара - вийде на ринок з його купівлею в резерви.
На четвер «Мінфін» прогнозує продовження активної діяльності всіх клієнтів на валютному ринку у зв'язку з піком бюджетних платежів та наближенням триденних вихідних і обсяг операцій на торгах у межах до $ 180-230 млн при здійсненні до 700 угод.
На готівковому ринку власники обмінників поки свою стратегію змінювати не будуть і продовжать орієнтуватися на котирування міжбанку та на обсяги реального попиту і пропозиції в своєму регіоні. Рівень спреда по долару збережеться у межах до 20 копійок, а по євро - у межах до 30 копійок. При значних коливаннях курсу євро на міжбанку - фінансисти знову почнуть часто змінювати свої цінники за готівковим євро в обмінниках протягом дня.
Курси міжбанку за прогнозом «Мінфіну» на 20 серпня будуть знаходитися у межах: долар - коридор 27,35- 27,60 гривень, євро - коридор 32,25 - 32,80 гривень.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати у межах: долар - коридор покупок і продажів 27,30- 27,70 гривень, євро - коридор 32,00 - 33,00 гривень.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 27,25-27,37 і продаж 27,50-27,75 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,30 -27,45 гривень та продаж 27,48 -27,60.
Слухайте прогнози від «Мінфіну» на «Просто радіо»
Подкаст з останнім випуском «Прямо по курсу» можна послухати тут:
Партнер прогнозу курсу — Приватбанк Немає нічого ціннішого за життя. Благодійний фонд «Приватбанку» в межах програми «Дихай! Разом проти коронавірусу» передав до лікарень 12 апаратів штучної вентиляції легень і закупив ще 15. Приватбанк — беремо і допомагаємо! |
Маєте бажання знати про валюту більше? Слідкуйте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі
Коментарі - 31
Пока НБУ сохраняет прежний подход к интервенциям, выкупая с рынка исключительно излишки доллара, отмечают банкиры. Почему регулятор не покупает больше валюты в резервы и позволяет гривне снова укрепляться? Финансисты наводят две версии.
Во-первых, при сравнительно небольших объемах торгов (неактивный летний сезон, слабый спрос импорта) у НБУ просто нет особого места для маневра: любое резкое движение покажет рынку, что регулятор все-таки отошел от прежней политики. Это может снова раскачать девальвационные ожидания из-за которых гривня падала почти весь июль.
Во-вторых, не исключено, что Нацбанк также допускает осеннюю девальвацию и пока не видит смысла вмешиваться в рынок с чрезмерными интервенциями.
он не перевыкупился, там все по плану. знать бы еще какому.
1 сентября Украине надо погасить $1,36 млрд долга по еврооблигациям 2015 года.
11 числа нужно заплатить $240 млн по кредиту МВФ.
Сентябрь – самый сложный месяц по выплатам до конца года.
После этого на первый план выйдет другая проблема – рекордный дефицит госбюджета, который из-за коронавируса был увеличен до 300 млрд грн. Минфину нужно профинансировать его новыми долгами.
В первом полугодии министерство уложилось в план по заимствованиям: с учетом $2,1 млрд от МВФ и €1,25 млрд от еврооблигаций (январь) в сумме удалось привлечь 261 млрд грн в эквиваленте. Но план на июль – декабрь сложнее: 355 млрд грн. Из них 216 млрд планируется взять на внутреннем рынке.
До конца года у Минфина остается 19 аукционов по привлечению госдолга. Чтобы выполнить план по гривневым заимствованиям (216 млрд грн), нужно одалживать в среднем около 11 млрд грн в неделю.
https://minfin.com.ua/blogs/bonv/132487/
кста, при смолии УкрГазБанк регулярно подкидывал подлянки нбу, если кто не заметил, по крайней мере пытался хоть и получалось не особо...
но зато теперь они в одной упряжке.