У середу на валютному ринку чотири основні чинники будуть впливати на поведінку та настрій учасників торгів:
Курс долара та євро в середу: чого очікувати від валюти
1) Розрахунки по вчорашньому аукціону Мінфіну з розміщення ОВДП. Чиновники продали облігацій на 10,1 млрд гривень, в тому числі валютних на $ 189,8 млн і гривневих - майже на 4,88 млрд гривень. Сьогодні покупці повинні перерахувати в бюджет ці кошти, що відіб'ється на стані як ресурсного, так і опосередковано валютного ринків;
2) Господарська діяльність підприємств. Незважаючи на сезон літніх відпусток - клієнти повинні забезпечувати свою поточну діяльність, оплачувати сировину і матеріали, а також їм вже скоро потрібно зробити авансові розрахунки з персоналом за першу половину серпня та виконати бюджетні платежі. Дефіцит гривні у компаній-експортерів на фоні поступового зниження котирувань міжбанку - стимулює активний продаж ними валютної виручки для фінансування своїх поточних гривневих витрат;
ВІДЕО: Золотий серпень: як заробити на курсі долара та рекордній вартості золота
3) Поведінка нерезидентів і великих гравців ринку. Іноземці продовжують виходити з українських гривневих облігацій та поступово викуповують на міжбанку необхідні їм обсяги валюти, але як і раніше - будуть це робити невеликими траншами, щоб «не підштовхувати вгору» котирування протягом дня. А малооб'ємний міжбанк призводить до того, що будь-які виходи великих клієнтів з купівлею / продажем валюти від $ 10-15 млн здатні повністю змінювати курсовий тренд на торгах. У середу міжбанк залишиться повністю залежним від курсових завдань великих клієнтів;
4) Поведінка спекулянтів, інтервенції НБУ і стан готівкового ринку.
Спекулянти продовжать заробляти в основному у форматі «в дві сторони» і за рахунок різниці готівкового та безготівкового курсів, але при виході на торги великих гравців будуть намагатися розгойдати котирування протягом сесії.
Нацбанк виходив на торги у понеділок -вівторок з покупкою невеликих обсягів надлишку долара і цим утримував його курс від більш серйозного просідання з метою в 27,50 гривень за долар. НБУ і сьогодні при сприятливої ситуації намагатиметься поповнити резерви, що буде стримувати тиск на курс.
Готівковий ринок залишиться заручником поведінки міжбанку і свої цінники буде виставляти озираючись на котирування безготівкової валюти. Своєї гри «на підвищення» або «на пониження» зараз власники обмінників вести не будуть, а продовжать працювати у форматі «з обороту» зі спредом між купівлею/продажем по долару в 15-20 копійок і по євро - в 20-30 копійок.
З урахуванням усіх вищеописаних факторів «Мінфін» прогнозує обсяг операцій на міжбанку в середу у межах до $ 220 млн при здійсненні до 610-650 угод.
Курси міжбанку за прогнозом «Мінфіну» на 12 серпня будуть знаходитися у межах: долар - коридор 27,48 - 27,75 гривень, євро - коридор 32,10 - 32,66 гривень.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати у межах: долар - коридор котирувань покупок і продажів 27,35 - 27,75 гривень, євро - коридор 31,85 - 32,70 гривень.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 27,40-27,55 і продаж 27,60 -27,75 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,50 -27,57 гривень та продаж 27,60-27,65.
Слухайте прогнози від «Мінфіну» на «Просто радіо»
Подкаст з останнім випуском «Прямо по курсу» можна послухати тут:
Google Podcasts https://cutt.ly/nsryejI
Apple Podcasts https://cutt.ly/dsrydPm
Breaker https://www.breaker.audio/minfin/e/68344748
Партнер прогнозу курсу — Приватбанк Немає нічого ціннішого за життя. Благодійний фонд «Приватбанку» в межах програми «Дихай! Разом проти коронавірусу» передав до лікарень 12 апаратів штучної вентиляції легень і закупив ще 15. Приватбанк — беремо і допомагаємо! |
Маєте бажання знати про валюту більше? Слідкуйте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі
Коментарі - 30
Карантин продолжается, 2-я волна уже началась, раз у нас цифры переместились с 500-1000, до 1100-1600 чел в день. В других странах такая же ситуация, кол-во опять растет во многих странах ЕС. Последствия падения ВВП по 2 кв. в Англии минус 20%, в Сингапуре минус 33%, потому мы еще норм проходим этот кризис. Плюс заявление повысить минималку — вообще ноу-хау в мире. В Харькове и некоторых городах тяжелая ситуация с койко-местами, и то как ситуация развивается — похоже карантин этот надолго до вакцины.
Экспорт работает, импорт как и ранее тормозит. Смена риторики о курсе 27, вместо 29,5 похоже дает свое также. Плюс ЕС 1,2 млрд.евро выделяет. Выборы также вносят коррективы в ситуацию.
ОВГЗ не плохо разместились, небольшое влияние также окажет. Сити скупает малые суммы. особо не влияет, при том что НБУ откупает по 20 млн.
Вцелом гривна сейчас стабильна, власть хочет ее так показать, по крайней мере. Переводы идут из-за границы, а гривны внутри страны как и ранее мало, никто не отказался от монетарной политики Смолия, все продолжается.
Доллар — попытка закрепиться на 27,5
Евро 32,35 с качелями.
Рубль 0,3760
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/149637/
Так что не факт, что Россия неправильно поступила
Зміцнення внутрішньої валюти або свідчить про зміцнення економіки, або ж є штучним тимчасовим процесом, який рано чи пізно зірветься в піке - економіка візьме своє.
Про зміцнення економіки з середини 2019 року - це не про нас.
Сценарій минулого року в тій чи іншій мірі можливий лише за умови, якщо євро трошки віддихається і завтра знову попре вгору, до 1,3 долара і, відповідно, до 35 грн.
Щодо тримання/знімання з депозитів - у кожного своя голова на плечах. Зараз літо - при всіх додаткових факторах на користь гривні (карантин, буксуючий імпорт), літо завжди було часом відносного спокою з курсами. А от осінь, за виключенням унікального минулого року, - завжди була часом турбулентності.
Ви готові свої слова підкріпити справами? Продайте усю валюту і покладіть гривню на 0,5-річний депозит без права розірвання. Ризикнете?
а во вторых с заявлений россии о создании и регистрации вакцины смеётся весь цивилизованный мир: ни предоставленных тестов, не исследований патологий, с потолка взятые 2 года иммунитета от вируса, сами там себе что то придумали заявили и все.
В 2015 США хвастались созданием нового короновируса на основе гриппа человека и летучих мышей из китая:
В журнале Nature от 12 ноября 2015 года содержится сжатая версия с основными выводами из материала.
В ходе эксперимента была создана гибридная версия коронавируса летучей мыши, который способен вызвать SARS (тяжёлый острый респираторный синдром, то есть, как вариант, пневмонию). Учёные-исследовали вирус SHC014, обнаруженный в одном из подвидов летучих мышей в Китае. На его основе они создали химерный вирус, состоящий из поверхностного белка SHC014 и основы вируса SARS, который был адаптирован для роста у мышей. Эта химера инфицировала дыхательные пути человека, получив возможность связываться с ключевым рецептором человеческих клеток, хотя почти все коронавирусы, выделенные от летучих мышей, не способны связываться с ключевым человеческим рецептором.
По мнению учёных, есть данные, подтверждающие подозрения, что коронавирусы летучих мышей могут непосредственно заражать людей, а не развиваться у животного-хозяина.
в этой статье в 2020 году появилась смешная приписка -что COVID19 это совсем другое, ага-ага, совпадение
А то во всем мире сотни тысяч генетиков и всем США запретило рассказывать правду о том что это они вирус придумали и отправили в Китай.