Північний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити позов НБУ про припинення провадження у рамках рішення господарського суду Києва про стягнення з НБУ 129 млн грн «майнової шкоди». Про це повідомляє Finbalance.
Суд закрив справу про стягнення з НБУ 129 мільйонів. «Антиколомойський» закон не спрацював
Про яку справу йдеться
Раніше Госпсуд Києва задовольнив позов ТОВ «Інноваційна Промислова компанія» (власник 71% акцій Радикал Банку) про стягнення з НБУ 129 млн грн «майнової шкоди».
За заявою позивача, збиток НБУ було завдано в 2015 році прийняттям «неправомірного рішення» про віднесення Радикал Банку до категорії неплатоспроможних.
Раніше в ході судового процесу власник Радикал Банку зазначав, що подібну постанову було визнано протиправним та скасовано судовими рішеннями, у т. ч. рішенням Вищого адмінсуду.
Читайте також: Постанова суду: НБУ повинен заплатити 129,5 мільйона власникам Радикал Банку
Своє клопотання про припинення провадження за цією справою Нацбанк мотивував законом про банки, який був прийнятий парламентом і підписаний президентом у травні і встановив особливий порядок компенсації збитків.
Проте Північний апеляційний госпсуд вирішив, що відповідний закон встановлює «тільки особливості визначення розміру шкоди».
Читайте також: «Антиколомойський» закон в дії: Суд закрив два позови ексакціонерів Приватбанку
Чому банк визнали неплатоспроможним
НБУ в заяві про віднесення Радикал Банку до категорії неплатоспроможних вказував, що за результатами перевірок операційних кас фінустанови і його відділень «було встановлено грубе порушення законодавства в сфері готівкового обігу, що створювало загрозу інтересам вкладників чи інших кредиторів банку».
Що відомо про банк
- Радикал Банк пов'язують з родиною біглого президента України Віктора Януковича.
- 9 липня 2015 року НБУ відніс Радикал Банк до неплатоспроможних, а вже 10-го в банк увійшла тимчасова адміністрація, ФГВФО. Ліквідація банку почалася 9 листопада того ж року.
- За даними НБУ, ключовим власником банку в момент його ліквідації були віцепрезидент концерну Укрросметал Олександр Шпак і Анрі Веремийченко. Вони контролювали 71% банку через Промислову інноваційну компанію.
- У червні 2020 року Національний банк програв апеляцію акціонерам Радикал Банку в Північному апеляційному господарському суді та повинен відшкодувати їм 128,9 млн грн.
Коментарі - 14
Ссылок на конкретные статьи, которые «не сработали», мы не дождёмся.
с єтим банком все просто, платежесппособній банк назвали неплатежеспособным, и это есть неправомерное решение и действие.
это вот как например индивидуально вса лично назвали убийцей в подворотне и начали наказание за это, если вы в это время на площади на людях например пели. конечно вас оправдают не взирая на позицию тех кто вас не видел в момент убиства и слепо верит тем кто вас обвинил.
так и тут, за неправомерные решения чиновники нбу должны ответить в регресном порядке по иску прокуратуры, и никакого ущерба стране и бюджету. а вот если чиновники прокуратуры не выполняют обязаности, то это ляжет на плечи плательщиков налогов.
поэтому, лучше подавайте заявы на преступление прокуроров, которые помогают чиновникам нбу делать вред плательщикам налогов
Дії США, схоже, частково є відповіддю на очищення Національного банку України від реформаторів, яке відбулося минулого місяця. У 2016 році, виявивши дірку в $5,5 млрд в банку Коломойського, Центральний банк націоналізував ПриватБанк.
Завада пише: «Ці звинувачення дають додаткову гарантію того, що Коломойський не поверне собі контроль над Приватбанком. Ми вважаємо, що вони показують пік впливу Коломойського в Україні, яке ослабне щойно в США буде порушено кримінальну справу».
Тімоті Еш пише з Лондона: «Через нещодавні діъ проти команди реформаторів в НБУ уряд США міг дійти прийти до висновку, що коли вони не зроблять жодного кроку зараз, то виникне ризик того, що весь внутрішній юридичний тиск Приватбанку розпадеться, а також надії на підтримку банківських реформ 2015−2017 років і програми очищення банків… зараз справи в Україні розвиваються занадто швидко через сили, що діють проти банківської реформи. США вважають, що гра може бути закінчена до вступу Байдена на пост президента в лютому».
https://www.minprom.ua/digest/263348.html
Тімоті Еш пише з Лондона: «Новий глава Шевченко тепер повністю керує НБУ… МВФ дає зрозуміти, що вони захочуть взяти деяку паузу, щоб оцінити зміни в НБУ і дати Шевченко час, щоб проявити себе… Я навряд чи очікую додаткових виплат за наданими кредитами МВФ цього року».
Так вот мне интересно спросить. Довольны?=)
Из 24 уголовных дел против Пороха за срок более чем 15 месяцев ни одно из фейковых обвинений так и не смогли подкрепить фактами а значит и довести до суда.
Минимум три уголовных лела Венедиктова закрыла собственно ручно за отсутствием состава преступления…
Беня и его шестёрки прилично нагадили стране ранее так что икается до сих пор…