В Україні спостерігається істотне зменшення кількості безробітних. Тільки за останній тиждень їх стало на 6 тисяч менше. Про це повідомив у фейсбуці прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
9 серпня 2020, 11:09
Шмигаль: Безробіття в Україні істотно скорочується
Про що сказав прем'єр
«Вперше за кілька місяців коронакризи ми спостерігаємо істотне зменшення кількості безробітних. Тільки за останній тиждень їх кількість зменшилася фактично на 6 тисяч осіб», — написав глава уряду.
Він також повідомив, що за урядовими програмами з часткового безробіття вдалося зберегти 360 тисяч робочих місць.
Читайте також: В Україні спростили роботу ФОПів
«Для цього ми виділили 1,8 млрд грн. Це і допомога бізнесу, яка дає можливість продовжувати виробництво і не звільняти людей, залишаючи за ними повноцінні зарплати», — поінформував Шмигаль.
Крім того, додав він, через Держслужбу зайнятості за період карантину працевлаштовано понад 220 тисяч осіб.
Раніше повідомлялося
- Як повідомлялося, в цілому за період карантину з 12 березня по 31 липня, статус безробітного в Україні отримали понад 395 тис. громадян.
- Під час карантину прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що кількість офіційно зареєстрованих в Україні безробітних зросла майже в 10 разів порівняно з показником до введення загальнонаціонального карантину.
- Мінекономіки прогнозує зростання безробіття в Україні в поточному році до 9,4%.
- МВФ прогнозує, що безробіття в Україні у 2020 році складе 12,6%, у 2021 році – 12%; в 2022 році – 11,5%.
Читайте також: Цього року реальна зарплата українців не зросте — НБУ
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 13
И тут выходит чудо в перьях — Шмыгаль и заявляет что количество безработных существенно снизилось, аж на 6 тыс., при 1,6 млн. безработных. Такое впечатления что свои высказывания Шмыгаль списывает из сценария 95 Квартала ) А где обещанных 500 тыс. рабочих мест уже в мае 2020?
«У нас за нормальних умов рівень безробіття оцінювався у 8-10%. За умов коронавірусу цифра щонайменше подвоїться. Через жорсткі обмеження на перших етапах постраждали цілі сфери економіки. Це призвело до прямого або прихованого безробіття», - говорить економіст Андрій Новак, пише «Обозреватель».
За його словами, пряме безробіття - коли говоримо про звільнення працівника. Приховане - пропозиція піти в неоплачувану відпустку.
«Багато підприємств не зможуть повноцінно поновити роботу, поки всі обмеження не буде знято. Якщо закриття підприємств відбувається за лічені місяці, то поновлення вимагає року», - наголосив економіст.
Кількість вакансій за кордоном для українців збільшилася на 20% до 8 тис., згідно з даними популярного сайту вакансій, проаналізувавши ТСН. «Найбільший попит на українських робітників — як і раніше в Польщі, Чехії і Німеччині», — йдеться в повідомленні. Тільки 6% українців в Польщі готові працювати за мінімальну заробітну плату, згідно з опитуванням, проведеним студією Europy Wschodniej UW.