На 44,2% менше українців отримали польську візу, короткострокову або довгострокову, у перші шість місяців 2020 року порівняно з аналогічним періодом минулого року (270 360 в порівнянні з 484 377). Про це повідомляє shengenvisainfo.
Кількість виданих українцям польських віз скоротилася на 44%
Причина падіння
Падіння, очевидно, було викликане пандемією коронавірусу і заходами щодо стримування, подальшого спалаху, такими як закриття візових центрів та обмеження у роботі прикордонних пунктів.
Читайте також: Куди подінуться наші заробітчани після карантину
Які візи затребувані
- Згідно зі звітом польського Міністерства закордонних справ, із загальної кількості польських віз, виданих українцям, 269 875 були призначені для довгострокових цілей (віза D): навчання, робота, возз'єднання сім'ї і т. д. Кількість віз D, виданих українцям, на 44% менше, ніж за той же період в 2019 році.
- Кількість виданих короткострокових віз (C) різко зменшилась на 77%: 485 порівняно з 2112 за перше півріччя 2019.
- Найбільш різке зниження у видачі віз було у другому кварталі року — квітні, травні, червні — через введення обмежень, включаючи закриття польських консульств і візового центру в Україні з 16 березня по 4 травня.
- Стверджуючи, що ситуація, пов'язана з пандемією коронавірусу, покращилася, минулого місяця польська влада знову відкрили кілька своїх візових центрів за кордоном, але з обмеженнями.
Читайте також: Польща передбачила пільги для українців на період карантину
Обсервація
Незважаючи на те, що Польща дозволяє в'їзд українцям, подорожуючим для важливих цілей, наприклад, по роботі, ті хто прибуває повинні пробути в карантині два тижні.
Страхування від COVID-19. Виплата до 50 тисяч гривень
Проходження тесту covid-19 дозволено лише на 10-й день карантину. Люди, які отримали негативний результат, можуть негайно покинути карантинну зону.
Читайте також: Заробітчани переказали в Україну в першому півріччі 2020 року більше $5 мільярдів — НБУ
Стежте за цікавими та ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка та коронавірус».
Коментарі