Світові ціни на продукти зростають другий місяць поспіль. Про це йдеться в релізі Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), передає Уніан.
Продукти у світі дорожчають другий місяць поспіль — ФАО
Як змінився індекс
Індекс продовольчих цін ФАО в липні зріс на 1,2% порівняно з червнем і на 1% проти липня 2019 року.
Читайте також: Інфляція в червні сповільнилася до 0,2% — Держстат
Що подорожчало
Найбільше в липні подорожчали рослинні масла і молочна продукція.
Ціни на молочні продукти збільшилися на 3,5 відсотка, причому підвищення цін торкнулося всіх продуктів: від вершкового масла і сиру, сухого молока, повідомляють у ФАО.
Рослинні масла подорожчали через зниження обсягів виробництва, активізації міжнародного імпортного попиту та нестачі робочих-мігрантів.
Читайте також: Заробітчани переказали в Україну в першому півріччі 2020 року більше $5 мільярдів — НБУ
Водночас світові ціни на свинину і яловичину знизилися, оскільки імпортний попит у світі залишається нижче експортної пропозиції, незважаючи на обумовлені пандемією перебої в постачанні.
Ціни на м'ясо птиці збільшилися, що зумовлено скороченням обсягів виробництва в Бразилії через зростання цін на корми й очікуване падіння попиту в перспективі.
Як карантин вплинув на ціни в Україні
За даними Української плодоовочевої асоціації, Україна з початку пандемії скоротила експорт овочів і фруктів на 43%.
На початку липня експерти прогнозували, що цього року на українському ринку не буде білоруських овочів, отже, збити ціну на картоплю не вийде. Також на ринку не буде білоруського часнику і цибулі. Очікувалося, що вартість борщового набору зросте мінімум в півтора рази.
Читайте також: НБУ: Інфляція в червні була нижче прогнозу регулятора
Ціни на тепличні помідори в Україні в кінці липня піднялися вдвічі проти аналогічного періоду минулого року.
Нагадаємо
- За прогнозом НБУ, у другому півріччі інфляція дещо прискориться (до 4,7% на кінець року) під впливом низки чинників як зовнішнього, так і внутрішнього характеру. ВВП впаде на 6% в 2020 році, проте в наступні роки повернеться до зростання на рівні близько 4%.
Коментарі - 2
https://minfin.com.ua/ua/blogs/bonv/147373/