Середа на валютному ринку пройде активно і динамічно.
Курс долара та євро в середу: що може істотно змінити котирування
З одного боку - сьогодні розрахунки по вчорашньому аукціону Мінфіну з розміщення ОВДП. Покупцям треба перерахувати в бюджет близько 10,2 млрд гривень.І хоча значна частина цих коштів - це будуть гроші тих же держбанків від попередніх погашень облігацій - такі гривневі обсяги розрахунків відіб'ються як на поведінці ресурсного, так і опосередковано - валютного ринків.
Не варто також і забувати, що в цей же період проходять і погашення попередніх облігацій і до кінця тижня це буде близько 16 млрд гривень. Тобто в цілому в банківську систему ще «зайде» близько 6 млрд гривень і такий гривневий навіс буде тиснути на курс.
З іншого боку - самі клієнти вже увійшли в звичайний діловий ритм, витратили основну суму відшкодувань ПДВ, виплачених їм державою в кінці липня і компаніям потрібна гривня для фінансування своїх господарських операцій. В першу чергу - для розрахунків з персоналом за минулий місяць, оплати сировини і матеріалів, а також оренди. Тому експортери будуть не тільки активно продавати валютну виручку в цей період, але і торгуватися за курсом.
Відео: Осінь 2020: чи злетить курс долара
Крім цього, активізуються і спекулянти, які зараз постійно заробляють як на стрибках курсу євро на міжнародних майданчиках, так і за рахунок різниці готівкового та безготівкового курсів. Але вони ж і не проти покачати курс протягом дня, підлаштовуючись під дії великих гравців.
Додатково до цього сьогодні на торги вийдуть і іноземці - частина з купівлею валюти під свої виводи валюти після погашень ОВДП, а частина їх «дочок» - під щомісячні покупки під репатріацію дивідендів. Застосовувати вони стануть стару тактику купівель невеликих лотів протягом всієї сесії, щоб не «підривати» котирування протягом дня.
Ще на торгах ні в понеділок, ні у вівторок не з'являвся Нацбанк. Викуповувати йому було просто нічого. Але при ситуативному перевищенні пропозиції долара над попитом ми не виключаємо сьогодні його появи на міжбанку. Як і завжди - котирування регулятора при проведенні можливих інтервенцій залишаться основним курсовим орієнтиром для учасників торгів.
Опосредованно на настрої учасників валютного ринку вплине і поведінка золота, унція якого впевнено перевищила $ 2000 і на момент написання статті знаходиться на позначці $ 2029. Такі зрушення на ринку золота говорять про продовження істотних валютних коливань на світових ринках, що опосередковано буде відображатися і на курсі євро і долара відносно гривні на нашому міжбанку. Світ увійшов в період серйозної валютної турбулентності, яка як мінімум до середини осені буде лише збільшуватися.
Котирування міжбанку за прогнозом «Мінфіну» на 5 серпня будуть знаходитися у межах: долар - коридор 27,65 - 27,90 гривень, євро - коридор 32, 43 - 33,06 гривень. Ми прогнозуємо обсяг операцій на міжбанку в середу у межах $ 205-225 млн при здійсненні до 510-600 угод.
На готівковому ринку курс в обмінниках фінкомпаній і банків буде перебувати у межах: долар - коридор котирувань покупок і продажів 27,45 - 28,00 гривень, євро - коридор 32,25 - 33,10 гривень.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 27,45-27,65 і продаж 27,84 -28,00 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,60 -27,65 гривень та продаж 27,69 -27,80.
Слухайте прогнози від «Мінфіну» на «Просто радіо»
Подкаст з останнім випуском «Прямо по курсу» можна послухати тут:
Google Podcasts https://cutt.ly/nsryejI
Apple Podcasts https://cutt.ly/dsrydPm
Breaker https://www.breaker.audio/minfin/e/68344748
Партнер прогнозу курсу — Приватбанк Немає нічого ціннішого за життя. Благодійний фонд «Приватбанку» в межах програми «Дихай! Разом проти коронавірусу» передав до лікарень 12 апаратів штучної вентиляції легень і закупив ще 15. Приватбанк — беремо і допомагаємо! |
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 20
До речі, Ви не помітили й іншого факту: як правило все навпаки, ті, хто за зростання курсу (умовно секта 30), часто з'являються, коли курс росте, а коли падає - мовчать як вср...лися. І навпаки, умовна секта «долар по 25» при першому ж зниженні курсу масово виходить з коментарями «гдє тут тє, кто за долар по 40», а при підвищенні так само мовчать як вср...лися.
Я не чекаю ні 25, ні 29. Тому й дивуюсь тим, хто виступає з коментарями типу «27,5 все ближе», або «еще немного и будет 28».
І на Ваше запитання про 29. Безглуздо думати, що можна сидіти в якійсь валюті і при цьому щось заробити при зміні курсу (на постійній основі). Оскільки будь-який виграш на заощадженнях в доларах/євро при зростанні курсу компенсується програшем в поточних надходженнях в переведенні в валюту, а отже і в цінах. Курс повинен бути стабільним, причому стабільно стабільним (перепрошую за каламбур), тобто таким, який забезпечує зростання економіки і, як наслідок, стабільне зростання доходів. Рівновага курсу в НЕСТІЙКОМУ положенні рівноваги (те, що тримається на якомусь тимчасовому факторі і може різко вийти із рівноваги при зникненні цього фактору) - це не стабільність. Це як різниця між тактикою і стратегією. Я - за стратегію, і цим визначаються мої погляди. Тактикою, типу «зараз дочекаюсь курсу 29, продам валюту і накупую кучу ніштяків, а далі хоч трава не рости» - не живу.
Запасаемся попкорном :)
Якби ОВДП, як раніше, гребли нерезиденти, то можна було б переживати. А так все йде в одні руки - в НБУ через рефінанс держбанків. Тут скільки потрібно буде, стільки й наберуть, знайдуть як.
Другое дело, если часть денег от НБУ идёт в экономику, но я такого не вижу, по крайней мере в 2020м.
Поясніть мені, заради восьминога, як, особливо долара відносно гривні?!
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/149637/
Новый блог на этот месяц.
Одно ясно, уперся и не пускает ниже 27.6, специально купил те $20млн чтоб показать уровень