Понеділок пройде досить цікаво на валютному ринку, але без особливих обсягів операцій. Основна причина низької статистики торгів — фактор початку місяця. Клієнти і самі банки підводять підсумок минулого звітного періоду, а також остаточно формують свої плани по господарським операціям на новий місяць. Це традиційно скорочує обсяги угод на міжбанку в перший робочий день кожного місяця і робить ринок зазвичай активним лише після 11 години. 3 серпня не стане винятком з правил.
Перший робочий день серпня: що буде з курсом
Але низький обсяг угод не говорить про те, що на міжбанку буде нудно і не зовсім цікаво. Справа в тому, що саме на малооб'ємному ринку у спекулянтів є відмінний шанс «покачати» курс на невеликих операціях і вони спробують цим сьогодні скористатися.
Партнер прогнозу курсів — Приватбанк
Слухайте прогнози від «Мінфіну» на «Просто радіо»
К іншим факторам, які будуть впливати на курсоутворення у понеділок можна віднести:
1) Завтрашній аукціон Мінфіну України з розміщення ОВДП та значні погашення попередніх випусків гривневих облігацій в середині цього тижня. Державі треба погасити майже 16 млрд гривень ОВДП і мінфінівцям бажано частково перекрити ці суми новими запозиченнями у вівторок. Розміщувати чиновники будуть облігації на 203, 350 і 567 днів і основними їхніми покупцями будуть держбанки. Сам аукціон (пройде 4 серпня) і розрахунки по ньому 5-го числа (у середу) — істотно вплинуть на ресурсний і опосередковано — валютний ринки в цей період;
2) Поведінка і курсові завдання великих гравців та спекулянтів. На малоб'ємному ринку вихід будь-якого великого клієнта з купівлею/ продажем $ 20-30 млн здатні істотно впливати на курсоутворення протягом дня і спекулянти будуть намагатися активно «качати» курс, підлаштовуючись по такі виходи великих покупців і продавців.
Крім цього, спекулянти продовжать заробляти у форматі «в дві сторони», грати на різниці готівкового та безготівкового курсів, а також на продовженні істотних коливань пари євро / долар на міжнародних ринках і відповідно — курсі євро щодо гривні;
Відео: Осінь 2020: чи злетить курс долара
3) Поведінка нерезидентів, експортерів і Нацбанку. Іноземці продовжать купувати валюту невеликими порціями за рахунок гривні, одержуваної від погашень попередніх ОВДП, але намагатимуться це робити невеликими траншами, щоб «не підривати» котирування протягом дня.
А експортери продовжать витрачати ту гривню, що у них з'явилася після відшкодувань ПДВ в кінці липня і тому не будуть готові розпродавати валюту за будь-якими цінами. Це спрацює проти гривні.
При перекосах попиту і пропозиції на міжбанку ми побачимо НБУ з відповідною інтервенцією для згладжування курсових коливань і його цінники залишаться основним курсовим орієнтиром для учасників торгів.
Котирування міжбанку за прогнозом «Мінфіну» на 3 серпня будуть знаходитися у межах: долар — коридор 27,60 — 27,85 гривень, євро — коридор 32,29 — 32,89 гривень. Обсяг операцій у понеділок за нашими розрахунками складе $ 170-200 млн при здійсненні 440-500 угод.
На готівковому ринку курс в обмінниках фінкомпаній і банків буде перебувати у межах: долар — коридор котирувань покупок і продажів 27,40 — 27,90 гривень, євро — коридор 32,00 — 32,95 гривень.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 27,45-27,63 і продаж 27,73 -27,90 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,50 -27,60 гривень і продаж 27,65 -27,70.
Подкаст з останнім випуском «Прямо по курсу» можна послухати тут:
Google Podcasts https://cutt.ly/nsryejI
Apple Podcasts https://cutt.ly/dsrydPm
Breaker https://www.breaker.audio/minfin/e/68344748
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 23
Отдельно по овгз 16млрд, размещение за апрель 2020, деньги госов, не стоит нагнетать по сему поводу
А также на депосертификатов прибавление 9млрд грн, банкам не нужна гривна, она лишняя и рефинанс им не нужен, отсюда нет спроса на доллар
Ничего себе «слабо»! 470 млн. только за сегодня, тогда как за всю предыдущую неделю — 60 млн. Похоже, процесс выхода из ОВГЗ возобновился, теперь будет только набирать обороты. Плюс традиционно в начале месяца нерезы выводят дивиденды, это дополнительный спрос на доллар на МБ. Если всю прошлую неделю без нерезов топтались на 27,7, то теперь рассчитывать на 27,5 не стоит, как по мне. Разве что ближе к 19 августа — крайнему сроку уплаты квартальных налогов.
1. Не за сегодня, данные предоставляются по прошлому торг. дню.
2. Т.к. на прошлой неделе были сбои европейской торг. с-мы, то 470 млн. накопились за неделю. Поэтому, для оценки дневной продажи, корректно добавить к этой сумме весь объём продаж прошлой недели и разделить на 5 р.д.
3. Лишь завтра мы сможем оценить более чистый баланс сегодняшнего дня.
2. С 23 по 27 число были нули, 28-го они купили 30 млн., 29-го продали 40 и 30-го продали 50. С 28-го Клирстрим уже работал, накопились или нет — вопрос спорный.
В любом случае, это сигнал для рынка, что нерезы продолжат выходить из ОВГЗ. А даже 100 млн. в день — это немало для нашего малообъемного рынка, плюс только при появлении Ситибанка на МБ экспортеры сразу же вздергивают котировки. С понедельника по четверг он там не появлялся, но вниз не пошли. Теперь же поход вниз еще менее вероятен, разве что ближе к 19-му числу, как уже писал.
Это мало. Доля нерезов 10%. Напоминаю, Кухар за нас все посчитал, они не могут создать давление на курс чисто математически, а вот подстегнуть других к покупкам да