Ця п'ятниця завершує не тільки кінець тижня, але і є закінченням місяця. Тому основним фактором, що впливатиме сьогодні на український валютний ринок і поведінку його учасників буде вихід бізнесу на звітну дату. Це накладає свій відбиток на характер і статистику торгів.
Обвал долара та зліт євро: що буде з курсом
У першій половині дня — клієнти будуть закривати всі свої операції на кінець місяця, що призведе до максимальної активності на торгах. Після обіду — клієнтські операції вже майже закінчаться, а основними гравцями на ринку залишаться самі банки. Їм треба закривати місячний баланс, фіксувати фінансовий результат з торгівлі валютою і виконувати економічні нормативи Нацбанку на 1-е число.
Необхідність у компаній швидко закрити свої угоди до обіду призведе до дуже активної роботи всіх клієнтів в цей період на валютному ринку з вже не дуже довгою торгівлею за курсом, тому що покупців і продавців буде підтискати час.
Партнер прогнозу курсів — Приватбанк
Слухайте прогнози від «Мінфіну» на «Просто радіо»
Спекулянти попрацюють в форматі «в дві сторони» і будуть заробляти на різниці готівкового та безготівкового курсів, але особливої розкачки курсу саме долара проводити не будуть — їм теж треба закрити свої угоди на звітну дату.
Головним інструментом для активних спекуляцій залишиться евровалюта Як ми і попереджали — валютні ралі по парі євро / долар продовжилися і на негативних даних статистики економіки США — євровалюта стрімко злетіла вище нового порога в 1,18 долара і в даний час активно періодично пробиває поріг в 1,19 і вище. Такі значні стрибки курсу євро дозволять і сьогодні на ньому заробляти спекулянтам, як на світових ринках, так і на українському.
Спрацює і фактор надходжень відшкодувань ПДВ експортерам. Вони продовжать на початку витрачати отриману від держави гривню, і лише потім продавати валютну виручку за максимально високими котируваннями, що психологічно працює проти гривні.
Частково знижує тиск на курс гривні фактор застою в українській економіці, а також період літніх відпусток. Ділова активність залишається низькою, що зменшує перекоси попиту і пропозиції на міжбанку.
Відео: Осінь 2020: чи злетить курс долара
Не особливо будуть активні в останній день місяця і нерезиденти. Це пов'язано як зі збоєм в роботі програмного забезпечення в інформаційній системі, по якій вони працюють з українськими облігаціями, так і за рахунок того ж самого фактора завершення звітного періоду.
Протягом дня при перекосах попиту і пропозиції на міжбанку ми побачимо НБУ з відповідною інтервенцією для згладжування курсових коливань, а обмінники будуть часто змінювати свої цінники по євро залежно від поведінки цієї валюти на світових ринках і відповідно — переоцінці його курсу щодо гривні.
Завершення звітного періоду залишиться головним драйвером для всіх учасників торгів, а курсової тренд протягом дня буде повністю залежати від поведінки і завдань великих гравців, а також цінників можливих інтервенцій Нацбанку.
Котирування міжбанку за прогнозом «Мінфіну» на 31 липня будуть знаходитися у межах: долар — коридор 27,55 — 27,80 гривень, євро — коридор 32,56 — 33,20 гривень. Обсяги операцій за нашими розрахунками складуть до $230 млн при здійсненні 490-630 угод.
На готівковому ринку курс в обмінниках фінкомпаній і банків буде перебувати у межах: долар — коридор котирувань покупок і продажів 27,40- 27,95 гривень, євро — коридор 32, 15 — 33,20 гривень.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 27,45-27,62 і продаж 27,70 -27,90 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,55 -27,63 гривень та продаж 27,68 -27,70.
Подкаст з останнім випуском «Прямо по курсу» можна послухати тут:
Google Podcasts https://cutt.ly/nsryejI
Apple Podcasts https://cutt.ly/dsrydPm
Breaker https://www.breaker.audio/minfin/e/68344748
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 31
І ще одне. Питання, де ті гори, не за якими корекція. З якого курсу почнеться корекція? Вже з нинішніх 1,19, чи може з 1,25?
І для наших керманичів ситуація просто супер. Долар тримаємо стабільним, а усі хотєлки бюджету вирішуються самі собою за рахунок зльоту євро.
Ещё более упрямо вверх прёт золото (с авг. 2018), серебро отыгрывает новостную просадку.
Я вже ставив тут питання щодо статистики нашого імпорту в доларі і євро. Може Ви знаєте у якому співвідношенні ми купуємо в двох валютах?
Сьогодні реально немає особливого сенсу виконувати свої плани щодо долара по 30, оскільки бівалютна корзина суттєво пішла вгору. При видимій стабільності курсу маємо реальне ослаблення гривні.
І зараз продовжуєте говорити про те, що ситуація з євро - це гра і спекуляції. Вірите в повернення до 1,1? Боюсь, ця гра може тривати дуже довго, це скоріше подібне на досить тривалий тренд.
По-друге, я вже писав: вернути можна не тільки 27, а й 25, чи 22. Назвіть хоч одну причину ДЛЯ ЧОГО. Щоб Ви могли бензин купувати дешевше і щоб транспортна складова в ціні товарів була меншою? Дуже сильно дешевшали наші товари, коли курс долара падав до 23,2?
Щоб забезпечити нульову волатильність? Тринькаючи резерви? А чому не «вернути» курс до прогнозованих в бюджеті 29,5 і вже на тому курсі тримати ту ж нульову волатильність? Як на мене, це і бюджету буде легше, і економіці буде легше (не тільки експортерам, навіть місцевий селянин продасть свій товар краще на фоні польського, а втрату на курсах компенсує зростанням виробництва і збільшенням зарплат - це так грубо, для прикладу), і НБУ буде легше тримати нульову волатильність.
Побачили локальне позитивне сальдо на фоні відсутності закупівлі енергоносіів і зменшення імпорту під час карантину? І це привід для НБУ почати заливати МБ валютою, щоб зміцнити гривню? А зими вже не буде?