Уряду знадобиться 653 мільярди гривень до кінця 2020 року, щоб профінансувати боргові виплати. Про це повідомляє Економічна правда.
У Мінфіні порахували, скільки коштів потрібно залучити до кінця року для виплат держборгу
Скільки потрібно погасити боргів
Протягом 2020 року Мінфіну України необхідно погасити 346 млрд гривень боргів, без урахування 145 млрд на обслуговування боргів, які держава платить з видаткової частини бюджету.
Наголошується, що 216 млрд 346 млрд — це внутрішній борг, 130 млрд грн — зовнішній борг. Ця сума приблизно дорівнює обсягу погашень, які Україна робила в попередні роки, але все ще є значною.
Скільки потрібно буде залучити
Оскільки в результаті коронакризи знизились надходження в бюджет та зросли витрати, плановий дефіцит держбюджету був збільшений більш ніж утричі: з 96 до 298 млрд грн.
«Це означає, що майже кожну четверту гривню витрат державного бюджету в 2020 році потрібно буде фінансувати шляхом залучення нових боргів (з урахуванням місцевих бюджетів це співвідношення буде меншим).
Читайте також: Чому Україна так легко позичає гроші і коли це припиниться
Це також найбільший рівень дефіциту державного бюджету з 2016 року», — йдеться в статті.
Загальна потреба уряду залучення боргового фінансування в 2020 році збільшилася майже вдвічі і становить 653 млрд грн.
Читайте також: Україні потрібно буде виплатити 600 мільярдів за держборгом у 2021 році
Зокрема, план по зовнішніх запозиченнях збільшився зі 111 млрд грн до 242 млрд грн, план по внутрішніх запозиченнях — з 231 млрд грн до 372 млрд грн.
Наголошується, що основне навантаження щодо залучення боргового фінансування заплановано на липень-грудень 2020 року.
Інвестиції в ОВДП: 10,25% річних +0,2% від «Мінфіну»
За перше півріччя Мінфін зміг взяти в борг 261 млрд грн (по загальному фонду держбюджету). Але за друге півріччя потрібно залучити ще 355 млрд грн — на 36% більше, ніж було залучено за січень-червень.
Нагадаємо
- 23 липня Україна розмістила 12-річні євробонди з погашенням у березні 2033 року на суму $2 млрд під 7,25% річних.
- Платежі з погашення державного боргу за січень-червень 2020 року склали 156,2 млрд грн, платежі з обслуговування – 61,4 млрд грн.
Читайте також: У Мінфіні розповіли, де Україна буде брати гроші на погашення зовнішнього боргу
Коментарі - 12
Тепер щодо заміщення дорогих кредитів дешевими. МВФ дав рівно стільки, скільки ми йому маємо цього року віддати, тобто нічого ми не замістили, а лиш відстрочили. Те саме і по кредитам ЄС, там плюс-мінус на нолях вся різниця. Облігації стали дешевшими, це як би плюс, але їх крім держбанків ніхто не купує, а це, як ви розумієте, я надіюся, те саме, коли чоловік кредитує жінку свою, а вона на ті гроші його годує, тобто держава сама в себе позичає, а коли у банка не стане на це грошей, то НБУ його рефінансує, намалювавши грошей стільки, скільки треба.