Основою дешевих кредитів і масової іпотеки повинна стати економічна стабільність, за її відсутності регулювати їх в ручному режимі неможливо, вважає генеральний менеджер (CEO) Альфа-Банку (Київ) Рафал Ющак.
Дешеві кредити та іпотеку неможливо регулювати в ручному режимі — CEO Альфа-Банку
«Ідея змусити відкривати депозити під 5% дійсно знизить ставку за кредитами до 10%. Але тільки де тут довіра? Банк – це довіра. Економіка – це стабільність, передбачуваність. Ви б поклали ваші особисті гроші під 5% із загрозою девальвації? Такі дії спровокують відповідну реакцію – не буде припливу депозитів», – сказав він в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».
Ющак зазначив, що вірить у вільний ринок тому, що там є ринкові механізми, а людей не можна змусити щось робити.
«Я б зайнявся стабільністю економіки. Як наслідок, поступово ставки підуть вниз», – підкреслив CEO Альфа-Банку.
Він додав, що зниження ставок змусить банки змінюватися, бо їх процентний дохід буде скорочуватися.
За його словами, ставки Альфа-Банку залишаються ринковими, і є ймовірність того, що ставки підуть далі вниз. «Я не виключаю, що на тлі такої позитивної динаміки за ставками ми вийдемо з новим продуктом з дуже привабливою ставкою, щоб за рахунок ціни отримати додаткову частку ринку», – сказав Ющак.
Водночас він уточнив, що залишається відкритим питання, яким буде продовження кризи. «Я згоден з нашим макроекономістом Олексієм Бліновим: він не настільки песимістичний, як інші аналітики. Сьогодні багато хто говорить, що Україна завдяки специфіці своєї економіки вийде з цієї кризи сильнішою, ніж багато інших країн», – зазначив CEO.
Альфа-Банк на 1 червня 2020 року за розміром загальних активів (94,113 млрд грн) посідав 6-е місце серед 75 діючих в Україні банків.
Його основні бенефіціари – Михайло Фрідман (32,8632%), Герман Хан (20,9659%), Олексій Кузьмічов (16,3239%) і Петро Авен (12,4018%) – співвласники ABH HoldingsS.A., який також має інвестиції у фінансові установи в Білорусі, Російській Федерації, Казахстані та Нідерландах, а також представництва на Кіпрі та у Великобританії.
Коментарі - 2