«Делойт» в Україні та Американська торгова палата в Україні представили результати дослідження про заробітні плати у 2020 році. Про це повідомляється на сайті Deloitte.
Як змінились заробітні плати в українських компаніях — дослідження
Заробітна плата та криза
Половина опитаних компаній планує проводити або вже провела регулярний перегляд заробітних плат без змін, а майже третина (23%) відтермінувала перегляд хоча б для однієї категорії персоналу.
«Частіше за все зменшення відсотку перегляду заробітних плат відбувалося для топменеджерів та працівників офісу, а збільшення відсотку – працівникам виробництва. Переважна більшість респондентів позапланово не підвищувала і не зменшувала рівень заробітних плат», – йдеться у пресрелізі.
Зазначається, що половина компаній-респондентів, де існує програма короткострокового стимулювання, планує виплачувати бонуси співробітникам без змін.
Читайте також: Шмигаль розповів, якого ефекту очікують від підвищення «мінімалки»
Результати опитування
Понад 80% компаній розробляють або вже розробили план дій після виходу з карантину і лише 9% ще не займалися його розробкою. Зокрема, в якості посткарантинних дій більшість опитаних організують офісне приміщення для можливості соціального дистанціювання співробітників, посилять заходи безпеки, забезпечать працівників додатковими засобами захисту, а також дозволять працювати з дому.
Читайте також: Зеленський: $250 — це маленька зарплата, але не бідність
Водночас 64% компаній планують підтримувати поточну чисельність персоналу і лише 14% опитаних зазначили, що будуть вдаватися до скорочень персоналу в рамках хоча б однієї категорії співробітників.
При цьому, 44% респондентів вважають, що їхня організація буде здатна виконати наявний план діяльності на 2020 рік.
Більша частина (63%) організацій планують або вже провели перегляд цілей на місяць/квартал/рік для персоналу у зв’язку з пандемією та спадом економіки.
Методика опитування
Опитування проводили у період з 1 по 19 червня. У ньому взяли участь 22 компанії.
Серед респондентів – майже половина (45%) топменеджерів та HR-директорів, 36% керівників середньої ланки і HR-менеджерів, а також старші HR-фахівці, HR-фахівці та представник фінансової функції.
Читайте також: Хто заплатить за зростання мінімалки на 37%
Нагадаємо
- Станом на липень 2020 року мінімальна заробітна плата становить 4 723 грн в місячному розмірі 28,31 грн в погодинному розмірі.
- З 1 липня зріс прожитковий мінімум: тепер на одну людину в місяць він становить 2118 грн.
Стежте за цікавими та ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка та коронавірус».
Коментарі - 4
За кордоном не лучше.