Обсяг оподаткованого імпорту, після падіння протягом квітня-травня, у червні зріс на 20% і склав $3,64 млрд. Про це повідомили в Держмитниці, передає Уніан.
Обсяг оподатковуваного імпорту повернувся на докарантинний рівень
Імпорт яких товарів знизився
Найбільше падіння оподатковуваного імпорту відбулося в таких товарних групах, як вибухові речовини, піротехнічні вироби, сірники; руди, шлак і зола; літальні та космічні апарати; свинець і вироби з нього.
Читайте також: На митниці розповіли, які товари найчастіше намагаються провезти контрабандою
Імпорт яких товарів зріс
За даними митниці, в окремих групах товарів обсяги оподаткованого імпорту значно зросли.
Це такі товарні групи, як молоко і молочні продукти, яйця птиці, натуральний мед; трикотажні полотна; овочі та деякі їстівні коренеплоди і бульби; готові продукти із зерна зернових культур, борошна, крохмалю або молока; борошняні кондитерські вироби; готові харчові продукти з м'яса, риби або ракоподібних, молюсків.
Читайте також: Товарообіг України пішов у мінус на $1,4 мільярда
На скільки зросли надходження платежів
«Надходження платежів від імпорту, зібрані митницею в червні поточного року, також вийшли на докарантинний рівень. У червні вони зросли до $1,03 млрд, після попереднього падіння до $0,84 млрд і $0,87 млрд у квітні і травні відповідно», — йдеться в повідомленні.
Читайте також: У 1 кварталі експорт скоротився на 5,5%, імпорт — на 19,2% порівняно з закінченням 2019 року
Попередні показники
- У січні-червні Україна експортувала агропродукції на $10,271 млрд, що на 1,1% більше, ніж за відповідний період 2019 року.
- Імпорт агропродукції в січні-червні збільшився до $3,2 млрд, що на $0,4 млрд, або на 12,3% більше, ніж за перше півріччя 2019 року.
- За підсумками 2019 року, Україна оновила історичний рекорд аграрного експорту, поставивши на зовнішні ринки продукції сільського господарства на суму $22,4 млрд – майже на 20% більше, ніж роком раніше. Імпорт агропродукції в Україну в минулому році збільшився на 11% – до $6,1 млрд.
Коментарі - 4
«Структура українського експорту-імпорту така, що ми завозимо в країну товари з більшою доданою вартістю, а продаємо вітчизняну продукцію з меншою доданою вартістю. Сумарно ефект девальвації гривні для зовнішньої торгівлі — негативний. Адже тоді більше витрачаємо на імпорт, ніж заробляємо на експорті. Крім того, значна частина доходів державного бюджету залежить від курсу валют. Це митні платежі, імпортний ПДВ. З іншого боку, якщо гривня нестабільна, це збуджує інфляційні очікування населення і бізнесу. У результаті ціни зростають», - експерт.
Это такие товарные группы, как молоко и молочные продукты, яйца птицы, натуральный мед; овощи и некоторые съедобные корнеплоды и клубни; готовые продукты из зерна злаков, муки, крахмала или молока; мучные кондитерские изделия;»
Своё молоко есть, но своих производителей гнобим минимальными закупочными ценами,
зато с радостью закупаем импортное молоко и молочные продукты. Про мёд можно сказать
тоже самое — Украина экспортёр мёда, своего девать некуда и зачем его ещё
и импортировать — одному богу известно и торговым сетям…
Чтобы украинскому производителю зайти в сеть — надо отдать кучу бабла, а вот импорт
они закупают без проблем и даже сверху ничего не просят…
Импортная мука и крахмал — просто нет слов…