Уряд Японії почне субсидувати деякі компанії для інвестування в заводи в Японії і Південно-Східній Азії в межах зусиль по зниженню залежності від виробництва в Китаї. Про це повідомляє Bloomberg.
Японія платитиме своїм компаніям, щоб ті повернулись з Китаю або переїхали в інші країни
Скільки обіцяє влада
Всього 57 компаній, до числа яких увійшли виробник масок Iris Ohyama та Sharp Corp, отримають від уряду 57,4 млрд єн ($536 млн) для переведення виробництва з Китаю назад до Японії. Ще 30 компаній отримають гроші для інвестицій в інші країни Південно-Східної Азії, такі як В'єтнам, М'янма, Таїланд.
Плани уряду
Видання нагадує, що ще в березні прем'єр-міністр країни Сіндзо Абе заявив, що Японія повинна повернути виробництво на батьківщину або диверсифікувати його з заводами в інших азіатських країнах, щоб зменшити свою залежність від Китаю.
По мірі погіршення відносин між США і Китаєм і посилення торгової війни посилюються дискусії про те, як компанії і країни можуть диверсифікувати ланцюжки поставок, щоб зменшити свою залежність від Китаю. До сих пір жодна інша країна не приймала конкретної політики для заохочення таких змін, пише Bloomberg.
Страхування від COVID-19. Виплата до 50 тисяч гривень
У нормальних умовах Китай є найбільшим торговельним партнером Японії, і японські компанії вкладають туди великі інвестиції. Однак спалах пандемії розірвав ці економічні зв'язки і нашкодив іміджу Китаю в Японії.
Уряд прем'єр-міністра Сіндзо Абе роками намагався поліпшити відносини з Китаєм після антияпонських повстань 2012 року, але поширення коронавірусу і територіальний спір щодо островів і газових родовищ в Східно-Китайському морі, які тривають, стали на перешкоді цим зусиллям.
Стежте за цікавими та ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка та коронавірус».
Коментарі - 36
Ничего страшного - научат работать с оборудованием и индусов.
Если в Индии научились программировать, то и управлять
станками с ЧПУ - тоже смогут научиться...
Хорошие знакомые тоже одно время занимались чем-то аналогичным.
Выходило немного дороже, но не это было основной проблемой.
Основная проблема — пожарники (МЧС) и СЭС — эти ребята
с постоянной периодичностью приходили и доили бизнес,
требуя мзду и запугивая остановкой производства с опечатыванием помещений
до устранения надуманных нарушений.
Закрыли своё производство и стали заказывать небольшими партиями
изготовление в Китае. Потом просекли, что можно в Европе открыть посредническую фирму, которая будет размещать заказы в Китае и своими ценовыми предложениями сводить прибыль украинского предприятия ближе к нулю, оставляя большую часть дохода на счетах фирмы-посредника.
За несколько лет накопили денег и владельцы-основатели перебрались в Европу с семьями, а в Украине остались одни продавцы.
Как сейчас их бизнес дышит — не интересовался…
Йшлося про заяву Рогозіна, яку той зробив у 2014 році, після введення США санкцій проти Росії за анексію Криму. Тоді Рогозін написав у твітері, що Росія у відповідь може відмовитися доставляти американських астронавтів на МКС, а для потрапляння на станцію порадив їм скористатися батутом. Ще один мінус на млрд для росії...
Кстати, как-то покупал сноуборды в США, еще до войны и не мог купить их напрямую, так как оказалось, что они только для внутреннего рынка. Пришлось через посредника выкупать, т.к.даже карта не проходила. Все остальное - ботинки, крепления - эта же фирма без проблем продала.