В Україні з 21 липня іноземні ІТ-спеціалісти зможуть подавати документи на отримання дозволу на імміграцію. Це передбачено спеціальними квотами, в межах яких українські ІТ-компанії зможуть працевлаштовувати додатково до 5 тисяч людей. Про це йдеться у повідомленні Мінцифри у фейсбуці.
22 липня 2020, 8:34
В Україні спростили умови працевлаштування закордонних ІТ-фахівців
Що відомо про квоти
Там зазначили, що уряд визначив квоти імміграції на 2020 рік ще у березні. Залучені в межах квоти працівники отримають посвідку на постійне проживання. Таким чином, вони зможуть 10 років вільно жити та працювати в Україні.
Читайте також: Business Insider назвав 30 найбільш високооплачуваних професій майбутнього
Як отримати квоти
- іноземні спеціалісти, що вже мешкають в Україні, мають подати свої документи у територіальний підрозділ Державної міграційної служби за місцем своєї реєстрації;
- фахівці, що перебувають за межами нашої країни, — у консульські установи України за кордоном.
Також Мінцифри розробило кваліфікаційні вимоги для ІТ-спеціалістів, охочих іммігрувати в Україну.
Читайте також: Бермуди, Естонія і Барбадос кличуть до себе тих, хто працює віддалено
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 18
А відрахування ЕСВ на пенсії та інші податки нехай інопланетяни платять.
Чи найманий технічний працівник псевдоФОП в сфері ІТ це щось таке особливе що не має податки сплачувати?
В Європі платили б податки на рівних як асфальтоукладчик чи як банкір, це у нас соплі розпустили «кормільці» блін:)
Да нікуди ви не дінетесь — бо в будь-якій країні ви будете платити податки на рівні з іншими і «мовчати в трубочку». А з тіні вивести просто — штрафи в 10 кратному розмірі від суми ухилення.
Зараз з вас толку трішки більше ніж з козла молока:)
Вам би податки як в Норвегії:)
Айтишники в Норвегии имеют слегка другие зарплаты и несравнимо другой уровень жизни. Когда будем жить как в Норвегии, тогда будем говорить по норвежские налоги, а пока живем как в Пакистане.
Поверьте, я неплохо знаю специфику работы ІТ компаний. Много родствеников в них работают, в т.ч. родной брат на не последней должности и ЗП (тоже как ФОП).
Так вот, он при ЗП в 5 тыс у.е. платит налогов в разы, если не кратно, меньше чем я при немного меньшей ЗП. Если не говорить о «косвенных налогах», то именно я «плачу» солидарную пенсию нашим родителям и еще таким же другим пенсионерам (если отталкиваться от минимальной пенсии — то содержу с десяток пенсов)
Вважаю що на певному перехідному етапі протягом 10-20 років для розвитку сектору ІТ мають бути пільгові умови по офційній ЗП для ІТшників, за умови відходу від непрозорого формату роботи як ФОПів.
Важно не забывать, что есть реально работающие ФОП-айтишники, которым тоже нужно сохранить действующую упрощенную систему.
Але вони тоді мають працювати по прямим контрактам і на загальній системі оподаткування.