Верховна Рада ухвалила в першому читанні президентський законопроект №2456 «Про державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями». Про це повідомляє Укрінформ.
Законопроєкт про «інвестнянь» підтримали в першому читанні
Документ підтримали 244 народних депутати при мінімально необхідних 226.
Хто буде «інвестнянями»
Законопроєкт передбачає закріплення статусу державної установи, до складу якої входять інвестиційні менеджери.
Вони і є так званими «інвестнянями», які будуть супроводжувати інвесторів у процесі підготовки і реалізації інвестиційних проектів зі значними інвестиціями.
Читайте також: У президента представили законопроект про «інвестиційних нянь»
Яку підтримку запропонують інвесторам
Законопроєкт встановлює, що держпідтримку можуть надавати інвестору в таких формах:
- у формі податкових пільг — звільнення від сплати податку на прибуток підприємств і мита при ввезенні на митну територію України нового обладнання (техніки);
- надання права на користування земельною ділянкою для реалізації інвестиційного проєкту зі сплатою орендної плати за спеціальними умовами;
- забезпечення об'єктами суміжної інфраструктури (автомобільні дороги, лінії зв'язку, засоби тепло-, газо-, водо — та електропостачання, інженерні комунікації тощо) шляхом будівництва/реконструкції такої інфраструктури за рахунок держави.
При цьому загальний обсяг державної підтримки не повинен перевищувати 30% від суми інвестицій у проєкт.
Читайте також: Нерезиденти зможуть інвестувати в стратегічні галузі тільки з дозволу уряду (законопроект)
Вимоги до інвесторів і проектів
Законопроєкт пропонує визначити вимоги до інвестиційних проектів та інвесторів, яким може бути надана державна підтримка:
- розмір інвестицій в проект повинен становити не менше 30 млн євро (в еквіваленті);
- проект реалізується на території України у сферах переробної промисловості, інфраструктури та логістики, поводження з побутовими відходами, туризму, охорони здоров'я, освіти, спорту;
- у ході реалізації проекту інвестор повинен створити не менше 150 робочих місць із середньою заробітною платою працівників не менш як на 15% вище середньої заробітної плати у відповідній галузі в регіоні у попередньому календарному році;
- термін реалізації проекту не повинен перевищувати 5 років.
Читайте також: «Інвестняні» — для всіх. Зеленський розповів, що змінили в законопроєкті
Що це дасть
- Раніше в ОП зазначали, що така ініціатива допоможе інвестору почуватися безпечніше. Отже, збільшиться коло осіб, які можуть зацікавитися Україною як країною для капіталовкладень.
Читайте також: Няня не допоможе. Які проблеми по-справжньому хвилюють інвесторів
Нагадаємо
- Зеленський, ще під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі в січні 2020 року, заявив, що українська влада підготувала програму Investment nanny, щоб стимулювати іноземні компанії вкладати кошти в Україну.
- Інвестори з початку кризи вивели з ринків країн, що розвиваються рекордні $83 млрд. Це найбільший відтік капіталу в історії, заявила глава МВФ Кристаліна Георгієва.
Коментарі - 4
Головний фактор, що гальмує іноземний капітал на українському кордоні, — високий рівень корупції та низький рівень правосуддя.