Весь минулий тиждень валютний ринок України лихоманило. Котирування зростали як за рахунок безпосередньо фінансових новин, так і за рахунок активної роботи спекулянтов. За минулий тиждень долар на міжбанку виріс до 27,42 / 27,45 гривень, а євро до 31,34 / 31,37. Знервованість передавалася і готівковому ринку, де цінники швидко реагували подальшим зростанням у відповідь на події на міжбанку.
Курс долара та євро у понеділок: чому всім знову доведеться понервувати
Девальваційні настрої минулого тижня позначаться на поведінці учасників торгів і сьогодні. Спроби розгойдати курс продовжаться, а на настрої учасників ринку будуть впливати:
1) Пік клієнтських бюджетних платежів. 20 липня практично останній день сплати значної кількості податкових зобов'язань у бізнесу. Компанії будуть активно розраховуватися з державою і дефіцит гривні простимулює продаж валюти на міжбанку з боку експортерів, на фоні дуже обмежених можливостей щодо її купівлі у імпортерів. Клієнтські розрахунки з бюджетом сьогодні будуть основним драйвером поведінки валютного та ресурсного ринків і стануть головною «підстраховкою» для гривні;
2) Завтрашній аукціон Мінфіну України з розміщення ОВДП. Станом на ранок 20 липня чиновники мають бажання продавати без обмежень гривневі облігації на 182,343 і 581 день і доларові на 204 дні. Ми прогнозуємо, що після остаточних консультацій з первинними дилерами мінфінівці все ж таки поставлять обмеження по 182 денним паперам на загальну суму до 500 млн гривень, а всі інші папери — продаватимуть, як спочатку і оголошували — без обмеження по сумі розміщення.
Партнер прогнозу курсів — Приватбанк
Слухайте прогнози від «Мінфіну» на «Просто радіо»
Останній аукціон 14 липня показав низький інтерес інвесторів щодо облігацій в гривні і активну скупку українських боргових зобов'язань у валюті. Продали всього ОВДП в еквіваленті на 8,3 млрд гривень, в тому числі в гривні лише на 10,6 млн гривень, проте у валюті — на $ 306,3 млн.
За прогнозами «Мінфіну» завтра на новому аукціоні ситуація повториться — по гривні обсяги залучення будуть значно нижче, ніж покупки валютних паперів. У будь-якому випадку — такі значні ресурсні потоки позначаться на поведінці валютного та ресурсного ринків;
3) Продовження валютних ралі по парі євро / долар на міжнародних ринках. Зустріч лідерів країн ЄС з питання подальшої фінансової протидії наслідкам коронавируса показала значні розбіжності у підходах та поглядах різних країн по використанню 750 млрд євро коштів у вигляді як безоплатної допомоги, так і у вигляді кредитування.
Напружена ситуація і в економіці США, де проблеми з різким зростанням безробіття, соціальним невдоволенням і протистоянням США-Китай на фоні майбутніх президентських виборів — тільки посилюються. На даний час євро вже перевищив 1,144 долара і сьогодні курсові стрибки по цій парі продовжаться. Це буде дуже суттєво впливати і на курс євро щодо гривні на сьогоднішніх українських торгах і в обмінниках.
Відео: Новий голова НБУ. Що буде з інфляцією і курсом гривні
Експортери, спостерігаючи зростання котирувань останніх днів — продовжать «підігравати» спекулянтам, притримуючи основні обсяги своєї валютної виручки протягом сесії до моменту максимальних рівнів курсів на торгах. Протягом дня це створить певний психологічний тиск на ринок і буде грати проти гривні, а періодичні виходи на торги нерезидентів, що виходять з українських гривневих ОВДП — створять додатковий попит на валюту і також «підіграють» спекулянтам.
Сьогодні спекулянти будуть на валютному ринку заробляти як за рахунок роботи у форматі «в дві сторони», так і за рахунок різниці між курсами готівкового та безготівкового ринків, а також при найменших можливостях — за рахунок розгойдування міжбанківських котирувань зі спробами продовження гри «на підвищення» .
Якщо котирування знову активно підуть вгору намаганнями спекулянтів — «Мінфін» не виключає виходу НБУ з продажем долара, щоб збити ажіотаж. Обстановка на валютному ринку залишиться напруженою.
Котирування міжбанку за прогнозом «Мінфіну» на 20 липня будуть знаходитися у межах: долар — коридор 27,30 — 27,65 гривень, євро — коридор 31,14 — 31,74 гривень. Обсяги операцій на торгах складуть від $ 190 млн до $ 230 млн, а кількість угод — від 520 до 690.
На міжнародному ринку валютні ралі по парі євро / долар продовжаться і крос-курс цієї пари буде знаходитися в широкому коридорі від 1,1410 до 1,1480 долара за євро. Це буде істотно впливати на поведінку курсу євро щодо гривні і на українському міжбанку.
Готівковий ринок сьогодні знову працюватиме з оглядкою на поведінку міжбанку і якщо реальний попит на валюту з боку населення знову зростатиме — власники обмінників продовжать гру «на підвищення» з частою зміною цінників обмінників протягом дня.
Курс в обмінниках фінкомпаній і банків буде перебувати у межах: долар — коридор котирувань покупок і продажів 27,20 — 27,75 гривень, євро — коридор котирувань покупок і продажів 30,85 — 31,80 гривень.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 27,15-27,40 і продаж 27,48-27,80 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,30-27,38 гривень і продаж 27,42-27, 50.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 112
Це ж якщо в останній день платежів до бюджету курс вперто пре вгору, що ж буде в останню декаду місяця? Нафтогаз вже рятувати не буде, боюсь, вже й нічим.
Так може слід визнати, що Смолій був 100 разів правий, що не давав в останні місяці курсу провалитись нижче 26,5 попри усі «ринкові» механізми?
Зараз все йде до того, що на кінець місяця матимемо 28-28,5.
Вообще у НБУ какие-то урезанные обязанности учитывая как курс гривны влияет на экономику.
Тогда, в апреле-мае-июне, на МБ активно лили аграрии и Нафтогаз, сейчас ситуация в корне изменилась — аграриев и Нафтогаза нет, зато есть новый глава НБУ, который будет выполнять все хотелки правительства, заложившего в бюджет 29,5. Ввиду этого рынок психологически настроен на рост, чем и пользуются спекулянты, активно ведущие игру на повышение (что хорошо было видно в последние два-три часа торговой сессии на МБ).
Не думаю, что Смолий был прав. Если задача НБУ (как он сам заявляет) — сглаживать чрезмерные курсовые колебания, то он должен был заниматься именно этим, а не изо всех сил сдерживать укрепление. А курсовые качели у нас были, есть и будут, от этого никуда не деться.
А щодо задачі НБУ згладжувати надмірні коливання, так він це й робив: +20 - виходив з продажем, «мінус 5-10» - виходив з покупкою. Що не так? Хотілося, щоб навпаки - згладжував з перекосом в «мінус»? Тоді сьогодні ми мали б «початковий» курс 25, а вже за кілька днів 30 при масовому виході НБУ з продажем, а при невиході - пішло би в рознос.
Выходил с покупкой НБУ, как правило, с шагом 1-2-3 копейки, 5-10 очень редко. Если бы стабильно было 5-10, легко ушли бы под 26. И такой курс соответствовал бы ситуации на рынке на тот момент.
А насчет выкупа у Нефтегаза напрямую — это, в принципе, было бы логично, но, похоже, МВФ требует, чтобы все валютные сделки проходили через Межбанк. С другой стороны, в предыдущие годы, когда Нафтогазу нужно было купить валюту для закупки газа, он всегда выходил на Межбанк, а не покупал у НБУ напрямую.
Сейчас все же загон, похоже до 28, я думал до 27.5. Возможно 27.5 это средний за июль что близко к прогнозу
вы в свой карман смотрите
в этом месте не хватает фейспалма. (5 млн грн. это так смешно, что даже коментировать не хочется)
а може трошки «оленей» поганяти рішили? Имхо.....
Планирую накопить гривну и выждать сей момент дабы откупиться…
ориентир сентябрь, выборы 25 октября, будут митинги и пр которые нужно финансировать.
Не исключаю вариант, что перед выборами бакс опустят.
# Гривна стабильна на заявлениях МВФ о политике НБУ — эксперт +15
-------------------------
І допоки редактори «встигають» прибирати неугодні комментарі - вони(на диво!) встигають набирати лайки!
--------------------------
То таки - бджоли проти меду???
Чи ми маємо справу з заангожованістю редакції???
и при чем тут печатный станок и бывший глава нбу
считают сами банки-эмитенты карт по установленому курсу.
Навіщо? Якщо так, то можна і з гривневої платити - ефект буде такий самий.
Якщо доларова, то зп як мінімум має на неї у валюті заходити, або в обміннику купити вигідніше і покласти на картку.
Разрыв всего!
Походу надо теперь под возмещения НДС бакс экспортерам покупать??? Иначе завтра будет дороже! )))
Падение производства сельскохозяйственной продукции в Украине в январе-июне 2020 года к аналогичному периоду 2019 года ускорилось до 18,7% с 2% по итогам первых пяти месяцев.
https://mbiz.censor.net.ua/news/3209067/padenie_proizvodstva_selhozproduktsii_uskorilos_do_19_gosstat
Готовиться к девалу на 20%+?!
с учётом того, как часто вы не попадаете со своими прогнозами ;)
15:12 Самые дешевые предложения продажи откупаются очень оперативно. Спекулянты, которые начали продавать одновременно с Нацбанком, теперь закрывают позицию, откупая проданный ранее объем.
Сливать рановато, как по мне.
Об этом во время онлайн-конференции аналитического центра CASE Украина в понедельник заявил глава парламентского комитета по вопросам финансов, налоговой и таможенной политики Даниил Гетманцев, передает Цензор.НЕТ со ссылкой на «Интерфакс-Украина».
«Если говорить о курсе гривни, то по мнению многих экспертов, она переоценена в пределах 10%. Это вопрос, который должен решать Национальный банк... Но ничего страшного в постепенном, медленном проседании гривни в рамках 10% я лично не вижу», - сказал Гетманцев.
Якщо девальвувати по 50 коп. на тиждень, то на кінець року будемо мати курс 38, що на 40 % вище теперішнього, а не на 10