Мінцифри разом з блокчейн-спільнотою розробляє законопроєкт, який дозволить внести зміни до Податкового кодексу України та запобігти різному трактуванню податкових зобов'язань. Така інформація з'явилася на сайті міністерства.
Мінцифри ініціює поправки до Податкового кодексу для захисту власників криптовалют
Податки на криптовалюту
Щоб легалізувати криптовалюту в Україні, 11 червня у Верховній Раді зареєстровали проєкт закону №3637 «Про віртуальні активи». Документ розробили Мінцифри разом з депутатським об’єднанням Blockchain4Ukraine та БАУ.
«Однак, якщо після прийняття профільного закону №3637 не внести зміни до Податкового кодексу, це призведе не до відкриття ринку, а до полювання на індустрію з різними трактуваннями податкових зобов'язань», — повідомили в міністерстві.
Читайте також: Як відреагували криптовалюти на новини про злом індійської біржі
Як захистять власників криптовалюти
Заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков та президент Асоціації «Блокчейн Україна» (БАУ) Михайло Чобанян сьогодні, 14 липня, підписали спеціальний меморандум. БАУ долучилась до розробки законопроєкту щодо внесення змін до Податкового кодексу.
За співпраці нормативна база буде узгоджена з міжнародними стандартами та рекомендаціями щодо запобігання відмиванню грошей і фінансуванню тероризму. Також технологія блокчейн буде впроваджуватися в роботу державних реєстрів та інститутів України.
«Правове поле для ринку віртуальних активів не нав’язується державою, а створюється з урахуванням побажань бізнесу», — зазначили в міністерстві.
Читайте також: Криптовалюти дешевшають після арешту китайського біткоін-інвестора
Що відбувається на ринку криптовалют
Як писав «Мінфін», криптовалюти продовжують дешевшати через негатив на світових фінансових ринках.
«Американська Секретна служба підписала контракт з однією з найбільших криптовалютных бірж Coinbase і буде використовувати її програмне забезпечення для відстеження транзакцій в біткоіні та інших криптовалютах», — зазначив Євгеній Турчин.
Проігнорувавши цю звістку, основні криптовалюти продовжують коливатися, незважаючи на позитивну новину про те, що влада США буде співпрацювати з цим торговим майданчиком.
Коментарі - 10
-т.е. биток перестал быть криптовалютой. и все его движения отслеживаются «ребятами в черном». и каждый ваш заказ косячка на гидре приведет к приходу арест-команды. Рано или поздно. Но биткоин-трансакции же не умирают... они все сохраняются...
Несовменно.
Но на таких условиях операции с биткоином лишены смысла: любая операция продажи криптовалюты за деньги — плати 18+1,5% с дохода. У юридических лиц вместо НДФЛ+ВС это ещё более высокий сбор 20% НДС.
И это при том что переход криптовалюты из рук в руки происходит очень часто, обмен её на деньги — реже но тоже очень часто.
Банальные всем известные примеры когда продавец не платит 18% НДФЛ, и при соблюдении определнных условий вообще не платит налог, точнее платит по ставке 0%:
* продажа личной квартиры
* продажа личного автомобиля.
По своей сути криптовалюта является не товаром, а квазиденьгами. Потому должна облагаться иначе. Если это не поменять и все захотят делать операции в белую с уплатой налогов — то такое налогооблажение просто не даст делать эти операции, они потеряют всякий экономический смысл.
Операции с криптовалютой должны облагаться хотя бы так как облагаются инвестиционный операции — когда налог платится не со всей суммы операции с положительной разницы между суммой покупки и суммой продажи, тоесть тем что в бизнесе называется прибылью. В идеале налог не должен платится вообще, как к примеру мы не платитм НДФЛ+ВС при продаже ранее купленных долларов.
вы его не платите исключительно по недоработке контролирующих органов. Но они решат эту проблему.
Не сомневаюсь.
Полностью согласен, т.к. физ.лицу вести учет курсовых разниц - маразм. Но для этого битки нужно признавать деньгами, а т.к. транзакции с битками можно проводить анонимно, то на такое не пойдет ни одно государство, т.к. это грозит его же безопасности.