Тільки контрабанда, тютюнові вироби та сільгосппродукція приносить Україні 40 млрд грн «скрученого» податку на додану вартість на рік. Про це в інтерв'ю «Цензор.нет» розповів глава Державної податкової служби (ДПС) Олексій Любченко.
Глава Податкової розповів, де взялися 40 млрд грн «скрученого» ПДВ
«Уманський, виявилося, має рацію. Він був близький за сумою (у травні 2020 року, за даними екс-міністра, „скрутки“ ПДВ склали 1,9 млрд грн). Чиста класика: попит на „скручування“ ПДВ формує пропозицію. А попит — є. Величину цього попиту я приблизно вже порахував», — заявив Олексій Любченко.
Перше — це сільгосппродукція
Звідки береться ця сільгосппродукція, яку треба легалізувати? За словами голови Податкової, в Україні 10,4 млн га землі з 16, які розпайовані, виявляється, обробляються дрібними фермерами.
«Нескладно порахувати, що навіть „безрукий“ господар в рік буде мати мінімум 15 тис. з гектара. Тобто з 10,4 млн га землі ми можемо мати зерна на 150 млрд грн, які треба легалізувати. А це 25 млрд ПДВ. Ось вони 100% формують попит», — стверджує Олексій Любченко.
Читайте також: «Плюс три мільярди в рік». Facebook і Viber погодилися платити ПДВ в Україні
Друге — тютюнова продукція
На думку головного податківця, одна з основних тіньових схем — продаж сигарет за готівкові кошти. За такою схемою легалізується 4,3 млрд грн ПДВ підприємцями, які продають сигарети, але потім нібито повертають їх як нереалізовані.
Третє — відома всім контрабанда
Офіційно визнаний рівень тіньової економіки — 28-30% в країні. За словами голови Податкової, контрабандного товару в Україні треба легалізувати ще на 15 млрд грн ПДВ.
«От тільки на цих прикладах я легко нараховую 40 млрд „скрученого“ ПДВ», — додає Олексій Любченко.
Читайте також: Податок на Google по-українськи. Постраждають всі
Як писав «Мінфін», Державна податкова служба України і глобальна компанія платіжних технологій Visa підписали Меморандум про співпрацю.
Документ передбачає план спільних дій ДПС та Visa для розвитку безготівкової економіки в Україні.
Коментарі - 9