НАК «Нафтогаз України» в 2019 році виплатила управлінському персоналу компанії 343 млн грн зарплат та премій, що наполовину менше, ніж роком раніше. Про це свідчать дані річної звітності НАК, передає Уніан.
Нафтогаз виплатив топменеджменту 343 мільйони зарплат і премій
Скільки виплатили зарплат і премій
«Протягом 2019 року управлінський персонал складався з 5 членів правління та 11 директорів (в 2018 році: 6 членів правління і 9 директорів). Компенсація управлінського персоналу, які входять до складу інших операційних витрат, включала заробітну плату та додаткові поточні премії і склала 343 млн грн (в 2018 році — 717 млн грн)», — йдеться у звіті.
Читайте також: Нафтогаз купив програмне забезпечення за 2 мільйони євро
Скільки отримали члени правління
Члени правління отримали за минулий рік 117,6 млн грн.
Зокрема, винагорода голови правління Андрія Коболєва склало 21,2 млн грн, включаючи 4,6 млн грн податків і зборів. Зазначається, що із середини лютого і до кінця 2019 року Коболєв перераховував всю отриману винагороду на благодійність.
Читайте також: Нафтогаз перерахував до бюджету майже 40 мільярдів дивідендів
«У результаті проведених заходів з модернізації обладнання та оптимізації чисельності персоналу, показник рівня середньомісячної заробітної плати працівників підприємств групи «Нафтогаз» в 2019 році порівняно з 2018 роком зріс на 34%, що значно перевищує аналогічний показник по Україні (18%) та промисловості (22%)», — сказано у звіті.
Раніше повідомлялося
- НАК «Нафтогаз України» у 2019 році отримала 63,3 млрд грн чистого прибутку, що в 4,5 раза більше показника за 2018 рік.
- У 2018 році наглядова рада Нафтогаз ухвалила рішення виплатити працівникам компанії премій в $46,3 млн у зв'язку з перемогою в Стокгольмському арбітражному суді з транзитним контрактом.
Коментарі - 20
все полученные вознаграждения на благотворительность"
Очень достойное решение, вызывающее уважение...
Спроба догоджати тупорилому плебсу замість правдивих і наполегливих пояснень, чому для розвитку країни критично важливо мати ринкові зарплати для топ-менеджерів держкомпаній.
«А як на мене, погане рішення.»
У богатых свои причуды...
Например...
Порошенко, занимая должность президента в своё время,
всю начисленную зарплату перечислял на благотворительность.
Аналогично поступал и Ахметов, когда числился депутатом ВРУ.
Поэтому ничего плохого в том, что не самый бедный человек в стране, глава Нафтогаза Коболев,
некоторое время отдавал всю свою зарплату на благотворительность - лично я не вижу.
На этом фоне очень смешно читать об истериках судей КСУ, которым на несколько месяцев уменьшили зарплаты с 300-350 тысяч до 47 тысяч.
А чтобы они хотя-бы раз в год одну свою месячную зарплату перечислили на благотворительность - да никогда такому не бывать...
І це не аналогічні кейси. Порошенко і «син Кучми» мають великі доходи окремо від держслужби, тому для них це нескладний крок.
Для професійного висококваліфікованого топ-менеджера його професійна діяльність це головне джерело доходу.
А взагалі, благодійність має бути особистою добровільною справою. Примушувати до благодійності чи стидити за її відсутність — це нездраво.
І це не аналогічні кейси. Порошенко і «син Кучми» мають великі доходи окремо від держслужби, тому для них це нескладний крок."
Конечно, для них это не сложно...
Жаль, что действующему президенту Зеленскому это очень сложно.
А ведь Зеленский тоже не бедный родственник и согласно декларации за 2019 год заработал не мало - 28,6 миллиона гривен при месячной зарплате на должности президента всего 28 тысяч гривен.
А значит президентская зарплата в общем доходе Зеленского составила менее 10%.
Кстати, недавно Зеленский с семьёй переехал жить на государственную дачу,
которую ранее обещал отдать детям, но как всегда, потом передумал.
Получается, что за свет, воду, вывоз мусора и даже за метраж жилой площади Зеленский, проживая на госдаче, ежемесячно не платит ни копейки своих денег - все затраты за счёт ДУС, а значит бюджета страны, т.е. за наши с вами налоги.
Хорошенько подумайте, прежде чем ответить.
но продавать газ собственной добычи по европейской цене (и генерируя тем самым прибыль), чтоб до такого додуматься - нужно много опыта иметь и проработать десяток-другой лет?
Теж вважаю ЗП керівника Нафтогазу має бути на рівні Голів Правління Банків. Але вона у нього на порядок вища та ще й він керує монополістом. Причому за його керівництва крім збільшення ціни нічого не відбулося, навіть видобуток власного газу впав!
PS: а Витренко нормальный мужик?
Нагадаю, що Вітренко прямо звинуватив Коболева що він пристосуванець та аткий собі «совковий-директор».
В цьому виникає сама велика складність для прихильників «мудрих» дій керівництва Нафтогазу та їх непомірних премій.:)