Міністерство фінансів продовжує працювати над розвитком ринку державних облігацій і розраховує на внутрішнього інвестора. Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко, повідомляє пресслужба Мінфіну.
Інвестиції в ОВДП. Марченко закликає українців довіряти облігаціям
Інтерес банків
«Коронакриза довела, що Україна має достатньо внутрішніх ресурсів, які потрібно максимально ефективно використовувати. Існує інтерес до ОВДП з боку державних і приватних банків. Завдяки цьому ми буквально за місяць знизили дохідність ОВДП з 12 до 7,5-8%. При цьому зберігся попит, достатній для фінансування бюджету», — наголосив він.
Марченко зазначив, що фізичні особи мають можливість купувати ОВДП через банки.
Читайте також: Приватбанк запустив послугу купівлі-продажу ОВДП онлайн
«Вже зараз у користувачів мобільного додатка Приватбанку є можливість купити ОВДП в один клік. Інші банки теж розробляють подібні додатки. Працюємо, аби ці інструменти стали доступнішими», — наголосив він.
Довіра до облігацій
На думку глави Мінфіну, питання довіри до емітента є ключовим щодо активного залучення населення до довгострокових фінансових інструментів та основним для успіху як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках капіталу.
«Безумовно, це питання часу. Люди побачать певний сенс і інтерес такого інвестування. Думаю, в майбутньому ми зможемо активно залучати гроші громадян в держоблігації. Це буде вигідно і громадянам, і державі», — підкреслив міністр.
Читайте також: Мінфін розширив кількість бенчмарк-ОВДП до 15 випусків
Він відзначив, що з огляду на рівень доходів громадян, цей інструмент наразі доступний для вузького кола інвесторів.
«Але Україна прагне рости як країна і хоче, аби доходи її громадян зростали. Тому ми повинні мислити стратегічно. У майбутньому ми будемо розвиватися нормальними темпами, і громадяни розглядатимуть для себе ці інструменти. Тим більше українські банки вже запускають онлайн рішення, які спрощують інвестування для фізичних осіб», — наголосив Марченко.
Нагадаємо
- За підсумками аукціону з продажу облігацій внутрішньої держпозики 7 липня Мінфін залучив до держбюджету 312,9 млн грн.
-
На аукціонах 30 червня Міністерство фінансів запропонувало інвесторам шість випусків цінних паперів у гривні з терміном обігу від 3-х місяців до 3-х років. До бюджету залучили 1,2 мільярда гривень.
-
23 червня Мінфін залучив до держбюджету 6,22 млрд грн, знизивши ставки за всіма інструментами ОВДП.
-
Наприкінці квітня Міністерство фінансів після кількох тижнів перерви повернулося на внутрішній ринок запозичень, відновивши проведення щотижневих аукціонів з розміщення ОВДП.
Коментарі - 20
Вчера было погашение.
Гривневая доходность: 12.7%
Долларовая доходность: минус 14.8%
Хорошо, что это вложение перекрывается более ранними и крупными, где было 20% и в гривне, и в долларе, за счет высоких ставок, их снижения и ревальвации.
Но сейчас вроде нет ни высоких ставок, ни перспектив их снижения, ни ревальвации, потому интерес вкладываться в гривневые ОВГЗ сейчас — сомнительный. Почему нерезы и выходят, собсно.
Сам жду завершения паники имени Якова Смолия, чтобы доходность вернулась на июньские 10.5 %, продам оставшиеся ОВГЗ и закрою эту страницу истории…
Насколько я знаю, это работает несколько иначе, нежели Вы себе представляете.
Примерно так:
«Участниками первичного рынка являются несколько банков – первичных дилеров, которые соответствуют определенным критериям и берут на себя определенные обязательства. Банки – первичные дилеры могут купить ОВГЗ для физлица на основании клиентской заявки. Как правило, они работают с большими лотами от 1 млн грн.»
Поправьте меня, пожалуйста, если вышеприведенная информация некорректна.
А если «Комиссия банков для украинских физиков за обслуживание ОВГЗ должна быть узаконена 1 грн и не больше» -то встаете в 4 утра и занимайте очередь у здания Минфина. Там дадут бесплатно.
Еще и долларовых...
Еще и под 8% годовых...
Еще и уговаривали купить...
Эх, времечко было...
Вполне доступно, как по мне.
Какие нафик вложения в гривневые ОВГЗ с такой доходностью при таких курсовых рисках?
С начала года гривня девальвировала на 17% (с 23 до 27).
Само государство хочет обесценить свою валюту еще на 11% в этом году (т.к. они хотят 30 за доллар).
Плюс непонятки на осень.
А населению предлагают вкладываться под 7% в гривне?
Не, ну это не лохотрон?
Это он про 313 миллионов гривен, которые они выручили 7го июля?)))
Пусть сам свои деньги конвертирует в гривневые ОВГЗ под 7%.
Притом, что поговаривают о девальвации на 15-20%.
А мы на это посмотрим.
Насчет ''удобно покупать в ''приват24%'', предложенные там доходности никому не нужны.
И комиссии скотские.