Середа на валютному ринку пройде динамічно та дуже цікаво.
Нерезиденти та інтрига навколо нового глави НБУ: що буде з доларом в середу
З одного боку — паніка після відставки голови Нацбанку явно зникла і клієнти увійшли вже у звичайний діловий ритм, що призвело до поступового повернення котирувань міжбанку та готівкового ринку до рівнів нижче 27 гривень. Це заспокоїло частину покупців і дає їм можливість навіть активно торгуватися протягом дня і вибирати оптимально низький рівень курсу.
Але всі розуміють, що інтрига навколо нового голови НБУ і подальшої грошово-кредитної та валютної політики регулятора зберігається, що впливає на настрої учасників ринку в середньостроковій перспективі.
З іншого боку — починаючи з 8 липня і до кінця цього тижня проходять масовані погашення попередніх випусків ОВДП, значна частина яких була придбана іноземцями. Від того як поведуть себе нерезиденти з отриманими гривневими ресурсами — залежить тиск на курс на міжбанку найближчим часом. З урахуванням того, що вчорашній аукціон Мінфіну України з продажу нових облігацій пройшов дуже слабо і продали всього паперів на 312,8 млн гривень — вихід на ринок гривні від погашень попередніх облігацій є істотною загрозу для стабільності курсу.
У середу він буде залежати від трьох основних чинників:
1) Рішень нерезидентів щодо одержуваної від погашення ОВДП гривні. Швидше за все вони будуть купувати валюту, що створить певний тиск на ринок і курс. Важливо — в яких обсягах і за який термін вони будуть купувати необхідні їм обсяги валюти;
Партнер прогнозу курсів — Приватбанк
Слухайте прогнози від Мінфіну на «Просто радіо»
2) Господарської діяльності клієнтів і завершення періоду виведення дивідендів «дочками» іноземних компаній. Фактично усі основні з цих «дочок» вже закрили свої покупки валюти під такі операції і сьогодні лише остаточно їх завершать, а ось великі місцеві клієнти все активніше виходять на торги. Експортери — у зв'язку з нестачею у них гривні для фінансування поточної діяльності. А імпортери — на побоюваннях можливого зростання курсу — все ж таки вважають за краще закривати свої поточні операції досить оперативно, а не грати у курсову рулетку. Залежність міжбанку від поведінки і курсових завдань найбільших гравців в середу посилиться;
3) Інтервенцій Нацбанку і поведінки спекулянтів. Цінники інтервенцій НБУ залишаться основним курсовим орієнтиром для міжбанку. А спекулянти при найменшій можливості намагатимуться розгойдувати курс протягом сесії.
Котирування на міжбанку на 8 липня за прогнозом «Мінфіну» будуть перебувати у межах: долар — коридор 26,85-27,10 гривень, євро — коридор 30,20-30,65 гривень. Ми очікуємо обсяги операцій на торгах близько $ 220-260 млн при здійсненні до 520-660 угод.
Із додаткового позитивного для гривні можна відзначити вчорашню новину Нацбанку про збільшення резервів до $ 28,5 млрд.
ВІДЕО: Відставка Смолія і долар по 40: паніка чи реальність
Незважаючи на всі гучні заяви частини відомих економістів про можливе зростання курсу після зміни глави Нацбанку — на готівковому ринку зараз ажіотажу фактично не спостерігається. У простих громадян вільної гривні немає, а багатші — вже купили валюту в тих обсягах, які вони планували. Тому тиску на курс з боку цього сегмента валютного ринку не відбувається. Готівковий ринок в середу буде працювати лише з оглядкою на ситуацію на міжбанку. Своєї гри «на підвищення» або «на пониження» обмінники вести не будуть.
Котирування готівкового валютного ринку:
Курс в банках на 10 ранку: прийом 26,70-26,90 і продаж 26,95-27,25 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,80 -26,91 гривень та продаж 26,93-27,00.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 27
Эти дни Ахметов скидывал валюту через свой ПУМБ
Был у нас, примером, меньше курс. И стабильный при то же! По 8.
Вопрос - на сколько богатые обеднели при том, что бедные богатели?
А не скажете - на сколько приросли резервы и за счет чего?
В задницу НАК.
А, по Вашему, было бы хорошо, если бы дал «обвалиться» до 15???
o 9 липня 671,6 млн номінованих в USD
o 15 липня більше 0,5 млрд відсотків
o 22 липня біля 2 млрд грн. відсотків і погашення біля 100 млн номінованих в USD
o 29 липня 13,4 млрд погашення і більше 1,5 млрд грн. відсотків
o 30 липня 349,7 млн номінованих в USD