Міністр фінансів Сергій Марченко під час пресбрифінгу розповів, чому вирішили скасувати розміщення євробондів на $1,75 мільярда після відставки голови НБУ, та як це рішення оцінили інвестори.
Міністр фінансів розповів, чому вирішили скасувати випуск євробондів
Міністр про рішення щодо євробондів
За словами Марченка, міністерство довго готувалося до випуску облігацій і обрало найбільш вдалий час, враховуючи зовнішні обставини.
«Фінансисти — люди ощадливі. У нас було бажання нам (Україні — ред.) гарантувати безпроблемне закінчення 2020 року, враховуючи дефіцит бюджету в 7,5% ВВП. Ми провели певну роботу з ринками, з інвесторами. Ми вийшли на ринок в той момент, який був найбільш вдалим», — зазначив міністр фінансів.
Проте вечірня заява голови Національного банку про відставку кардинально вплинула на ситуацію.
Читайте також: Зеленський вніс в Раду проєкт постанови про звільнення Смолія з посади голови НБУ
«Гіршого моменту для вчорашньої заяви голови Нацбанку для цієї транзакції бути не могло. І час виходу цієї заяви, і формат були досить несподіваними для нас», — зазначив голова Мінфіну.
Читайте також: Україна скасувала розміщення євробондів на $1,75 мільярда після відставки голови НБУ
У зв'язку із новиною Мінфін вів довгі нічні перемовини з інвесторами та юридичними радниками. Вранці 2 липня було ухвалено виважене рішення зупинити цей випуск. За словами Марченка, інвестори схвально оцінили рішення Мінфіну.
Читайте також: Як курсова і монетарна політика НБУ вплинули на економіку
Що далі
Марченко підсумував, що Мінфін продовжить роботу з міжнародними партнерами та інвесторами і в майбутньому, коли ситуація заспокоїться, у міністерстві будуть думати про майбутні кроки.
Читайте також: Держбюджет за пів року недоотримав 6,2% надходжень — Держказначейство
Нагадаємо
- Учора, 1 липня, Україна успішно розмістила єврооблігаційні запозичення на суму $1,7 млрд з рекордною дохідністю за останні 10 років — 7,3% річних. Облігації випустили на 23-річний термін з терміном погашення у 2033 році.
- Із них $0,75 млрд мало піти на викуп старих випусків з погашенням у 2021-22 роках. Таким чином, різниця в $1 млрд мала піти на фінансування дефіциту бюджету.
Коментарі - 10
Це я не про конкретну ситуацію з євробондами, а загалом.
А з євробондами могли ж проявити «гордість», це виглядало б як відвертий кидок. А так «пободалися» з інвесторами ніч, і включили задній. За великим рахунком обличчя зберегти не вдалось, ці циркові гримаси вже ніхто і ніщо не виправить. Але хоча б не виглядає як кидок інвесторів.
В одном уверен: по новым овгз остановка.
ОВГЗ будут раскупаться гос банками теперь десятками миллиардов под напечатанную гривну в НБУ нужным главой
в этой схемной цепочке - НБУ сам
будет выкупать весь объём нарисованных ОВГЗ.
А судя со слов министра финансов - выглядит так, будто пытались убедить инвесторов взять хоть что-то. Но они решили, что лучше вложиться после того, как ситуация успокоится.