26 червня 2020, 9:09 Читать на русском

МВФ попередив ринки про ризики корекції після можливого відновлення обмежень

Ринки акцій та інших ризикованих активів можуть пережити повторний спад, якщо поширення коронавірусу продовжиться, обмежувальні заходи будуть введені повторно або в світовій торгівлі знову запанує напруженість. Про це попередив Міжнародний валютний фонд, пише Reuters.

Що кажуть у МВФ

Фондові ринки пережили обвал в рекордно короткі терміни на початку цього року після появи коронавірусу і пов'язаних з ним обмежень, проте, значною мірою, відновилися з мінімумів, досягнутих 23 березня.

Індекс S&P, що втратив 34% всього за 23 дні, отримав підтримку у вигляді заходів американського центрального банку, і зараз торгується в 10% від рекордного максимуму.

«З'явився розрив між оптимізмом на фінансових ринках і еволюцією світової економіки», — повідомив МВФ в оновленому звіті «Глобальна фінансова стабільність».

Читайте також: МВФ назвав два чинники, через які економіка України падає більше, ніж у інших країн

Цей розрив «підвищує ризик ще однією корекції цін на ризикові активи», повідомив МВФ, додавши, що оцінки багатьох ринків акцій і корпоративних облігацій виглядають «натягнутими».

Напередодні МВФ оновив прогноз світової економіки, вказавши на більш масштабний і глибокий збиток, який завдала пандемія коронавірусу, і знизивши прогноз світового ВВП на 2020 рік.

Корекція може бути викликана більш глибокою і тривалою рецесією, другою хвилею коронавірусу, поновленням заходів стримування або відродженням торгової напруженості, повідомив МВФ.

Посилення глобальних соціальних заворушень у відповідь на зростаючу економічну нерівність також може завдати шкоди настроям інвесторів, повідомив МВФ.

Страхування від COVID-19. Виплата до 50 тисяч гривень

«Ралі на ведмежому ринку відбувалися і раніше, в періоди значного економічного тиску, часто тільки для того, щоб згодом зійти нанівець», — повідомив МВФ в документі.

Фонд також вказав на ризики, пов'язані із сукупним корпоративним боргом, який знаходиться на історично високому рівні по відношенню до ВВП, і збільшенням заборгованості домашніх господарств.

Читайте також: МВФ погіршив прогноз падіння світової економіки до 4,9%

«Це означає, що в даний час є багато країн з високим рівнем заборгованості, які, як очікується, зіткнуться з надзвичайно різким економічним спадом», — повідомив МВФ.

У той час як банки увійшли в кризу з більш високою ліквідністю і подушками безпеки, неплатоспроможність стане перевіркою стійкості сектора, сказано в документі.

Стежте за цікавими та ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка та коронавірус».

Коментарі - 2

+
+40
bonv
bonv
26 червня 2020, 10:06
#
Ризикові активи стануть більш ризиковими:)))
+
0
bonv
bonv
26 червня 2020, 10:06
#
Купила туфлі - нема спідниці.
Купила спідницю - блузки немає.
Купила блузку - немає куртки.
Купила куртку - сумки немає.
Купила сумку - туфлі не підходять ...
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися