Кабмін на засіданні в четвер схвалив запуск в Україні електронного резидентства. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у фейсбуці.
Уряд дав «зелене світло» е-резидентству для іноземного бізнесу
Що таке е-резидентство
Е-резидент — особливий статус іноземного громадянина в Україні, що відкриває йому доступ до інформаційно-консультаційним сервісів, спрощує процедури отримання адмінпослуг та укладення цивільно-правових угод, а також надає можливість дистанційно заснувати і вести бізнес в Україні.
«Це один з унікальних проєктів Минцифри, який може зробити Україну потужним Східноєвропейським IT-хабом. Завдяки е-резидентству вже в найближчому майбутньому наша країна стане привабливою для ведення бізнесу іноземцями, в першу чергу, IT-фахівцями», — прокоментував віцепрем'єр.
Читайте також: Мінцифри анонсувало запуск е-резидентства. Що це означає
За словами Федорова, найближчим часом Минцифры з іншими держорганами розробить нормативну базу для запуску проекту. У планах – до кінця року запустити портал е-резидентства.
Що це дасть іноземцям
Іноземці зможуть без необхідності відвідувати Україну:
- отримувати український кваліфікований електронний підпис;
- реєстраційний номер облікової картки платника податків;
- можливість відкрити онлайн-рахунок в українському банку;
- спрощений доступ до адмінпослуг в Україні.
Читайте також: Зеленський розповів, коли іноземцям дозволять купувати землю
Кого це стосується
«Першими е-резидентами бачимо закордонних ІТ-фахівців, які працюють на українські компанії, а також фахівців з країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону і близького зарубіжжя, яким статус е-резидента України допоможе ефективно співпрацювати на європейському ринку», — зазначив Федоров.
Також він додав, що всі е-резиденти будуть проходити ретельну перевірку в Україні з боку правоохоронних, фінансових органів та Мінцифри.
Раніше повідомлялося
- Мінцифри планує створити вільну економічну зону для технологічних компаній Diia City. Резидентами Diia City зможуть стати українські та міжнародні IT-компанії, високотехнологічний бізнес, інвестиційні фонди, стартапи, освітні організації.
- Минцифри очікує, що створення вільної економічної зони дозволить до 2025 року створити майже півмільйона нових робочих місць.
Коментарі - 9
Для начала нужно создать выгодность такого гражданства. У нас тут легче вести бизнес? У нас защищено достаточно материальное и интеллектуальное право? И самое главное - можно добиться справедливости в наших судах ?!
Именно текущая власть разнесла в щепки мизерное доверие к судам, ничего опдобное при текущей власти не будет востребовано.